main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hasiči mají špičkové střelmistry

ViewBanner.png Rozrušení nahromaděných ledových ker, rozsáhlých polomů, vytváření prostupů ve zřícených konstrukcích, ucpaná říční koryta a další práce, které nejdou provádět jiným rychlejším způsobem například kvůli nepřístupnosti terénu. To je prostor pro skupinu střelmistrů Hasičského záchranného sboru České republiky.  

 

Seriál Hasiči, jak je možná neznáte

ViewBanner.png Denně vyjedou hasiči v České republice v průměru ke 298 událostem. A například v loňském roce u nás vyjížděla jednotka požární ochrany k nějaké události každé tři minuty a padesát sedm sekund.

 

Hledají se dobrovolní dárci mezi hasiči

Přijďte se zapsat do registru dárců kostní dřeně.

 

Ministr navštíví hasiče a policisty

S jihomoravskými hasiči a policisty se zítra, v úterý 24. ledna v Brně v rámci svých cest po krajích ČR setká ministr vnitra Jan Kubice.  

 

Tým instruktorů programu Hasík CZ má nové členy

Víkend se nesl v náročném pracovním tempu závěrečného semináře programu Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva – HASÍK CZ.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci HZS JmK

Vedení Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje zve zástupce médií na tiskovou konferenci k bilanci událostí, zásahů hasičů a další činnosti HZS JmK v roce 2011.

 

Od smrti hasičů v Brně uplyne deset let

V neděli 8. ledna po 20. hodině uplyne 10 let od chvíle, kdy při zásahu u požáru v Nádražní ulici v Brně zahynuli dva hasiči.

 

Dětské plavecké závody na Kraví hoře

V úterý 20. prosince se již tradičně účastnili naši příslušníci plaveckého setkání Brno a Jižní Morava bez hranic - 12. ročník plaveckých závodů na Kraví hoře. V předvánoční atmosféře se opět uskutečnila velice příjemná sportovní akce, které se účastní žáci základních škol z Brna a jejich handikepovaní spolužáci.

 

Spuštění sirén a bezpečnostní opatření v souvislosti s pohřbem Václava Havla

sir__na1.JPG Hasičský záchranný sbor ČR nebyl požádán o spuštění Jednotného systému varování a vyrozumění (sirén) v souvislosti s pohřbem Václava Havla.  Sirény se proto v České republice spouštět nebudou.

 

Soutěž Dobrovolní hasiči roku 2011 má vítěze

Výhru 100 000 korun vybojovaly sbory dobrovolných hasičů z Vlčnova a Lobodic. Mezi jednotkami zvítězili dobrovolní hasiči z Prlova a z Brna-Bohunic.

 

Hasíkův dopis pro budoucí instruktory

Hasik1a_1.jpg Ahoj všichni, kteří se spolu se mnou chcete podílet na tom, aby se děti naučily, co mají dělat při požáru, dopravní nehodě, jak si zavolat pomoc apod. Čekám Vás spolu s lektory programu Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva HASÍK CZ.

 

Vyhlášení již 37. ročníku soutěže "Požární ochrana očima dětí"

Děti a mládež z Brna-města ve věku do 18ti let se mohou již po 37 zapojit do výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima dětí, která je zaměřena na přiblížení témat z požární ochrany.

 

Na hranici bude cvičení složek IZS

Hranice České republiky a Slovenska v Hodoníně a její okolí budou ve čtvrtek 3.11. dějištěm mezinárodního cvičení složek IZS obou zemí.

 

Hasík letos pomohl již při 30ti mimořádných událostech

Hasik1a_1.jpg Plyšový dráček Hasík - maskot preventivního programu Výchova dětí v požární ochraně a ochraně obyvatel pomohl v letošním roce dětem již při 30ti zásazích jihomoravských hasičů.

 

Medaile za záchranu životů a za dlouholetou práci

V pondělí 24.října budou v Trojském zámku v Praze předány medaile Hasičského záchranného sboru České republiky.

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31