main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Ve Křtinách bude tradiční hasičská pouť

Tradiční hasičská pouť se v neděli 29. dubna již po jedenácté uskuteční ve Křtinách na Blanensku. Pouť je zasvěcena svatému Floriánovi, patronu hasičů. 

 

Hasiči pomáhají a radí starostům

ViewBanner.png Jsou obce připraveny na mimořádné události? Přinutí současná krizová legislativa starostu obce zabývat se připraveností na mimořádné události? Věděl by starosta obce, jak se zachovat např. při úniku nebezpečné látky?

 

Ohněm prověřená legislativa

ViewBanner.png Dnešní díl seriálu „Hasiči, jak je možná neznáte“, přináší zamyšlení nad tím, jak je důležité, aby to byli právě hasiči, kteří tvoří normy požární bezpečnosti.

 

Mladí hasiči se utkají na tanečním parketu

Fire Dance 2012 je název atraktivní taneční soutěže mladých hasičů, která bude v sobotu 31. března v Žabčicích na Brněnsku. 

 

Jsme tým – tvoříme celek, aby nehořelo

ViewBanner.png Požární prevence v České republice funguje jako živý organismus. Každá jeho část má své opodstatnění, každá plní nezastupitelnou úlohu při předcházení vzniku požárů.

 

Do nákupního centra nejlépe s buzolou

ViewBanner.png Zamysleli jste se někdy nad tím, co byste dělali, pokud by v nákupním centru, ve kterém se právě nacházíte, začalo hořet? Jak se co nejrychleji dostanete ven? A co budete dělat, pokud jste své dítě odložili v dětském koutku? Máte se pro něj vrátit nebo jít ven sami, protože Vám pracovníci dětského koutku dítě přivedou? A kde Vám ho předají?

 

KRIZPORT – portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj

ViewBanner.png Již rok úspěšného provozu má za sebou novinka z oblasti informování veřejnosti a orgánů krizového řízení v Jihomoravském kraji – portál krizového řízení KRIZPORT.

 

Nový kabát pro 112

eu_rules.jpg I přes všechna ocenění a uznání nemá linka tísňového volání 112 v České republice své jednotné logo. Můžete to změnit. Vyhlašujeme soutěž pro děti.

 

Dobrovolní hasiči budou soutěžit o milion korun

Dnešním dnem startuje soutěž RWE Dobrovolní hasiči roku 2012, určená pro všechny sbory a jednotky dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska.

 

Exkurze na centrální stanici pro sdružení Ratolest Brno

Ve čtvrtek 8.3.2012 navštívily děti Sociálně aktivizačního programu společně s pracovníky občanského sdružení Ratolest Brno centrální požární stanici v ulici Lidická v Brně.

 

„Hasičští detektivové“

ViewBanner.png Jednou z nezbytných činností Hasičského záchranného sboru na úseku požární prevence je výkon státního požárního dozoru . Co si pod tímto pojmem představit? Jaké konkrétní činnosti se pod tímto termínem skrývají?

 

Hasiči se starají také o stovky sirén

ViewBanner.png Každou první středu v měsíci v poledne se v celé republice rozezní sirény. Zkouška sirén prověřuje funkčnost celého systému, o který se starají hasiči.

 

Hasiči se starají o vaše bezpečné nákupy

ViewBanner.png Jednou z velmi důležitých činností hasičů na úseku požární prevence je výkon státního požárního dozoru. Co si pod tímto pojmem můžeme představit? Jaké konkrétní činnosti se pod tímto termínem skrývají?  

 

Hasiči mají špičkové střelmistry

ViewBanner.png Rozrušení nahromaděných ledových ker, rozsáhlých polomů, vytváření prostupů ve zřícených konstrukcích, ucpaná říční koryta a další práce, které nejdou provádět jiným rychlejším způsobem například kvůli nepřístupnosti terénu. To je prostor pro skupinu střelmistrů Hasičského záchranného sboru České republiky.  

 

Seriál Hasiči, jak je možná neznáte

ViewBanner.png Denně vyjedou hasiči v České republice v průměru ke 298 událostem. A například v loňském roce u nás vyjížděla jednotka požární ochrany k nějaké události každé tři minuty a padesát sedm sekund.

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31