main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

V Hodějicích soutěžilo 32 hasičských praporů

Stovky hasičů a diváků dnes do Hodějic na Vyškovsku přilákal druhý ročník soutěže O nejlepší hasičský prapor Jihomoravského kraje.

 

Články s metylalkoholem

Souhrn článků související s kauzou metylalkohol

 

V Hodějicích bude opět soutěž hasičských praporů

Soutěž o nejlepší hasičský prapor Jihomoravského kraje se letos na podzim opět uskuteční v Hodějicích na Vyškovsku.

 

Dobrovolní hasiči roku

Seznam článků k tématu.

 

Jak fungují chemické laboratoře HZS ČR

ViewBanner.png V těchto dnech probíhá činnost chemických laboratoří HZS ČR, která má za úkol analýzu vzorků na přítomnost metanolu. Tato činnost je vykonávána na základě požadavku Policie ČR.

 

Dobrovolní hasiči již bojují o hlasy

dobrovolni_hasici.jpg Požár truhlárny, havárie cvičného proudového letadla, netradiční soutěž pro děti i těžké dopravní nehody. Nejlepších 50 zásahů a akcí soutěžících jednotek a sborů dobrovolných hasičů vybrala odborná porota. Kdo získá titul Dobrovolných hasičů roku 2012 a finanční odměnu, rozhodnou hlasující prostřednictvím internetu a SMS.

 

Jednotky SDH dostanou zásahová vozidla

Pět zásahových vozidel ze strojního parku HZS Jihomoravského kraje převezmou v pátek 14. září v Brně dobrovolní hasiči. 

 

První místo v soutěži patří Sovičkám ze Sovětic

Letošní, již čtvrtý ročník soutěže v rámci projektu „Dávají za nás ruku do ohně“, byl určen všem nadšeným scénáristům, režisérům, kameramanům nebo hercům, prostě všem profesím, které jsou nezbytné k tvorbě „kasovního trháku“. Zadání tématu znělo, pomozte svým spolužákům osvojit si základní pravidla, jak čelit mimořádné události. Zamyslete se nad tím, co by měli vaši spolužáci znát z oblasti požární prevence a natočte originální video na toto téma nebo o práci hasičů.

 

Která kráska bude novou Zbirožskou Miss Tatra?

Již druhý ročník soutěže o nejkrásnější Tatru se uskuteční v sobotu 8. září 2012 v areálu Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu. 

 

Cvičení prověřilo činnost složek IZS při mimořádné události v Královopolském tunelu

Připravenost složek Integrovaného záchranného systému na mimořádné situace v novém Královopolském tunelu v Brně prověřilo společné cvičení ve středu 29. srpna.

 

Cvičení prověří činnost záchranářů v tunelu

Připravenost integrovaného záchranného systému na mimořádné situace v novém Královopolském tunelu v Brně ve středu 29. srpna prověří cvičení složek IZS. 

 

Ve Zbirohu bude druhé hasičské tatrování

V sobotu 8. září se v prostorách Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu uskuteční již druhý ročník Zbirožského hasičského tatrování.

 

Kurzy pro celý svět

ViewBanner.png Nenadálá událost s únikem nebezpečné chemické látky se sice může stát na území jednoho státu, ale svým rozsahem a ohrožujícími účinky může přerůst do mezinárodního měřítka.

 

Hřiště patřilo hasičům a požárnímu sportu

Ženy z SDH Ivanovice na Hané, muži z SDH Mistřín a profesionální hasiči z Brna dnes zvítězili v první společné krajské soutěži družstev v požárním sportu.   

 

Profesionální a dobrovolní hasiči se utkají na hřišti

P6090052_1_1_mini_1.jpg Historicky první společná jihomoravská krajská soutěž profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu bude v sobotu 4. srpna v Brně. 

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31