main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››

Řidič zemřel po střetu s dodávkou

DN Dvě profesionální hasičské jednotky vyslalo naše operační středisko dnes dopoledne k vážné nehodě ve Vranovicích. Po střetu dodávky a osobního vozu zemřel jeden z řidičů. Spolujezdkyně byla transportována vrtulníkem do nemocnice.

 

Na Hodonínsku hořel porost mezi vinohrady

U Mutěnic na Hodonínsku dnes po 14. hodině hořely křoviny a tráva v okolí vinohradů. K události bylo povoláno 10 hasičských jednotek, které velitel zásahu na požářišti na ploše asi 500x500 metrů rozdělil do 3 bojových úseků. Po necelé hodině se podařilo dostat plameny ve špatně přístupném terénu pod kontrolu. K hašení se využila také terénní čtyřkolka ze stanice Hodonín. Požár byl zlikvidován kolem 16. hodiny. Podle vyšetřovatele se škoda odhaduje na 50 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření.  

 

Při požáru v Prosiměřicích se zranila obyvatelka domu

Prosiměřice_4 Včera o půl osmé večer vyjeli hasiči ze čtyř jednotek k požáru v Prosiměřicích. Hořel přístřešek se dřevem a požár zasáhl i dva domy. Při požáru se zranila žena, kterou záchranná služby odvezla do nemocnice. Předběžná škoda je vyčíslena na devět set tisíc korun.

 

Vyproštění řidiče na Vídeňské ulici v Brně

gina8 Před půl třetí ráno zasahovali hasiči ze stanic BVV a Starý Lískovec u nehody osobního vozu. Na Vídeňské ulici vyprostili z auta zraněného řidiče, o kterého pečovala záchranná služby. Vyprošťování pomocí dvou sad hydraulického nářadí trvalo přibližně dvacet minut. Hasiči zabezpečili vozidlo proti případnému vzniku požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Ve čtyři hodiny zásah ukončili.

 

Hasiči odklízeli následky přívalových dešťů

9 V odpoledních hodinách vyjížděly jednotky jihomoravských hasičů k odstraňování následků přívalových dešťů a bouřek. Nejčastěji jsme zasahovali na Blanensku. Od odpoledne do 22,00 hod. evidujeme celkem 23 technických zásahů. Odstranili jsme desítky popadaných stromů, odčerpali vodu ze zatopených sklepů a odklízeli nánosy bahna ze silnic.

 

Cyklista spadl do přehrady

Dvě profesionální hasičské jednotky jsme dnes před půl sedmou ráno vyslali k záchraně cyklisty, který spadl do Brněnské přehrady. Měl se nacházet nedaleko lávky spojující oba břehy přehrady u Junácké louky. Jednotka ze stanice Přehrada vyrazila na místo také s člunem. Do akce se zapojila i posádka vodní záchranné služby.

 

Sirény se rozezní k uctění památky tří českých vojáků

logo HZS Premiér České republiky Andrej Babiš rozhodl o celonárodním symbolickém uctění památky tří vojáků české armády zabitých v neděli 5. srpna 2018 v Afgánistánu.

 

Požár nákladního auta s balíky slámy na Kyjovsku

20180804_165831 Šest jednotek se postupně sjelo k hořícímu náklaďáku se slámou mezi obcemi Archlebov a Žarošice. Požár zasáhl celý náklad. Do boje proti plamenům hasiči nasadili 4 vysokotlaké proudy a 1 vodní proud. Na vyskladnění balíků slámy povolali nakladač. Po celou dobu zásahu byla silnice I/54 zcela uzavřena a Policie ČR do 20. hodiny odkláněla dopravu. Vyšetřovatel na místě vyčíslil předběžně škodu na 200 tisíc Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle. Při požáru se nikdo nezranil.

 

Požár motorové lokomotivy na Břeclavsku

4 Tři jednotky likvidovaly plameny v motorové části lokomotivy u Hrušek na trati Břeclav-Přerov. Po dobu zásahu bylo vypnuto trakční vedení a provoz na trati byl zastaven. V 17.46 hodin provoz obnoven po jedné koleji s omezenou rychlostí. Při požáru se nikdo nezranil. Předběžně byla vyčíslena škoda na 400 tisíc Kč.

 

Záchrana psa na skalní stěně

1 Krátce po 13. hodině hasiči ze stanice Blansko zachraňovali psa, který uvízl na skalní stěně u Lažánek. Lezci se slanili k psovi, zajistili ho a pomocí záchranného trojúhelníku transportovali na zem. Pes byl předán majitelce.

 

Požár stohu hasily jednotky čtyři dny

39 Od pátečního večera do pondělního odpoledne likvidovali hasiči požár stohu u Hevlína na Znojemsku. Na místě se vystřídalo postupně 25 jednotek. Oheň způsobil škodu ve statisících a jeho příčinou byl úder blesku. Jednotkám se podařilo zabránit rozšíření požáru na sousední stoh a stáje.

 

Hejtman jednal s ředitelem HZS Jihomoravského kraje o aktuální statistice požárů v přírodním prostředí

03 Hejtman Bohumil Šimek jednal v souvislosti s požáry v přírodním prostředí s ředitelem HZS Jihomoravského kraje plk. Jiřím Pelikánem, který mu na základě aktuálních statistik zatím nedoporučil vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.

 

Hasiči v Brně procvičovali záchranu na vodě

P7260703 Brněnští hasiči jako každý rok i letos cvičili záchranu na klidné hladině. Tentokrát k tomu využili bazén na stanici v Líšni. Třídenní výcvik absolvovalo téměř 100 hasičů ze všech pěti brněnských stanic HZS Jihomoravského kraje.

 

Požár způsobil milionovou škodu

11 Požár balíkovacího lisu a strniště dnes odpoledne způsobil škodu 1,2 milionů korun. Oheň zasáhl zemědělskou techniku nedaleko Korbelovy Lhoty na Blanensku. Operační středisko vyslalo devět hasičských jednotek. Plameny na ploše asi 700x100 metrů se podařilo zlikvidovat během 45 minut.  

 

Smrtelná nehoda, had nebo vyčerpaný cyklista. Dnes jsme vyjížděli k neobvyklým událostem

PBK_102T-2018_07_26-22f59b18 Dnes vyjíždíme k nadprůměrnému počtu událostí. Jejich spektrum je při tom velmi různorodé. Zasahovali jsme u smrtelné dopravní nehody, odchytávali hada nebo pomohli cyklistovi, kterému došly síly.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30