main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hasiči z Holásek oslaví 110. výročí

Výročí 110 let od založení sboru v sobotu 9. června oslaví členové Sboru dobrovolných hasičů brněnské městské části Holásky. 

 

Dračí stezka v Tuřanech

draci_stezka Dětský den Krtka s Hrochem v Brně-Tuřanech byl plný úkolů pro všechny děti.

 

Dny otevřených dveří na požární stanici v Brně se povedly i přes ztížené podmínky

Netrpělivě očekávané dny otevřených dveří požární stanice na Lidické v Brně navštívily opět tisíce lidí.  

 

Problematice bezdomovectví se musíme také věnovat

ViewBanner.png Mohlo by se na první pohled zdát, že řešení problematiky bezdomovectví je určeno především pro sociální pracovníky, či dobrovolníky různých neziskových organizací, nicméně existují i jiné organizace, které tento novodobý fenomén zajímá, například hasiče.

 

Hasiči dětem ukázali výstroj i techniku

Ukázky zásahové techniky i výstroje a výzbroje dnes hasiči připravili dětem ze základní školy J. Broskvy v Brně-Chrlicích. 

 

Mladí hasiči se utkají v požárním sportu

Přebor Moravské hasičské jednoty v požárním sportu v kategorii mladí hasiči se v sobotu 26. května uskuteční ve sportovním areálu pod Palackého vrchem v Brně.

 

Záchranáři z Boskovicka vyhráli soutěž v Rokycanech

Tým hasičů a zdravotníků z Boskovicka zvítězil ve 12. ročníku Memoriálu Jindřicha Šmauze ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Rokycanech. Záchranáři z Boskovicka splnili roli favorita, který v tomto klání již tradičně obsazuje přední místa.

 

Hasičina nejen dřina 2012

Pod tímto názvem se v sobotu 9. června v městském parku v Riegrově ulici ve Šlapanicích u Brna uskuteční 4. ročník Dne s hasiči.

 

Když se řekne evakuace

ViewBanner.png Hasiči ročně zasahují u více jak sto tisíc událostí. Likvidují požáry, zasahují u dopravních nehod, poskytují technické pomoci. Jen v roce 2011 hasiči bezprostředně zachránily 12 015 lidských životů a 30 351 osob před hrozícím nebezpečím evakuovaly.

 

Ocenění hasičů v anketě Hasič roku 2011

Již třetí ročník ankety Hasič roku zná své vítěze. V úterý 15. května 2012 v Praze v Trojském zámku byli oceněni příslušníci i občanští zaměstnanci Hasičského záchranného sboru ČR za svoji příkladnou práci za rok 2011.

 

Ocenění hasičů v anketě Hasič roku 2011

Již třetí ročník ankety Hasič roku se blíží ke svému vyvrcholení. Slavnostní předání ocenění bude v úterý 15. května v Praze v Trojském zámku.

 

„112ka“ už má nový kabát – a ne jeden!

eu_rules.jpg Dne 15. dubna skončila výtvarně-grafická soutěž, kterou vyhlásilo MV–generální ředitelství HZS ČR spolu s HZS krajů k výročí evropského dne tísňové linky dne 11. února pod názvem „Nový kabát pro 112“.  

 

Dny otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea Brno přilákaly tisíce návštěvníků

Pět tisíc návštěvníků mohlo v průběhu celého víkendu zhlédnout ojedinělou výstavu nekolejových vozidel z depozitáře TM Brno.

 

8. ročník Dnů otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea Brno

Součástí akce je výstava historických trolejbusů a autobusů ze sbírek Technického muzea, dále výstava historické i současné hasičské techniky a vojenská vozidla.

 

V nemocnici zvířátek pomáhají léčit i hasiči

Nemocnice zvířátek pro děti a jejich plyšové kamarády je název preventivně výchovné akce pro děti, na které se v Brně tento týden podílejí i hasiči. 

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31