main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Na dálnici hořela dodávka

4 Tři profesionální jednotky jsme dnes krátce před 7. hodinou ráno vyslali k požáru dodávky na 178. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Plameny zachvátily celé vozidlo a k likvidaci požáru bylo nutné použít dva vodní proudy. V prvních momentech musel být provoz na dálnici směr Praha zastaven. Během 15 minut dostaly jednotky požár pod kontrolu a následně byl provoz obnoven v levém jízdním pruhu. Kolem 8. hodiny hasiči zásah na místě ukončili a dálnice byla průjezdná v obou pruzích. Škoda se odhaduje na 600 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na vozidle. Při události se nikdo nezranil. 

 

Máme za sebou 24 hodin větrného počasí

4 Vlivem silného větru, který zasáhnul Jihomoravský kraj se zvýšil počet našich výjezdů. Uplynulých 24 hodin jsme převážně odstraňovali popadané stromy. Nejčastěji jsme v tomto směru zasahovali na Blanensku a Brněnsku. Naopak na Břeclavsku nás vítr netrápil.

 

Požár technologie způsobil vysokou škodu

1 Dnes odpoledne jsme vyslali jednotky k nahlášenému požáru ve výrobním areálu ve Velkých Opatovicích na Blanensku. Na místě jsme zjistili, že plameny poškodily filtrační a odsávací zařízení a způsobily škodu odhadnutou na 1,5 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Při události se nikdo nezranil. Několik zaměstnanců firmy opustilo místo před příjezdem jednotek. Do 10 minut po příjezdu první jednotky byl požár pod kontrolou a hasiči především kontrolovali požářiště a jeho okolí termokamerou, aby se ujistili, že se požár skrytě nerozšířil. To se nepotvrdilo a do hodiny byl zásah na místě ukončen.

 

V Blížkovicích cvičili hasiči s dekontaminační technikou

P1020506 Včera se uskutečnil v Blížkovicích (okr. Znojmo) celodenní výcvik jednotek požární ochrany zaměřený na dekontaminaci osob a techniky. Cílem výcviku bylo ověřit vhodnost nově vytipované lokality, která by v případě rozsáhlé havárie na jaderném zařízení v Dukovanech sloužila k provedení dezaktivace osob a techniky.

 

Nehoda uzavřela hlavní tah z Pohořelic na Znojmo

gina (3) Šest hodin zasahovali hasiči u dopravní nehody na silnici I/53. Na místo vyjely celkem čtyři jednotky profesionálních hasičů. Musely vyprostit zaklíněnou ženu a poté jímat unikající naftu z nákladního vozu. Při nehodě se zranili dva lidé.

 

Nehoda zablokovala silnici na Vyškovsku

PVY_121T-2018_10_14-fd3b73b8 V neděli dopoledne zasahovali hasiči u dopravní nehody v obci Nesovice na Vyškovsku. Při nehodě se zranili tři lidé. Silnice č. I/50 byla v místě události po dobu zásahu uzavřena.

 

Při nehodě v Brně se zranili tři lidé

PBM_415T-2018_10_13-b0dbabdb Při střetu dvou osobních automobilů se zranili tři lidé. Provoz v křižovatce ulic Rebešovická x Davídkova byl po dobu zásahu omezen.

 

Plameny zachvátily střechu rodinného domu.

PBV_121T-2018_10_12-b1fa59a8 V Dolních Dunajovicích hořela v pátek večer střecha rodinného domu. K místu zásahu vyjely jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Při požáru se nikdo nezranil.

 

Požár zasáhl střechu rodinného domu

PVY_105T-2018_10_10-578ba697 Dnes ráno jsme vyslali jednotky k požáru střechy řadového rodinného domu v Drysicích na Vyškovsku. Z domu jsme vyvedli jednu osobu. Požár zcela zničil střechu a půdní prostory a způsobil škodu, která zřejmě překročí milion korun. Náhradní ubytování pro 8 obyvatel domu zajistila obec. Při požáru se nikdo nezranil. V tuto chvíli pokračuje vyšetřování příčiny vzniku požáru. Hasiči na místě zasahovali od 4.12 do 9.22 hodin. Celkem bylo do akce vysláno 5 jednotek včetně hasičů z Olomouckého kraje.

 

Soutěž v poskytování první pomoci

Zveme Vás na soutěž profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. 

 

Výcvik leteckých záchranářů

IMG_4457.jpg V pátek dopoledne jsme společně s Policií ČR, konkrétně s Leteckou službou, trénovali záchranu topící se osoby z jezu a to s využitím vrtulníku. V odpoledních hodinách jsme si vyzkoušeli záchranu osob z hořící budovy. Opět nám pomáhal vrtulník. I k takovým situacím totiž může dojít a musíme na ně být připraveni.

 

Soutěž prověřila hasiče ve vyprošťování

1 Včera se v Rosicích uskutečnil VI. ročník poháru města Rosice ve vyprošťování u dopravních nehod. Mezi jedenácti týmy byli nejlepší hasiči z Boskovic.

 

Zasahovali jsme u tragické nehody na Hodonínsku

20181004_091512 Dnes dopoledne zasahovala naše jednotka u vážné dopravní nehody na silnici I/55 u Hodonína. Jeden člověk při nehodě zemřel, další se zranil. Frekventovaná silnice byla několik hodin uzavřená.

 

S úklidem nám pomůže nové zařízení

DSCN4994 Včera jsme na stanici ve Znojmě převzali nový podlahový mycí stroj za téměř 80 tisíc korun. Tento užitečný dárek jsme získali díky společnosti PFN (Pegas)  Nonwovens Czech s.r.o. Zařízení bude sloužit k údržbě podlahových ploch v naší nové znojemské stanici a usnadní tak především úklid rozsáhlých prostor garáží. Zařízení Antea 50B totiž zvládne až 1500 metrů čtverečních za hodinu.

 

Více jak 16 hodin jsme pomáhali odstraňovat následky nehody kamionu

PBK_101T-2018_10_01-c44c39bf 2.jpg Včera po 15. hodině jsme zahájili zásah u Černé Hory na Blanensku, kde po nehodě zůstal kamion částečně mimo vozovku. Na místě jsme zasypali uniklé provozní kapaliny a při setmění jsme nasvítili místo zásahu. Před vyproštěním kamionu bylo nutné přeskládat náklad v podobě paletovaného řeziva do náhradního vozu. Tato činnost byla náročná a trvala do šesté hodiny ranní. Následně jsme k nehodě povolali vyprošťovací automobil z brněnské stanice Lidická k zajištění vyproštění kamionu zpět na silnici. Celý zásah jsme ukončili kolem půl osmé ráno.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29