main-bg.jpg

Hasiči radí

‹‹   Předchozí   1 2

Jak posílat chemikálie

#     V poslední době se množí zásahy výjezdové skupiny ŠS Tišnov v třídírnách poštovních zásilek České pošty s.p.  Je to způsobeno porušováním poštovních podmínek odesílateli a vlivem špatného balení zásilek. Souhrou těchto faktorů dochází k porušení obalu zasílané chemické látky, čimž dojde ke kontaminaci pracovníků třídírny a okolního prostředí. Vzniklou situaci pak musí řešit HZS JmK.  Aby došlo k předcházení těchto situací, jsou v tomto článku uvedeny rady jak přepravovat (zasílat) chemické látky a přípravky.

 

Jak zní siréna

Signály prvků varování v ČR - popis signálů, jejich grafické znázornění a zvukové ukázky  u všeobecné výstrahy, zkoušky sirén a požárního poplachu.

 

Co dělat při mimořádné události – informační brožura

brozura.jpg HZS Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem JmK a dalšími složkami IZS zpracoval informační brožuru, která by měla sloužit všem občanům Jihomoravského kraje, jako stručný návod k tomu, jak se zachovat při vzniku nejčastějších mimořádných událostí. Vytištěné brožurky budou distribuovány do všech domácností v Jihomoravském kraji v nejbližší době cestou místní samosprávy.

 

Informační projekt „Bezpečné cestování“

chemikalie31.jpg Od února 2006 probíhá preventivní informační projekt "Bezpečné cestování", který organizuje Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR ve spolupráci s Českými drahami, a.s. a Dopravním podnikem hl.m. Prahy, a.s.

 

Pozor na nebezpečí při pálení odpadu

P1010030.JPG Brzké jaro přináší zvýšené riziko vzniku požáru

 

Nálezy nebezpečných látek - A co dál?

P1010040.JPG I v dnešní době se může každý z nás setkat s obaly s obsahem nebezpečných látek. Co má občan udělat, aby minimalizoval nebo odvrátil ohrožení svého zdraví i zdraví spoluobčanů?

 

Nebezpečí vzniku požáru při teplém a suchém počasí roste - Dejte pozor na hořlavé kapaliny

sucho.jpg Českou republiku v těchto dnech zasáhlo extrémně teplé počasí. To s sebou přináší nejen značnou zdravotní zátěž pro obyvatelstvo, ale také požární rizika.

 

Manuál "Jak se chovat při povodních"

111.jpg Nabízíme vám ke stáhnutí jednoduchý manuál, ve kterém najdete důležité rady, jak se zachovat při povodňovém nebezpečí. Také jsou v něm vyjmenována všechna možná nebezpečí a mnoho rad, jak nejlépe odstranit následky záplav.

 
‹‹   Předchozí   1 2

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29