main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40 50   Následující   ››

Odborná příprava jednotek SDH obcí

DSC_2619 Dobrovolní hasiči prochází odbornými výcviky, které jsou simulací zásahů. Zkušenosti jim předávají profesionální hasiči.

 

V Brně se utkali profesionální hasiči. Vyprošťovali zaklíněné osoby z vozidel

P1300205 Na hasičské stanici v brněnské Líšni se 15. května uskutečnila historicky první soutěž Územního odboru Brno-město ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Mezi šesti týmy vybojovali první místo hasiči ze stanice Lidická.

 

Hasiči a záchranáři nacvičovali spolupráci u pacienta s podezřením na Ebolu

IMG_8777 Ve čtvrtek 9. května 2019 se na hasičské stanici (HS) Brno-Líšeň uskutečnilo součinnostní cvičení Biohazard týmu ZZS JmK, pracovnic „Orgánu ochrany veřejného zdraví“ a jednotky HS Líšeň, jejíž příslušníci jsou mimo jiné předurčeni ke společným zásahům právě s Biohazard týmem ZZS.  Jako pozorovatel cvičení přihlížel člen ZZS kraje Vysočina.  

 

V Brně dnes slavnostně vyřadili tři dlouholeté příslušníky sboru

Bez názvu Pondělní ráno se v sídle Státního požárního dozoru HZS Jihomoravského kraje ve Štefánikově ulici v Brně neslo ve slavnostním duchu. Náměstek krajského ředitele plk. Václav Špéra slavnostně vyřadil dlouholeté příslušníky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje kpt. Lenku Holánkovou, por. Milana Palase a nprap. Antonína Pivoňku.

 

Hasiči se představili v depozitáři Technického muzea v Brně

DSC_2533 O víkendu byly dny otevřených dveří v prostoru bývalých vojenských kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně-Řečkovicích. Profesionální a dobrovolní hasiči představili svou činnost a techniku.

 

Jednotky pro ochranu obyvatelstva se připravovaly na zásahy

DSC_2301 Ve dnech 26. a 27. dubna 2019 se opět setkaly všechny předurčené jednotky pro ochranu obyvatelstva v Tišnově. Hasičský záchranný sbor JmK pro ně uspořádal instrukčně-metodické zaměstnání. Šestý ročník byl zaměřen na technické zásahy.

 

Záchrana osob z Hedvábné jeskyně

P1030280 Složky integrovaného záchranného systému cvičily společné postupy při záchraně osob z jeskyně a při pátrání po ztraceném člověku.

 

Hasiči nacvičovali záchranu ze sutin

IMG_20190417_172801 Tým jihomoravských hasičů, se specializací na záchranu zavalených osob a stabilizaci staticky narušených konstrukcí, trénoval minulý týden v Bučovicích na Vyškovsku. V areálu objektu bývalé „Středopily“, na ulici Ždáňská, cvičili hasiči záchranu zavalených osob v reálných podmínkách.

 

Hasiči nacvičovali vyprošťování u dopravních nehod

20190411_120204 Ve dnech 11.- 12.4. se v areálu firmy Metalšrot Tlumačov a.s., provozovna Brno a ve školícím středisku HZS Jihomoravského kraje v Tišnově uskutečnilo v pořadí již osmé metodické zaměstnání instruktorů vyprošťování u dopravních nehod všech hasičských stanic HZS JmK a zaměstnanců Hasičské záchranné služby SŽDC, provozní obvod Brno.

 

Brněnští hasiči cvičili s vyprošťovacími jeřáby

1 Příslušníci HZS JmK Územního odboru Brno-město se zúčastnili výcviku zaměřeného na problematiku odtahu a převracení osobních a nákladních vozidel po dopravní nehodě.

 

Cvičení prověřilo postupy složek IZS

P1030117 Při rockovém koncertu v areálu brněnského výstaviště hořel stánek s občerstvením. Při evakuaci návštěvníků z pavilonu se zranilo více jak 30 osob. Takový byl scénář krajského taktického cvičení složek IZS Rockový koncert 2019.

 

Nedaleko Vyškova zasahovaly jednotky u vážné nehody. Jednalo se o cvičení složek IZS

IMG_7509 Dopoledne se vedle dálnice v prostoru vyškovského letiště uskutečnilo cvičení složek IZS. Simulovala se dopravní nehoda s větším počtem zraněných osob. 

 

V Bučovicích působili střelmistři. K zemi padla patrová budova

IMG_7029 V uplynulém týdnu se v Bučovicích na Vyškovsku uskutečnil výcvik střelmistrů HZS České republiky. Jeho vyvrcholením byla demolice patrové budovy. Akce se účastnili také hasiči ze zahraničí.

 

Desítky hasičů zasahovaly na Břeclavsku. Jednotky se účastnily cvičení složek IZS

IMG_3462 Po 10. hodině mohli obyvatelé Břeclavi pozorovat větší počet houkajících vozidel v ulicích. Kousek za městem se totiž uskutečnilo cvičení složek IZS. Simulovala se dopravní nehoda s větším počtem zraněných osob.

 

V podzemí zůstala zraněná žena. Lezci cvičili náročnou záchranu

IMG_3395 Lezecká družstva tří směn brněnských hasičů absolvovala v uplynulých dnech prověřovací cvičení, při kterém měla za úkol zachránit zraněnou ženu z podzemí. Hasiči díky spolupráci se společností Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. získali přístup do podzemního labyrintu, ve kterém museli zraněnou najít, zajistit prvotní ošetření a následně transportovat zpět na povrch. Náročný transport prověřil nejen fyzickou zdatnost příslušníků lezeckého družstva, ale také jejich odborné znalosti.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40 50   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30