main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Následující   ››

Soutěž ve vyprošťování bude již brzy v Rosicích

Zveme Vás na soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. 

 

Poklepání základního kamene. Připravujeme výstavbu nové stanice ve Slavkově u Brna

DSC_1841 Dnes se ve Slavkově u Brna uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene nové hasičské stanice. Díky výborné spolupráci s městem se podařilo zajistit vhodný pozemek, na kterém bude také výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

 

Začíná topná sezóna. Připravte se na topení bez požárů

komín Přichází topná sezóna a s ní i riziko požárů, jejichž příčinou jsou neudržované komíny a kotle. V uplynulé sezóně jsme zasahovali u téměř 80 požárů, které měly souvislost s topením. Každoročně dochází u těchto událostí ke zraněním, příp. úmrtím a milionovým škodám. 

 

Další tragická nehoda tentokrát na hranici Jihomoravského a Olomouckého kraje

Na obslužné komunikaci podél dálnice D1 mezi Ivanovicemi na Hané a Tištínem narazilo odpoledne osobní vozidlo do stromu. Na místě zemřel řidič auta a tři spolucestující se zranili.

 

Tragická nehoda dvou automobilů u Pohořelic

DSC_1651 Na silnici I/53 havarovali cizinci. Pět cestujících se zranilo. Jeden muž zemřel na následky zranění. Silnice byla uzavřená více jak čtyři hodiny.

 

Při požáru v Bratčicích vznikla škoda v řádech miliónů korun

bratcice2 Hasiči likvidovali požár hospodářských stavení. Hrozilo, že se plameny rozšíří i na další budovy včetně zbrojnice dobrovolných hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

 

Podílíme se na projektu Seniorská obálka

Seniorská obálka je jihomoravský projekt, který se stal inspirací i pro další kraje. Jedná se o tiskopis určený lidem staršího věku, který po vyplnění poskytne důležité údaje záchranným složkám. Jedná se především o zdravotní stav, užívané léky, kontaktní osobu atd.

 

Připravujeme kalendář na rok 2019. Výtěžek z prodeje pomůže dětem po úrazech

Naši kolegové a kolegyně se v těchto dnech nechají fotografovat pro nový kalendář, který připravujeme pro následující rok. 

 

U Pasohlávek hořel kombajn při sklizni kukuřice

gina (31) Od půl sedmé večer hasily čtyři jednotky hasičů požár kombajnu u Pasohlávek. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za deset minut. Další dvě a čtvrt hodiny stroj rozebírali a dohašovali skrytá ohniska. Škoda je předběžně vyčíslena na čtyři a půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Událost se obešla bez zranění.

 

Počty zásahů u vichřice Fabienne

PBO_131T-2018_09_24-37ac5a3f Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.

 

Požár poničil kulturní dům

29 Dnes dopoledne jsme přijali informaci o požáru kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Na místě zasahovaly jednotky ze 3. stupně požárního poplachu. Škody se pohybují v desítkách milionů. Oheň však nikoho nezranil.

 

Hasiči soupeřili v disciplínách požárního sportu

Dnes se v Brně uskutečnil 42. ročník soutěže v požárním sportu „O pohár Vysočiny“. Akce se účastnilo deset týmů profesionálních hasičů. Utkaly se ve třech disciplínách.

 

Máme své zástupce na Světových hasičských hrách

ViewImage.jfif Na Světových hasičských hrách 2018 v Jižní Koreji úspěšně reprezentují i naši jihomoravští hasiči.

 

Ze školy se evakuovaly desítky žáků

7 Jednotky dnes zasahovaly v základní škole v Modřicích. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 osob. Nikdo se při tom nezranil.

 

Operační středisko prošlo extrémní zátěží

logo HZS Dnes ve večerních hodinách prošlo naše Krajské operační a informační středisko zátěžovým testem přijmu tísňového volání a vysílání jednotek. Během dvou hodin založili příslušníci z operačního střediska 1054 událostí, což odpovídá zátěži, které muselo středisko čelit při orkánu Herwart v říjnu loňského roku. Výsledky této zatěžkávací zkoušky budou známy za několik týdnů po vyhodnocení celé akce.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29