main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Výstaviště patřilo jihomoravským hasičům

pyros_perex.jpg Profesionálním i dobrovolným hasičům z jižní Moravy dnes patřil areál mezinárodního veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb Pyros.

 

Na veletrhu Pyros hasiči představují i Dráčka Hasíka

pyros_perex.jpg Dva preventivně výchovné programy ode dneška na veletrhu Pyros na brněnském výstavišti prezentují jihomoravští profesionální hasiči.

 

V Brně bude 11. ročník konference Pyromeeting.

pyros_perex.jpg Tato konference se uskuteční v rámci veletrhů IDET a PYROS/ISET. Nosné téma konference je více než aktuální – Chemická a radiační bezpečnost České republiky.

 

Hasiči se na veletrhu představí ukázkami i soutěžemi

Atraktivními ukázkami i soutěžemi se na veletrhu Pyros/Iset na brněnském výstavišti představí jihomoravští hasiči.

 

Jihomoravané převezmou medaile HZS ČR

Tři Jihomoravané budou mezi oceněnými, kteří v úterý 10. května v Praze při příležitosti státního svátku Dne vítězství převezmou medaile Hasičského záchranného sboru ČR.

 

Brňanům hrála dechovka v historických uniformách

Řízné pochody, polky a valčíky dnes Brňanům v pěší zóně při příležitosti svátku sv. Floriána vyhrávala hasičská dechovka.

 

Hasičská technika přilákala tisíce zájemců

Několik tisíc zájemců o víkendu přilákala expozice hasičské techniky na Dnech otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea v Brně-Řečkovicích.

 

Expozice požární ochrany ve Zbirohu zahajuje provoz

První květnový den se již podruhé otevírá pomyslná brána, která vás zavede do historie českých hasičů prostřednictvím unikátních exponátů soustředěných v Expozici požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu.  

 

Hasiči opět předvedou historickou i moderní techniku

Moderní i historickou techniku v sobotu 30. dubna a v neděli 1. května hasiči opět předvedou v rámci Dnů otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea v Brně-Řečkovicích.

 

Pálení čarodějnic je možné hlásit na internetu

HZS Jihomoravského kraje doporučuje pořadatelům „pálení čarodějnic“, aby plánované zapalování ohňů ohlásili operačnímu a informačnímu středisku HZS JmK.

 

Kraj podpoří dobrovolné hasiče

Rada Jihomoravského kraje doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí účelových neinvestičních dotací z rozpočtu Jihomoravského kraje obcím v celkové výši 1 milion korun na výdaje na zabezpečení akceschopnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů (SDH).

 

Jihomoravský kraj poskytl první dotaci hasičům

Smlouvu o poskytnutí dotace 2,5 milionu korun z krajského rozpočtu na náklady spojené s přímým výkonem služby Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje (HZS JmK) podepsali dnes hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a ředitel HZS JmK Ing. Jiří Pelikán.

 

Prezident republiky ocenil jihomoravské hasiče

Hasiči z Pohořelic na Brněnsku byli mezi oceněnými při vyhlášení Zlatých záchranářských křížů za činy v roce 2010 na Pražském hradě.

 

Velitelé čet a družstev si rozšiřovali znalosti

V návaznosti na plán odborné přípravy příslušníků HZS JmK se uskutečnilo instrukčně metodické zaměstnání, zaměřené na prohloubení spolupráce požárních stanic územního odboru Brno při společných zásazích, zejména pak na taktickou součinnost velitelů při operačním řízení a na praktický výcvik a proškolení nových postupů.

 

KRIZPORT – portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj

Portál krizového řízení, určený laické i odborné veřejnosti, pro zlepšení a zrychlení informovanosti veřejnosti i orgánů krizového řízení v oblasti přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací, vytvořil a spustil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje.

 

Kalendář akcí

< 2017 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 TOOB-16 (Kurzy)
10. 11. 2017, 00:08 - 11. 11. 2017, 18:00
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30