main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Hasiči – sportovci ze Sydney přivezli 14 medailí

Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Ing. Jiří Pelikán dnes v Brně poděkoval hasičům – sportovcům za vzornou reprezentaci na Světových hrách hasičů v australském Sydney.

 

Tisková konference s medailisty Světových her hasičů

Zveme novináře na tiskovou konferenci s brněnskými hasiči Radkem Málkem a Stanislavem Kalvodou – úspěšnými účastníky Světových her hasičů v australském Sydney.

 

Sydney: jihomoravští hasiči na startu TFA

Dva jihomoravští hasiči dnes na Světových hrách hasičů v australském Sydney bojovali v závodě TFA (Nejtvrdší hasič přežije).

 

Sydney: další sbírka medailí pro brněnského hasiče

Brněnský profesionální hasič ze stanice v Lidické ulici Stanislav Kalvoda je nejúspěšnějším členem české výpravy na Světových hrách hasičů v australském Sydney.

 

Sydney: Na světových hrách pršelo zlato brněnským hasičům

Skvělé zprávy přicházejí ze Světových her hasičů v australském Sydney. Brněnští profesionální hasiči Radek Málek a Stanislav Kalvoda ze stanice v Lidické ulici rozšiřují sbírku medailí.

 

Brněnský hasič Radek Málek získal dvě zlaté v Sydney

Dvě zlaté medaile v kulturistice dnes brněnský hasič Radek Málek vybojoval pro Českou republiku na Světových hrách hasičů v australském Sydney.

 

Hasiči z Žabčic dostanou novou cisternu

Nové, moderní zásahové vozidlo CAS 20-S2R na podvozku Tatra v neděli 7. října slavnostně převezmou členové jednotky SDH Žabčice na Brněnsku. 

 

V Hodějicích soutěžilo 32 hasičských praporů

Stovky hasičů a diváků dnes do Hodějic na Vyškovsku přilákal druhý ročník soutěže O nejlepší hasičský prapor Jihomoravského kraje.

 

Články s metylalkoholem

Souhrn článků související s kauzou metylalkohol

 

V Hodějicích bude opět soutěž hasičských praporů

Soutěž o nejlepší hasičský prapor Jihomoravského kraje se letos na podzim opět uskuteční v Hodějicích na Vyškovsku.

 

Jak fungují chemické laboratoře HZS ČR

ViewBanner.png V těchto dnech probíhá činnost chemických laboratoří HZS ČR, která má za úkol analýzu vzorků na přítomnost metanolu. Tato činnost je vykonávána na základě požadavku Policie ČR.

 

Dobrovolní hasiči již bojují o hlasy

dobrovolni_hasici.jpg Požár truhlárny, havárie cvičného proudového letadla, netradiční soutěž pro děti i těžké dopravní nehody. Nejlepších 50 zásahů a akcí soutěžících jednotek a sborů dobrovolných hasičů vybrala odborná porota. Kdo získá titul Dobrovolných hasičů roku 2012 a finanční odměnu, rozhodnou hlasující prostřednictvím internetu a SMS.

 

Jednotky SDH dostanou zásahová vozidla

Pět zásahových vozidel ze strojního parku HZS Jihomoravského kraje převezmou v pátek 14. září v Brně dobrovolní hasiči. 

 

První místo v soutěži patří Sovičkám ze Sovětic

Letošní, již čtvrtý ročník soutěže v rámci projektu „Dávají za nás ruku do ohně“, byl určen všem nadšeným scénáristům, režisérům, kameramanům nebo hercům, prostě všem profesím, které jsou nezbytné k tvorbě „kasovního trháku“. Zadání tématu znělo, pomozte svým spolužákům osvojit si základní pravidla, jak čelit mimořádné události. Zamyslete se nad tím, co by měli vaši spolužáci znát z oblasti požární prevence a natočte originální video na toto téma nebo o práci hasičů.

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31