main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10   Následující   ››

Pěkný dárek a současně pomoc dětem. Takový je náš nový kalendář

1 V prodeji je nový nástěnný kalendář Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, který vznikl na podporu Nadačního fondu Modrý hroch. Na fotografiích jsou naše hasičky a hasiči a samozřejmě Modrý hroch. Výtěžek z prodeje podpoří činnost nadačního fondu a konkrétně léčbu osmiletého Šimona.

 

Zasahovali jsme u nehody sedmi vozidel

4 Dnes krátce po 7. hodině ráno jsme vyslali naši brněnskou jednotku ze stanice Líšeň k nehodě na ulici Bělohorská. Po průzkumu na místě se zjistilo, že v křižovatce havarovalo 7 vozidel. V péči záchranářů skončili 3 lidé. Naše jednotka zajistila místo nehody, vozidla proti požáru a zasypala uniklé provozní náplně. Provoz v křižovatce ulic Bělohorská a Jedovnická, kde k nehodě došlo, byl zastaven. Po vyšetření události Policií ČR odstranila jednotka havarované vozy stranou, aby mohl být provoz opět obnoven. Hasiči na místě ukončili činnost krátce po 9. hodině.

 

Po nehodě hasiči vyprošťovali dvě ženy

3 Ve čtvrtek po 22. hodině jsme vyslali jednotky ze stanic Bučovice a Slavkov u Brna k dopravní nehodě na silnici I/50 u Vícemilic na Vyškovsku. Po střetu dodávky a osobního auta se zranili dva lidé.

 

V Brně se převrátil kamion

11 Dnes po půl osmé ráno jsme vyslali jednotky k dopravní nehodě na ulici Hněvkovského v Brně. Nákladní automobil převážející bagr se převrátil pod železničním mostem. Hasiči na místě zjistili, že posádka je bez zranění a nebylo nutné nikoho vyprostit. Ze soupravy neunikaly žádné provozní kapaliny. Provoz byl na čtyřproudé komunikaci sveden do jednoho pruhu. Hasiči dále zajistili místo proti požáru. Na kola bude soupravu vracet specializovaná firma. Naše jednotky z místa odjely před devátou hodinou. U nehody zůstali hasiči SŽDC, kteří kontrolovali konstrukci železničního mostu a zajistili bezpečnost provozu na trati.

 

Na silnicích potkáte nové zásahové vozy

IMG_3208 Do našeho vozového parku jsme zařadili nová vozidla dodaná firmou WISS CZECH, s.r.o. Tři rychlé zásahové automobily celkem za více jak 8 milionů korun zavítaly na stanice Břeclav, Vyškov a Židlochovice. Tento typ techniky bude pomáhat především u dopravních nehod, kam často přijíždí jako první.

 

Pět lidí se zranilo u nehody v Babicích u Rosic

Profesionální hasiči ze stanic v Ivančicích a Rosicích zasahovali po sedmnácté hodině v Babicích u Rosic u dopravní nehody 4 vozidel. Při nehodě se zranilo celkem 5 osob, kterým hasiči poskytli první pomoc. Záchranná služba je po příjezdu převzala do své péče a pak transportovala do nemocnic. 

 

Ranní nehoda zastavila provoz na dálnici

6 Dnes ráno jsme vyslali jednotky ze stanic Židlochovice a Pohořelice k nehodě na D52 nedaleko Pohořelic ve směru na Brno. Na místě došlo k nehodě za účasti 4 osobních a 1 nákladního vozidla.

 

Evakuace cestujících z dálnice D1

PBO_201T-2018_11_11-fefe11e8.jpeg Dvacet srbských sportovců jsme převezli evakuačním autobusem ze 169. km dálnice D1 ve směru na Brno. Azylem se jim stal nedaleký hotel. Srbský autobus kvůli závadě na podvozku nemohl pokračovat v cestě a jeho pasažéry bylo potřeba přepravit do bezpečí.

 

Pád osobního vozu do kolejiště

PBO_131T-2018_11_09-eaeb134b.jpeg Hradčany - Provoz na železniční trati mezi Tišnovem a Brnem jsme museli v odpoledních hodinách zastavit kvůli dopravní nehodě osobního vozu, které skončilo v kolejišti. Řidič byl zraněn, ale nebyl ve vozidle zaklíněn. Psa kterého vezl v autě, jsme museli vyprostit pomocí klínů a pneumatických vaků. Následně jsme ho předali přivolané veterinářce. Obdobnou nehodu jsme řešili v dubnu, kdy auto na stejném místě spadlo pod projíždějící vlak.

 

Sto hasičských medailí ke stoletému výročí

Obrázek 08.11.18 v 20.42 (2).jpg Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky. 

 

Vážná dopravní nehoda na dálnici D1

DrUruqgWsAA_RAb.jpg-large.jpeg Vážná dopravní nehoda se stala na 172. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Došlo ke srážce tří nákladních automobilů a jednoho osobního vozu. V kabině jednoho z kamionů zemřel řidič, jehož tělo jsme museli vyprostit. Z proražené nádrže jsme odčerpali unikající naftu. Příjezd k nehodě byl téměř bezproblémový díky vzorným řidičům, kteří vytvořili záchranářskou uličku. 

 

Požár skladu slámy

1 Od včerejšího dne hasiči likvidují požár skladu slámy ve Vlasaticích. Operační středisko vyhlásilo III. stupeň požárního poplachu. Jeden hasič se zranil. Škoda je odhadnuta na 800 tisíc Kč.

 

UPOZORNĚNÍ: Zápach po unikajícím plynu v oblasti Brna a Modřic u Brna

Územím Jihomoravského kraje projede mezi 11:00 – 13:00 hod. dne 1. listopadu 2018 vozidlo převážející kontejner s prázdnými obaly od MERKAPTANU – látky, která se přidává převážně do zemního plynu, aby při jeho případném úniku byl cítit zápach unikajícího plynu.

 

Větrné počasí zvýšilo počet výjezdů

PBM_131T-2018_10_30-e78760a9 Od včerejšího podvečera jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu událostí v souvislosti se silným větrem. Připisujeme mu 193 událostí. Nejčastěji se jednalo o odstraňování stromů ze silnic.

 

Silný vítr v Jihomoravském kraji

PBO_203T-2018_10_30-4aa00102 Od včerejšího podvečera zasahujeme především u popadaných stromů a dalších událostí, které mají souvislost se silným větrem. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29