main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40 50   Následující   ››

Vyškovští hasiči počtvrté v řadě zvítězili

IMG-20180906-WA0015 Po roce se opět uskutečnil Dobrušský pohár v nohejbalu trojic týmů profesionálních hasičů z ČR. Jihomoravský kraj reprezentovali již tradičně borci ze stanic Vyškov a Slavkov u Brna.

 

Nezapomínejte na záchrannou uličku

ulička Dnes odpoledne jsme se účastnili preventivní akce, která u nákupního centra na okraji Brna vedle dálnice D2 upozorňovala na problematiku záchranné uličky. Řidiči s námi mohli na toto téma diskutovat a dostali od nás nový informační leták, který vznikl ve spolupráci Jihomoravského kraje a jihomoravských hlavních složek IZS.

 

Jihomoravští hasiči uctí památku Jiřího Rýznara

logo HZS Jihomoravští profesionální hasiči se v pátek ve 12.00 hodin připojí k celorepublikovému uctění památky a minutou ticha si připomenou tragické úmrtí kolegy a příslušníka HZS Olomouckého kraje nprap. Jiřího Rýznara, který zemřel při výkonu služby v pátek 24. srpna 2018 cestou k zásahu.  

 

Disponujeme novým hasebním prostředkem

IMG_3131 Speciální hasicí hřeby v hodnotě 70.318 korun budou využity pro územní odbory Brno-venkov a Brno-město. Zakoupila je pro nás společnost  JULI Motorenwerk, s.r.o.

 

Hasiči v Brně procvičovali záchranu na vodě

P7260703 Brněnští hasiči jako každý rok i letos cvičili záchranu na klidné hladině. Tentokrát k tomu využili bazén na stanici v Líšni. Třídenní výcvik absolvovalo téměř 100 hasičů ze všech pěti brněnských stanic HZS Jihomoravského kraje.

 

V Brně se uskutečnil projekt DEKOVRAT

DSC00282 (1) Hasičská stanice Brno Líšeň se koncem června zapojila do projektu DEKOVRAT Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR. Hlavním cílem tohoto projektu je poskytnout jednotkám HZS ČR a Armády ČR rozsáhlejší paletu experimentálně ověřených možností pro dekontaminaci zasahujících osob v osobních ochranných prostředcích, věcných prostředků a povrchu obalů na vysoce infekční biologický materiál, u kterých nelze vyčkat do vyloučení výskytu (vysoce) rizikového agens kvůli nebezpečí z prodlení.

 

Hasiči na přehradě zachraňovali tonoucí

DSCN4613 V polovině července se v Brně uskutečnil specializační kurz pro dobrovolné hasiče. Jeho náplní byla záchrana z vody a s tím související činnosti. Akce se účastnilo 11 dobrovolných hasičů z 6 jednotek.

 

Turnaj podpořil dobrou věc

6 Příslušníci našeho Krajského operačního a informačního střediska uspořádali ve svém volnu turnaj v pétanque. Jednalo se již o třetí ročník této dobročinné akce. Letošní výtěžek podpořil zdravotně handicapované sourozence.

 

Stanice ve Znojmě byla otevřena veřejnosti. Přivítali jsme stovky návštěvníků

DoD HS Znojmo_61 V pátek 22. 6. jsme veřejnosti otevřeli naši novou hasičskou stanici ve Znojmě. Příležitosti využilo na 700 dospělých i dětských návštěvníků.

 

Požár v kuchyni likvidovaly čtyři jednotky

IMG_3101 V Zastávce na Brněnsku se dnes uskutečnilo taktické cvičení, které simulovalo požár v ubytovacím objektu přijímacího střediska Ministerstva vnitra. K zásahu vyjely čtyři hasičské jednotky.

 

Jaké byly dny otevřených dveří na stanici Brno-Lidická

281 Brněnští hasiči uspořádali ve dnech 15. – 17. června 2018 na stanici Lidická „Den otevřených dveří“. Veřejnosti se tak v těchto dnech otevřely brány centrální hasičské stanice a každý z návštěvníků měl možnost se seznámit se zázemím hasičů, s technikou a s prostředky, které jsou běžně používány u zásahů. Neprezentovali se jen místní hasiči, ale také jejich kolegové z ostatních brněnských profesionálních stanic.

 

Den otevřených dveří - stanice Znojmo

logo HZS Připravujeme pro Vás "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" na naší nové hasičské stanici ve Znojmě.  

 

V Třebíči se utkali hasiči ze dvou krajů

plakát XVI. ročník společné krajské soutěže v požárním sportu družstev HZS Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina se včera uskutečnil v Třebíči. Profesionální hasiči se utkali ve třech disciplínách požárního sportu.

 

V Brně unikl čpavek. Havárie byla součástí výcviku

IMG_0541 Tento týden se na brněnské stanici v Líšni uskutečnil součinnostní výcvik jednotek Územního odboru Brno-město, simulující záchranu osoby při úniku nebezpečné chemické látky do ovzduší.

 

Na vodní nádrži havarovala loď

logo Na Novomlýnských nádržích nedaleko Pavlova dnes havarovala výletní loď. Jeden člověk nehodu nepřežil. Takový byl scénář krajského taktického cvičení složek IZS Katamarán 2018 na Břeclavsku.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 30 40 50   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31