main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

Pietní akt v obchodním centru LETMO

Hasiči si připomenou kamarády a kolegy, kteří zemřeli při zdolávání požáru kasina v Brně v Nádražní ulici.  

 

Závěr roku má svá rizika

Blíží se konec roku a s tím spojené využívání zábavní pyrotechniky. Připravili jsme si tedy pro Vás několik základních doporučení, aby se zábava na konci roku neproměnila rázem v neštěstí.

 

Nová stanice jihomoravských hasičů stojí v Mikulově

20131209_092608 V listopadu 2008 odkoupil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje od města Mikulov parcelu za necelých 138 tisíc korun. Její tržní cena při tom byla více jak 4 miliony. Hasiči tak získali strategicky výhodné místo pro dislokaci jednotky, která do té doby sídlila v centru města v již nevyhovujících podmínkách.

 

Novou střechu bude mít požární stanice v Židlochovicích

IMG_1415 V těchto dnech vrcholí práce na projektu “Rekonstrukce střechy hasičské zbrojnice – I. Etapa“ v Židlochovicích. V tomto objektu sídlí jednotka Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Investorem projektu je město Židlochovice. Rekonstrukce má za cíl odstranit havarijní stav střechy a následně v druhé etapě vytvořit půdní vestavbu pro zlepšení pracovních podmínek sloužících hasičů.

 

Radiologický workshop s Interpolem

Logo Interpolu Ve dnech 25. až 29.11.2013 se v hotelu Šumava v Kašperských Horách konal národní workshop zaměřený na problematiku radiologických trestných činů a radiologického průzkumu. Workshop připravila Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) ve spolupráci s Interpolem, Státním úřadem pro jadernou bezpečnost a Státním úřadem radiační ochrany. 

 

Požární bezpečnost až do Nového roku

V souvislosti s blížícími se Vánocemi a Novým rokem připravil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pro veřejnost souhrnné informace, jak předcházet požárům ze svíček, prskavek a zábavné pyrotechniky.

 

Brněnský hasič uspěl v USA

1011_5642 Brněnský hasič Radek Málek pokračuje v závěru roku ve vynikajících sportovních výsledcích.

 

Poděkování hasičům na požární stanici Blansko za záchranu životů

1 Dne 8.11. v dopoledních hodinách se na požární stanici Blansko setkali příslušníci Územního odboru Blansko s ředitelem odboru a  náměstkem pro úsek operačního řízení HZS JMK.

 

U Macochy zasahoval vrtulník

0020 Hasiči dnes procvičovali záchranu osob z kabiny lanovky.

 

Plánovaný výpadek našeho portálu

Firebrno.cz projde úpravou fotogalerie.  

 

Částečný výpadek webu www.firebrno.cz

V pátek 1. listopadu došlo v odpoledních hodinách k výpadku technologií, které zabezpečují zveřejňování výjezdů jihomoravských hasičů.

 

Husovický tunel byl během cvičení uzavřen

0020a Hasiči dnes cvičili zásah v Husovickém tunelu v Brně. Podle předem připraveného scénáře se v tunelu srazilo nákladní auto a dva osobáky.

 

V Husovickém tunelu budou cvičit složky IZS

Dnes od 11. hodiny budou v Husovickém tunelu  v Brně  cvičit hasiči a další složky Integrovaného záchranného systému zásah u dopravní nehody.  

 

Hasiči se zúčastní semináře Záchrany osob z jeskyní

Od 1. do 3. listopadu se v Moravském krasu uskuteční mezinárodní seminář – Záchrana osob z jeskynních komplexů. Akce se bude konat na chatě Macocha a pořádá jej Česká speleologická společnost – Speleologická záchranná služba ČR.

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31