main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hejtman ocenil dlouholeté hasiče

Medaile Jihomoravského kraje dnes hejtman Michal Hašek předal deseti profesionálním a dobrovolným hasičům.

 

Hasiči – cyklisté opět zamíří do Vítovic

  Tradiční závod horských kol Vítovický dráček se letos opět uskuteční v sobotu 16. dubna v okolí Vítovic, Viničných Šumic a Pozořic nedaleko Brna.

 

Hasiči – střelmistři cvičili na Libavé

Trhání ocelových traverz, tlakových lahví a odstřely hrází vodních byly námětem výcviku členů skupiny trhacích prací HZS ČR v Libavé na Olomoucku.

 

Ministr vnitra přislíbil pomoc hasičům

Ministr vnitra Radek John dnes navštívil požární stanici v Lidické ulici v Brně. Zajímal se o informace a podněty k úsporným opatřením, vyplývajících ze škrtů v rozpočtu.

 

Ministr vnitra navštíví moravskou metropoli Brno

Do centra jižní Moravy zavítá Radek John v pátek 18. března 2011. Cílem jeho návštěvy je diskutovat aktuální situaci s krajským ředitelem Policie České republiky, plk. Tomášem Kuželem a plk. Jiřím Pelikánem, ředitelem Hasičského záchranného sboru kraje.

 

Dobrovolní hasiči budou soutěžit o 400 tisíc korun

Dobrovolní hasiči mají šanci získat peníze navíc pro svoji činnost. Od úterý  1. března se mohou sbory a jednotky na území moravských krajů přihlásit do RWE soutěže Dobrovolní hasiči roku 2011.

 

Školení starostů v Jihomoravském kraji

Jihomoravský kraj pořádá po volbách do obecního zastupitelství přípravu starostů měst a obcí Jihomoravského kraj.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci

Srdečně zveme novináře na tiskovou konferenci pořádanou při příležitosti zahájení soutěže Nejlepší sbor a jednotka sborů dobrovolných hasičů .

 

Brněnští hasiči připravují ples

Hasičský ples se uskuteční v sobotu 19. února večer v sále Dělnického domu v Jamborově ulici v Brně-Židenicích.

 

Senioři byli na exkurzi u hasičů

Skupina brněnských seniorů - účastníků Senior akademie, pořádané Městskou policií - byla dnes na exkurzi u hasičů na stanici v Lidické ulici.

 

Letiště Brno dostalo novou hasičskou stříkačku

Jihomoravský hejtman Michal Hašek dnes představitelům Letiště Brno a zdejší jednotky HZS slavnostně předal novou letištní cisternovou automobilovou stříkačku (CAS) v hodnotě 12 milionů korun.

 

V Hodoníně vzniká mezinárodní pracoviště IZS

Společné kontaktní pracoviště složek IZS pro bezpečné příhraničí vzniká na místě bývalého hraničního přechodu v Hodoníně.

 

Stodvanáctka všude kolem aneb ulov si svou „stodvanáctku“

eu_rules.jpg I v tomto roce bude 11. únor patřit tísňové lince 112. Připomeňte si s námi svátek stodvanáctky, která zachraňuje životy a pomáhá v nouzi ve všech státech Evropské unie.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci HZS JmK

Vedení Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje zve zástupce médií na tiskovou konferenci k bilanci událostí, zásahů hasičů a další činnosti HZS JmK v roce 2010.

 

Pietní akt v Nádražní ulici v Brně

Položením kytice květů uctili v sobotu večer v Nádražní ulici brněnští hasiči památku svých kolegů Davida Kožuského a Jaroslava Garguly.

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31