main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40 50   Následující   ››

Brněnští hasiči cvičili s vyprošťovacími jeřáby

1 Příslušníci HZS JmK Územního odboru Brno-město se zúčastnili výcviku zaměřeného na problematiku odtahu a převracení osobních a nákladních vozidel po dopravní nehodě.

 

Cvičení prověřilo postupy složek IZS

P1030117 Při rockovém koncertu v areálu brněnského výstaviště hořel stánek s občerstvením. Při evakuaci návštěvníků z pavilonu se zranilo více jak 30 osob. Takový byl scénář krajského taktického cvičení složek IZS Rockový koncert 2019.

 

Nedaleko Vyškova zasahovaly jednotky u vážné nehody. Jednalo se o cvičení složek IZS

IMG_7509 Dopoledne se vedle dálnice v prostoru vyškovského letiště uskutečnilo cvičení složek IZS. Simulovala se dopravní nehoda s větším počtem zraněných osob. 

 

V Bučovicích působili střelmistři. K zemi padla patrová budova

IMG_7029 V uplynulém týdnu se v Bučovicích na Vyškovsku uskutečnil výcvik střelmistrů HZS České republiky. Jeho vyvrcholením byla demolice patrové budovy. Akce se účastnili také hasiči ze zahraničí.

 

Desítky hasičů zasahovaly na Břeclavsku. Jednotky se účastnily cvičení složek IZS

IMG_3462 Po 10. hodině mohli obyvatelé Břeclavi pozorovat větší počet houkajících vozidel v ulicích. Kousek za městem se totiž uskutečnilo cvičení složek IZS. Simulovala se dopravní nehoda s větším počtem zraněných osob.

 

V podzemí zůstala zraněná žena. Lezci cvičili náročnou záchranu

IMG_3395 Lezecká družstva tří směn brněnských hasičů absolvovala v uplynulých dnech prověřovací cvičení, při kterém měla za úkol zachránit zraněnou ženu z podzemí. Hasiči díky spolupráci se společností Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. získali přístup do podzemního labyrintu, ve kterém museli zraněnou najít, zajistit prvotní ošetření a následně transportovat zpět na povrch. Náročný transport prověřil nejen fyzickou zdatnost příslušníků lezeckého družstva, ale také jejich odborné znalosti.

 

Hasiči řešili problematiku spalinových cest

IMG_0594 V lednu a únoru se v Regionálním vzdělávacím centru stavebních řemesel Jihomoravského kraje (dále jen RVC) uskutečnilo instrukčně-metodické zaměstnání zaměřené na problematiku spalinových cest, rozvodů plynů a komínových požárů.

 

Gentleman silnic se setkal se zraněným motorkářem

IMG_3357 Nedávno jsme vás informovali o udělení titulu Gentleman silnic nstržm. Jiřímu Oharkovi, který ve svém volnu pomohl vážně zraněnému motorkáři. Dnes se na Krajském ředitelství jihomoravské policie setkal Jiří Oharek s dalším zachráncem, který u nehody pomáhal a také se samotným zraněným mladíkem.

 

Zachránili seniora a dítě. Dnes převzali medaile

IMG_3316 Na stanici ve Vyškově se dnes oceňovalo. Ředitel HZS Jihomoravského kraje předal medaile zachráncům dvou osob u požáru osobního auta.

 

Jihomoravští hasiči převzali ocenění od ministra

Ve středu se sešel ministr vnitra Jan Hamáček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba a starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka s nejlepšími hasičskými sportovci roku 2018. 

 

Primátorka navštívila hasiče na stanici Lidická

DSC_0719 Dnes odpoledne navštívila primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková hasičskou stanici Lidická. Setkala se s krajským ředitelem plk. Jiřím Pelikánem a prohlédla si zázemí nejvytíženější jihomoravské hasičské stanice.

 

Hasiči cvičili záchranu osob po proboření ledem

IMG_3307 Během uplynulého týdne se na Brněnské přehradě uskutečnily praktické výcviky v záchraně osob z probořeného ledu. Ve čtyřech dnech se akce účastnilo přes 100 profesionálních a dobrovolných hasičů včetně členů Vodní záchranné služby Brno-město.

 

Vloni pomohl zachránit zraněného motorkáře. Dnes si brněnský hasič převzal ocenění Gentleman silnic

20190124_112442 Na naší brněnské stanici v Líšni si dnes převzal ocenění nstržm. Jiří Oharek. V červenci uplynulého roku pomohl ve svém volnu vážně zraněnému motorkáři. Za záchranu života mu Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR udělila 156. titul Gentleman silnic.

 

Hasiči si připomenuli tragickou smrt kolegů z roku 2002

DSC_0391 Brněnští hasiči dnes večer pietním aktem uctili památku dvou zesnulých kolegů na místě jejich tragického úmrtí. Hasiči David Kožuský a Jaroslav Gargula zemřeli 8. ledna 2002 při záchraně osoby z hořícího kasína.

 

Hasiči si připomenou úmrtí kolegů ve službě

V úterý 8. 1. 2019 se uskuteční pietní akt k výročí tragické události, při které ve stejný den roku 2002 zemřeli dva brněnští hasiči. Při záchraně osob se již z hořícího kasína nevrátili.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40 50   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30