main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hasičina nejen dřina 2012

Pod tímto názvem se v sobotu 9. června v městském parku v Riegrově ulici ve Šlapanicích u Brna uskuteční 4. ročník Dne s hasiči.

 

Když se řekne evakuace

ViewBanner.png Hasiči ročně zasahují u více jak sto tisíc událostí. Likvidují požáry, zasahují u dopravních nehod, poskytují technické pomoci. Jen v roce 2011 hasiči bezprostředně zachránily 12 015 lidských životů a 30 351 osob před hrozícím nebezpečím evakuovaly.

 

Ocenění hasičů v anketě Hasič roku 2011

Již třetí ročník ankety Hasič roku zná své vítěze. V úterý 15. května 2012 v Praze v Trojském zámku byli oceněni příslušníci i občanští zaměstnanci Hasičského záchranného sboru ČR za svoji příkladnou práci za rok 2011.

 

Ocenění hasičů v anketě Hasič roku 2011

Již třetí ročník ankety Hasič roku se blíží ke svému vyvrcholení. Slavnostní předání ocenění bude v úterý 15. května v Praze v Trojském zámku.

 

„112ka“ už má nový kabát – a ne jeden!

eu_rules.jpg Dne 15. dubna skončila výtvarně-grafická soutěž, kterou vyhlásilo MV–generální ředitelství HZS ČR spolu s HZS krajů k výročí evropského dne tísňové linky dne 11. února pod názvem „Nový kabát pro 112“.  

 

Dny otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea Brno přilákaly tisíce návštěvníků

Pět tisíc návštěvníků mohlo v průběhu celého víkendu zhlédnout ojedinělou výstavu nekolejových vozidel z depozitáře TM Brno.

 

8. ročník Dnů otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea Brno

Součástí akce je výstava historických trolejbusů a autobusů ze sbírek Technického muzea, dále výstava historické i současné hasičské techniky a vojenská vozidla.

 

V nemocnici zvířátek pomáhají léčit i hasiči

Nemocnice zvířátek pro děti a jejich plyšové kamarády je název preventivně výchovné akce pro děti, na které se v Brně tento týden podílejí i hasiči. 

 

Ve Křtinách bude tradiční hasičská pouť

Tradiční hasičská pouť se v neděli 29. dubna již po jedenácté uskuteční ve Křtinách na Blanensku. Pouť je zasvěcena svatému Floriánovi, patronu hasičů. 

 

Hasiči pomáhají a radí starostům

ViewBanner.png Jsou obce připraveny na mimořádné události? Přinutí současná krizová legislativa starostu obce zabývat se připraveností na mimořádné události? Věděl by starosta obce, jak se zachovat např. při úniku nebezpečné látky?

 

Ohněm prověřená legislativa

ViewBanner.png Dnešní díl seriálu „Hasiči, jak je možná neznáte“, přináší zamyšlení nad tím, jak je důležité, aby to byli právě hasiči, kteří tvoří normy požární bezpečnosti.

 

Mladí hasiči se utkají na tanečním parketu

Fire Dance 2012 je název atraktivní taneční soutěže mladých hasičů, která bude v sobotu 31. března v Žabčicích na Brněnsku. 

 

Jsme tým – tvoříme celek, aby nehořelo

ViewBanner.png Požární prevence v České republice funguje jako živý organismus. Každá jeho část má své opodstatnění, každá plní nezastupitelnou úlohu při předcházení vzniku požárů.

 

Do nákupního centra nejlépe s buzolou

ViewBanner.png Zamysleli jste se někdy nad tím, co byste dělali, pokud by v nákupním centru, ve kterém se právě nacházíte, začalo hořet? Jak se co nejrychleji dostanete ven? A co budete dělat, pokud jste své dítě odložili v dětském koutku? Máte se pro něj vrátit nebo jít ven sami, protože Vám pracovníci dětského koutku dítě přivedou? A kde Vám ho předají?

 

KRIZPORT – portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj

ViewBanner.png Již rok úspěšného provozu má za sebou novinka z oblasti informování veřejnosti a orgánů krizového řízení v Jihomoravském kraji – portál krizového řízení KRIZPORT.

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30