main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Následující   ››

Odstraňovali jsme následky nehody na silnici I/43

12 Dnes odpoledne pomohly naše jednotky s odstraněním následků dopravní nehody na silnici I/43 u obce Voděrady. Dva pruhy silnice ve stoupání směrem na Brno zablokovala nehoda osobního auta, kterému se převrátil přívěs, na kterém se vezl malotraktor a vozík.

 

Cyklistka spadla u přehrady ze srázu

Dnes odpoledne krátce po půl šesté jsme vyslali tři jednotky k záchraně ženy, která spadla z cyklostezky na břehu Brněnské přehrady nedaleko Veverské Bítýšky.

 

V Brně se uskutečnil projekt DEKOVRAT

DSC00282 (1) Hasičská stanice Brno Líšeň se koncem června zapojila do projektu DEKOVRAT Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR. Hlavním cílem tohoto projektu je poskytnout jednotkám HZS ČR a Armády ČR rozsáhlejší paletu experimentálně ověřených možností pro dekontaminaci zasahujících osob v osobních ochranných prostředcích, věcných prostředků a povrchu obalů na vysoce infekční biologický materiál, u kterých nelze vyčkat do vyloučení výskytu (vysoce) rizikového agens kvůli nebezpečí z prodlení.

 

Díky Nadaci ČEZ disponujeme novými detekčními přístroji

DSC_5317_ Peníze z projektu Nadace ČEZ přispěly k rozšíření našeho vybavení přístroji pro detekci radioaktivního záření a kontaminace.

 

Zemědělská technika hoří častěji než v uplynulých letech

PZN_107T-2018_07_16-947e10e7 Od začátku července jsme vyjížděli už k deseti požárům zemědělské techniky. Letošní číslo je nadprůměrné. Je zřejmé, že požáry souvisí s dřívějším začátkem žňových prací, nicméně v uplynulých letech k takovému počtu požárů zemědělské techniky vůbec nedošlo, případně jsme jej evidovali až v součtu celých prázdnin.

 

Záchrana sportovce z vodní laguny

DSC01030 2.jpg Dnes odpoledne jsme společně s vodní záchrannou službou transportovali mladého sportovce z laguny na novomlýnských nádržích. Při jízdě na waveboardu si zlomil nohu. Zraněný zůstal ve vodě, kde se přidržoval plovoucího mola. K dalšímu ošetření byl přepraven vrtulníkem letecké služby Policie ČR.

 

Hasiči na přehradě zachraňovali tonoucí

DSCN4613 V polovině července se v Brně uskutečnil specializační kurz pro dobrovolné hasiče. Jeho náplní byla záchrana z vody a s tím související činnosti. Akce se účastnilo 11 dobrovolných hasičů z 6 jednotek.

 

Do vozového parku zařadíme (staro)novou techniku

IMG_3050 Po kompletní rekonstrukci původně armádních vozidel máme nově k dispozici dva vyprošťovací automobily. Budou sloužit ve Znojmě a Břeclavi, kde nahradí původní již starší techniku.

 

Při nehodě na Znojemsku zemřel v neděli motorkář

V neděli před polednem vyjížděli profesionální hasiči z Moravského Krumlova do obce Rešice na Znojemsku k vážné dopravní nehodě. Při střetu motocyklu a dodávky se zde zranily dvě osoby. Řidiči motocyklu i jeho spolujezdkyni ihned poskytli první pomoc místní obyvatelé. Hasiči po příjezdu pokračovali v zahájené resuscitaci i za nasazení automatizovaného externího defibrilátoru. Přes snahu všech zasahujících konstatoval lékař u řidiče motocyklu zranění neslučitelná se životem. Jednotka dále asistovala při transportu zraněné spolujezdkyně do vrtulníku záchranné služby. Po vyšetření nehody hasiči uklidili komunikaci od střepin a uniklých provozních kapalin.

 

U Dambořic hořelo pole

DELTA_2T-2018_07_14-fbe4c6f0 Vyhlášení druhého stupně požárního poplachu si v sobotu odpoledne vyžádal požár pole u Dambořic na Hodonínsku. Plameny na celkem třinácti hektarech pole hasilo deset jednotek. Kromě strniště zasáhl oheň i část pole se vzrostlým obilím. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za půl hodiny od ohlášení události. Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu na 250 tisíc korun a uchráněné hodnoty na 650 tisíc korun.

 

Při požáru rodinného domu se zranili dva lidé

PBK_131T-2018_07_14-4b1d5ef V sobotu odpoledne vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k požáru rodinného domu v Lysicích na Blanensku. Při požáru se zranil dobrovolný hasič a obyvatel objektu.

 

Turnaj podpořil dobrou věc

6 Příslušníci našeho Krajského operačního a informačního střediska uspořádali ve svém volnu turnaj v pétanque. Jednalo se již o třetí ročník této dobročinné akce. Letošní výtěžek podpořil zdravotně handicapované sourozence.

 

Noční požár střechy v Brně způsobil vysokou škodu

20 Vyhlášení druhého stupně požárního poplachu si vyžádal noční požár v Brně. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič. Ovzduší monitorovala chemická laboratoř.

 

Hasiči našli v požářišti lidské torzo

K požáru staršího přízemního domku vyjížděly jednotky krátce před půlnocí do Oleksovic na Znojemsku. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a při kontrole požářiště našli uvnitř lidské torzo.  Požár byl zcela zlikvidován přibližně po půl hodině hasebních prací. Hmotné škody zatím nebyly vyčísleny.

 

Požár na devíti hektarech pole zaměstnal hasiče na Brněnsku

14 Deset jednotek zasahovalo v pondělí odpoledne u požáru pole mezi Troubskem a Ostopovicemi. Operační důstojník vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 TOOB-16 (Kurzy)
8. 11. 2019, 00:08 - 19. 11. 2019, 15:00
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30