main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

KRIZPORT – portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj

ViewBanner.png Již rok úspěšného provozu má za sebou novinka z oblasti informování veřejnosti a orgánů krizového řízení v Jihomoravském kraji – portál krizového řízení KRIZPORT.

 

Nový kabát pro 112

eu_rules.jpg I přes všechna ocenění a uznání nemá linka tísňového volání 112 v České republice své jednotné logo. Můžete to změnit. Vyhlašujeme soutěž pro děti.

 

Dobrovolní hasiči budou soutěžit o milion korun

Dnešním dnem startuje soutěž RWE Dobrovolní hasiči roku 2012, určená pro všechny sbory a jednotky dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska.

 

Exkurze na centrální stanici pro sdružení Ratolest Brno

Ve čtvrtek 8.3.2012 navštívily děti Sociálně aktivizačního programu společně s pracovníky občanského sdružení Ratolest Brno centrální požární stanici v ulici Lidická v Brně.

 

„Hasičští detektivové“

ViewBanner.png Jednou z nezbytných činností Hasičského záchranného sboru na úseku požární prevence je výkon státního požárního dozoru . Co si pod tímto pojmem představit? Jaké konkrétní činnosti se pod tímto termínem skrývají?

 

Hasiči se starají také o stovky sirén

ViewBanner.png Každou první středu v měsíci v poledne se v celé republice rozezní sirény. Zkouška sirén prověřuje funkčnost celého systému, o který se starají hasiči.

 

Hasiči se starají o vaše bezpečné nákupy

ViewBanner.png Jednou z velmi důležitých činností hasičů na úseku požární prevence je výkon státního požárního dozoru. Co si pod tímto pojmem můžeme představit? Jaké konkrétní činnosti se pod tímto termínem skrývají?  

 

Hasiči mají špičkové střelmistry

ViewBanner.png Rozrušení nahromaděných ledových ker, rozsáhlých polomů, vytváření prostupů ve zřícených konstrukcích, ucpaná říční koryta a další práce, které nejdou provádět jiným rychlejším způsobem například kvůli nepřístupnosti terénu. To je prostor pro skupinu střelmistrů Hasičského záchranného sboru České republiky.  

 

Seriál Hasiči, jak je možná neznáte

ViewBanner.png Denně vyjedou hasiči v České republice v průměru ke 298 událostem. A například v loňském roce u nás vyjížděla jednotka požární ochrany k nějaké události každé tři minuty a padesát sedm sekund.

 

Hledají se dobrovolní dárci mezi hasiči

Přijďte se zapsat do registru dárců kostní dřeně.

 

Ministr navštíví hasiče a policisty

S jihomoravskými hasiči a policisty se zítra, v úterý 24. ledna v Brně v rámci svých cest po krajích ČR setká ministr vnitra Jan Kubice.  

 

Tým instruktorů programu Hasík CZ má nové členy

Víkend se nesl v náročném pracovním tempu závěrečného semináře programu Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva – HASÍK CZ.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci HZS JmK

Vedení Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje zve zástupce médií na tiskovou konferenci k bilanci událostí, zásahů hasičů a další činnosti HZS JmK v roce 2011.

 

Od smrti hasičů v Brně uplyne deset let

V neděli 8. ledna po 20. hodině uplyne 10 let od chvíle, kdy při zásahu u požáru v Nádražní ulici v Brně zahynuli dva hasiči.

 

Dětské plavecké závody na Kraví hoře

V úterý 20. prosince se již tradičně účastnili naši příslušníci plaveckého setkání Brno a Jižní Morava bez hranic - 12. ročník plaveckých závodů na Kraví hoře. V předvánoční atmosféře se opět uskutečnila velice příjemná sportovní akce, které se účastní žáci základních škol z Brna a jejich handikepovaní spolužáci.

 

Kalendář akcí

< 2017 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31