main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50   Následující   ››

Sto hasičských medailí ke stoletému výročí

Obrázek 08.11.18 v 20.42 (2).jpg Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky. 

 

K příležitosti státního svátku byly uděleny medaile

4IMG_5508 V Rajhradě, důstojném prostředí Památníku písemnictví na Moravě, se dnes dopoledne udělovaly medaile HZS České republiky a HZS Jihomoravského kraje. Při příležitosti státního svátku 28. října bylo uděleno 55 medailí a 2 plakety.

 

V Blížkovicích cvičili hasiči s dekontaminační technikou

P1020506 Včera se uskutečnil v Blížkovicích (okr. Znojmo) celodenní výcvik jednotek požární ochrany zaměřený na dekontaminaci osob a techniky. Cílem výcviku bylo ověřit vhodnost nově vytipované lokality, která by v případě rozsáhlé havárie na jaderném zařízení v Dukovanech sloužila k provedení dezaktivace osob a techniky.

 

Hasiči v Tišnově řešili hned několik úrazů. Všechny byly součástí republikové soutěže

20181011_121633 V Tišnově a jeho okolí ve čtvrtek odstartoval III. ročník soutěže profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. Celorepublikové soutěže se účastnilo 14 čtyřčlenných týmů ze všech krajů. Prvenství si odvezli hasiči z Olomouckého kraje.

 

Soutěž v poskytování první pomoci

Zveme Vás na soutěž profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. 

 

Soutěž prověřila hasiče ve vyprošťování

1 Včera se v Rosicích uskutečnil VI. ročník poháru města Rosice ve vyprošťování u dopravních nehod. Mezi jedenácti týmy byli nejlepší hasiči z Boskovic.

 

S úklidem nám pomůže nové zařízení

DSCN4994 Včera jsme na stanici ve Znojmě převzali nový podlahový mycí stroj za téměř 80 tisíc korun. Tento užitečný dárek jsme získali díky společnosti PFN (Pegas)  Nonwovens Czech s.r.o. Zařízení bude sloužit k údržbě podlahových ploch v naší nové znojemské stanici a usnadní tak především úklid rozsáhlých prostor garáží. Zařízení Antea 50B totiž zvládne až 1500 metrů čtverečních za hodinu.

 

Soutěž ve vyprošťování bude již brzy v Rosicích

Zveme Vás na soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. 

 

Poklepání základního kamene. Připravujeme výstavbu nové stanice ve Slavkově u Brna

DSC_1841 Dnes se ve Slavkově u Brna uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene nové hasičské stanice. Díky výborné spolupráci s městem se podařilo zajistit vhodný pozemek, na kterém bude také výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

 

Připravujeme kalendář na rok 2019. Výtěžek z prodeje pomůže dětem po úrazech

Naši kolegové a kolegyně se v těchto dnech nechají fotografovat pro nový kalendář, který připravujeme pro následující rok. 

 

Hasiči soupeřili v disciplínách požárního sportu

Dnes se v Brně uskutečnil 42. ročník soutěže v požárním sportu „O pohár Vysočiny“. Akce se účastnilo deset týmů profesionálních hasičů. Utkaly se ve třech disciplínách.

 

Máme své zástupce na Světových hasičských hrách

ViewImage.jfif Na Světových hasičských hrách 2018 v Jižní Koreji úspěšně reprezentují i naši jihomoravští hasiči.

 

V Brně se uskutečnil kurz práce na vodě pro dobrovolné hasiče

IMG_7742 (1) - kopie V pátek a sobotu 7. a 8. září se na Brněnské přehradě uskutečnil další specializační kurz pro dobrovolné hasiče. Jeho náplní byla záchrana osob z vody a s tím související činnosti. Akce se účastnilo 10 dobrovolných hasičů z 5 jednotek. Ne všichni však úspěšně dokončili.

 

Brněnský hasič se stal Gentlemanem silnic

IMG_3192 Brněnský hasič nstržm. Martin Raus dnes dopoledne obdržel titul Gentleman silnic. Ocenění si převzal na stanici v Brně-Líšni. Spolu s ním obdržela stejné ocenění zdravotní sestra Klára Zaplatilová a radiologický fyzik Tomáš Procházka. Všichni tři se totiž potkali koncem března letošního roku u dopravní nehody v Brně, kde pomohli zachránit lidský život.

 

Jihomoravští hasiči se účastnili rozsáhlého cvičení v jižních Čechách

P1290665 Čtvrtého a pátého září se v okolí Bechyně konalo dosud největší cvičení složek IZS simulující únik radiace po havárii v jaderné elektrárně. Do cvičení se zapojilo cca 150 hasičů a podobný počet figurantů. Událost tohoto rozsahu likvidovaly dle plánu cvičení jednotky HZS Jihočeského kraje a v rámci mezikrajské výpomoci také jednotky z dalších krajů včetně Jihomoravského.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31