main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Skončilo jednání expertů EU v Brně

V pátek 20. února v Brně skončil seminář ,  který byl věnován problematice zvýšení informovanosti obyvatelstva EU o správném chování při mimořádných událostech.

 

Hasičská auta ozdobí dráček Hasík

hasik.jpg Dráček Hasík - maskot preventivně výchovného programu pro děti - ozdobí zásahová vozidla jihomoravských hasičů.

 

Experti EU v Brně jednají o civilní ochraně

Odborný seminář, který pořádá Hasičský záchranný sbor ČR, je součástí programu českého předsednictví EU.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci HZS JMK

Vedení Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje zve zástupce médií na tiskovou konferenci.

 

V Brně bude odborný seminář EU

V Brně se v rámci českého předsednictví EU uskuteční seminář na téma informovanosti obyvatelstva v oblasti civilní ochrany

 

Změna termínu kurzu Výchova dětí v oblasti PO a OO

hasik.jpg Vzhledem k velkému počtu nemocných musel být zrušen únorový kurz "Hasík" a posunuty termíny výuky.

 

Brněnští hasiči pořádají tradiční ples

Tradiční hasičský ples se v sobotu 14. února uskuteční v hotelu Kozák v Horově ulici v Brně-Žabovřeskách.

 

Pálení klestí je možné hlásit po internetu

Aplikaci, která umožňuje hlášení pálení klestí po internetu, spustil na svých webových stránkách HZS Jihomoravského kraje.

 

Hasík opět hledá nové instruktory

Úvodní kurz pro nové instruktory programu Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva bude zahájen 20. února.

 

Brněnští lezci cvičili u ledu

Ve dnech 14. - 16. ledna se uskutečnil výcvik hasičů - lezců HZS JmK územního odboru Brno ze stanice Lidická na umělé ledové stěně pod přehradní nádrží Vír.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci HZS JMK

Vedení Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje zve zástupce médií na tiskovou konferenci, věnovanou bilanci událostí a zásahů hasičů v roce 2008.

 

Vzpomínáte si …..?

3733_1.jpg Obyvatelům a návštěvníkům našeho města, kteří prochází kolem hlavního nádraží, se na tomto místě naskýtá neobvyklý pohled. Již sedm let vidí stejný obrázek - požárem poškozenou budovu, jejíž smutnou fasádu nevylepší ani obrovské reklamní poutače. Ti, kteří tudy chodí denně, si už za tu dlouhou dobu zvykli. Mnozí možná už ale zapomněli, co se tu vlastně stalo a jak tragicky tehdy začal rok 2002 pro brněnské hasiče.

 

Rozesílání nových témat v projektu Vaše cesty k bezpečí

Vaše cesty k bezpečí je projekt, ve kterém Vám příslušnice HZS JMK a PČR - MŘ Brno poradí, jak správně postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení Vaší bezpečnosti či Vašeho majetku v důsledku kriminality (ve spolupráci s kolegy z Policie ČR - Městského ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno).

 

Cvičení ZÓNA 2008 splnilo svůj účel

logo_navrh_c.2_1.jpg V pátek (28.11.) k 15:00 bylo ukončeno celostátní cvičení ZÓNA 2008, jehož námětem byla fiktivní havárie v Jaderné elektrárně Dukovany s následným únikem radioaktivních látek do okolí.

 

Zlato z umělé stěny putovalo do Brna

Brněnský hasič Jaroslav Juřík ze stanice v Lidické ulici zvítězil v 6. ročníku závodu v lezení na umělé stěně, který se uskutečnil v neděli 23.listopadu v Praze.

 

Kalendář akcí

< 2017 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 TOOB-16 (Kurzy)
10. 11. 2017, 00:08 - 11. 11. 2017, 18:00
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30