main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hasičská technika přilákala tisíce zájemců

Několik tisíc zájemců o víkendu přilákala expozice hasičské techniky na Dnech otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea v Brně-Řečkovicích.

 

Expozice požární ochrany ve Zbirohu zahajuje provoz

První květnový den se již podruhé otevírá pomyslná brána, která vás zavede do historie českých hasičů prostřednictvím unikátních exponátů soustředěných v Expozici požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu.  

 

Hasiči opět předvedou historickou i moderní techniku

Moderní i historickou techniku v sobotu 30. dubna a v neděli 1. května hasiči opět předvedou v rámci Dnů otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea v Brně-Řečkovicích.

 

Pálení čarodějnic je možné hlásit na internetu

HZS Jihomoravského kraje doporučuje pořadatelům „pálení čarodějnic“, aby plánované zapalování ohňů ohlásili operačnímu a informačnímu středisku HZS JmK.

 

Kraj podpoří dobrovolné hasiče

Rada Jihomoravského kraje doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí účelových neinvestičních dotací z rozpočtu Jihomoravského kraje obcím v celkové výši 1 milion korun na výdaje na zabezpečení akceschopnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů (SDH).

 

Jihomoravský kraj poskytl první dotaci hasičům

Smlouvu o poskytnutí dotace 2,5 milionu korun z krajského rozpočtu na náklady spojené s přímým výkonem služby Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje (HZS JmK) podepsali dnes hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a ředitel HZS JmK Ing. Jiří Pelikán.

 

Prezident republiky ocenil jihomoravské hasiče

Hasiči z Pohořelic na Brněnsku byli mezi oceněnými při vyhlášení Zlatých záchranářských křížů za činy v roce 2010 na Pražském hradě.

 

Velitelé čet a družstev si rozšiřovali znalosti

V návaznosti na plán odborné přípravy příslušníků HZS JmK se uskutečnilo instrukčně metodické zaměstnání, zaměřené na prohloubení spolupráce požárních stanic územního odboru Brno při společných zásazích, zejména pak na taktickou součinnost velitelů při operačním řízení a na praktický výcvik a proškolení nových postupů.

 

KRIZPORT – portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj

Portál krizového řízení, určený laické i odborné veřejnosti, pro zlepšení a zrychlení informovanosti veřejnosti i orgánů krizového řízení v oblasti přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací, vytvořil a spustil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje.

 

Bezpečnostní rada kraje zasedala u hasičů

O plánu připravovaného krajského taktického cvičení FOSFA Břeclav 2011, aktualizaci traumatologického plánu kraje a dalších tématech jednala dnes Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje.

 

Hejtman ocenil dlouholeté hasiče

Medaile Jihomoravského kraje dnes hejtman Michal Hašek předal deseti profesionálním a dobrovolným hasičům.

 

Hasiči – cyklisté opět zamíří do Vítovic

  Tradiční závod horských kol Vítovický dráček se letos opět uskuteční v sobotu 16. dubna v okolí Vítovic, Viničných Šumic a Pozořic nedaleko Brna.

 

Hasiči – střelmistři cvičili na Libavé

Trhání ocelových traverz, tlakových lahví a odstřely hrází vodních byly námětem výcviku členů skupiny trhacích prací HZS ČR v Libavé na Olomoucku.

 

Ministr vnitra přislíbil pomoc hasičům

Ministr vnitra Radek John dnes navštívil požární stanici v Lidické ulici v Brně. Zajímal se o informace a podněty k úsporným opatřením, vyplývajících ze škrtů v rozpočtu.

 

Ministr vnitra navštíví moravskou metropoli Brno

Do centra jižní Moravy zavítá Radek John v pátek 18. března 2011. Cílem jeho návštěvy je diskutovat aktuální situaci s krajským ředitelem Policie České republiky, plk. Tomášem Kuželem a plk. Jiřím Pelikánem, ředitelem Hasičského záchranného sboru kraje.

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 Den otevřených... (Akce)
15. 06. 2018, 08:11 - 17. 06. 2018, 08:11
16 17
18 19 20 21 22 Den otevřených... (Akce)
22. 06. 2018, 08:38 - 22. 06. 2018, 08:39
23 24
25 26 27 28 29 30