main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hasiče v lednu nejvíce zaměstnávalo počasí

V lednu 2010 hasiči v Jihomoravském kraji zaznamenali o 407 více událostí než v lednu 2009. Nárůst způsobila sněhová kalamita.

 

Tísňová linka 112 má svůj den

e112.jpg Dne 11. února si připomeneme Evropský den tísňové linky 112. Prostřednictvím tohoto jednotného evropského čísla tísňového volání se mohou lidé v nouzi dovolat pomoci záchranářů, a to ve všech státech Evropské unie.

 

Hasiči odstraňují sníh jen při bezprostředním ohrožení

HZS Jihomoravského kraje vyzývá občany, aby kvůli sněhu a ledu na střechách zbytečně nezatěžovali tísňové linky 112 a 150.

 

Hasiči v Nádražní ulici uctili památku kolegů

3747.jpg Přesně osm let dnes po 20. hodině uplynulo od chvíle, kdy při zásahu k likvidaci požáru v Nádražní ulici v Brně zahynuli dva hasiči.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci HZS JmK

Vedení Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje zve zástupce médií na tiskovou konferenci k bilanci událostí a zásahů hasičů v roce 2009.

 

Příručka (kalendář) pro případ radiační havárie JE Dukovany

Příručka obsahuje informace a základní pokyny k zajištění ochrany osob nacházejících se v zóně havarijního plánování Jaderné elektrárny Dukovany v případě vyhlášení radiační havárie.

 

Hasiči se loučili s nejstaršími kolegy

S Alfrédem Ležákem, nejstarším zásahovým hasičem v republice, se dnes rozloučili na požární stanici v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku.

 

Hasiči se cvičili pro práci s výbušninou

Hasiči s kvalifikací střelmistr a příslušníci HZS, kteří se zaškolují na funkci pomocník střelmistra, se ve vojenském prostoru cvičili pro práci s výbušninou.

 

Cvičení prověřilo stovku záchranářů

Požár velkokapacitní nádrže s pohonnými hmotami byl dnes námětem taktického cvičení složek IZS v Kloboukách u Brna.

 

Hasiči převzali ocenění za věrnost

Medaile Hasičského záchranného sboru ČR Za věrnost II. a III. stupně dnes v Čejkovicích na Hodonínsku převzali jihomoravští hasiči.

 

Na areál Čepro zaútočí teroristé

Na nádrže společnosti Čepro v Kloboukách u Brna v úterý 15. prosince zaútočí teroristé. Útok bude námětem taktického cvičení složek IZS.

 

Hasiči převezmou medaile za věrnost

Devatenáct jihomoravských hasičů v pátek 11. prosince v Čejkovicích na Hodonínsku převezme medaile Hasičského záchranného sboru ČR.

 

Hasiči se v Brně utkali na umělé stěně

Jaroslav Petečel z HZS hlavního města Prahy dnes zvítězil v mistrovství HZS ČR v lezení na umělé stěně na obtížnost.

 

Hasiči předváděli záchranu zraněného z výšky

Záchranu zraněného stavebního dělníka z lešení dnes v Brně odborníkům předváděli hasiči - lezci ze stanice v Lidické ulici.

 

Brněnští hasiči se loučili s ředitelem

Poslední výjezd zásahovým vozidlem dnes absolvoval plk. JUDr. Antonín Osvald, ředitel brněnského územního odboru HZS Jihomoravského kraje.

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 TOOB-16 (Kurzy)
23. 03. 2018, 00:08 - 24. 03. 2018, 18:00
24 25
26 27 28 29 30 31