main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10   Následující   ››

Jihomoravští hasiči vyjížděli v neděli ráno ke dvěma tragickým nehodám

Ranní nehody si vyžádaly dva lidské životy. Provoz byl v místech událostí omezen.

 

Odpolední požár kamionu zastavil provoz na D1

11 K požáru kamionu vyrazilo osm jednotek hasičů. Po dobu zásahu byla dálnice ve směru na Prahu uzavřena. Požár způsobil škodu za téměř milion korun.

 

V rodinném domě v Brně vzplanul nahromaděný plyn

6 Krátce po osmnácté hodině přijalo operační středisko hasičů informaci o explozi zemního plynu a následném požáru v rodinném domě v Brně Králově Poli. K místu události vyjely čtyři jednotky hasičů, které proti plamenům nasadily vodní proud, kterým požár za krátkou chvíli dostaly pod kontrolu. Zásah hasiči ukončili před devatenáctou hodinou. Prvotní informace o explozi plynu se nepotvrdila. Vyšetřovatel příčin vzniku požárů odhadl způsobenou škodu na deset tisíc korun. Požár se obešel bez zranění.

 

Požár způsobil milionové škody

3 Před 11. hodinou jsme vyslali jednotky k požáru v Nosislavi na Brněnsku. Požár v rodinném domě způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 3 miliony korun. Nikdo se nezranil.

 

Noční požár způsobil milionové škody

15 V nočních hodinách jsme likvidovali požár dílny v Brně-Žabovřeskách. U požáru se krátce před půl dvanáctou sjely 3 profesionální hasičské jednotky, které proti plamenům nasadily dva vodní proudy. Ještě před půlnocí se podařilo dostat požár pod kontrolu. V 00.39 nahlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Předběžná škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun. Příčina požáru se dále vyšetřuje. Nikdo se při události nezranil.

 

Benefiční akce pomohla nadaci

Znojemští hasiči zorganizovali v pátek charitativní divadelní představení. Výtěžek získaný zakoupením vstupenek na představení ochotníků z Divadelního studia Martiny Výhodové poputuje Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni.

 

Vyjíždíme ke sraženým chodcům

chodci Letos evidujeme zvýšený počet výjezdů ke sraženým chodcům. Zatímco v loňském roce jsme zasahovali od 1.10. do 6.12. u 9 případů, letos je to za stejné období 33 událostí.

 

Ulice Vídeňská v Brně byla po nehodě v jednom směru neprůjezdná

7 Dnes krátce před půl sedmou odpoledne jsme vyslali dvě profesionální hasičské jednotky k dopravní nehodě na ulici Vídeňská ve směru z centra. Čtyři osobní vozy se srazily v místě křížení s dálnicí D1. Hasiči nemuseli nikoho z vozidel vyprošťovat. Střet si vyžádal dvě zranění. Provoz na komunikaci směr Vídeň byl zastaven. Jednotky zajistily vozidla proti požáru, zasypaly uniklé provozní náplně a osvětlily místo nehody. Kolem půl deváté se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh a havarovaná vozidla převzala odtahová služba. Ve 20.43 jsme místo události předali Policii ČR.

 

Den plný dopravních nehod

3 Dnes jsme vyjížděli k nadprůměrnému počtu dopravních nehod. Celkem jsme jich do 19. hodiny zaevidovali 15. Průměr loňského roku je při tom 6 výjezdů k dopravním nehodám za den.

 

Prohlášení generálního ředitelství HZS ČR k pořadu TV Prima Linka 112

112 V pondělí 3. prosince 2018 televize Prima odvysílala 1. díl pořadu s názvem Linka 112. Na základě velkého ohlasu laické i odborné veřejnosti Hasičský záchranný sbor ČR prohlašuje, že na uvedeném pořadu nespolupracuje s TV Prima. Nejedná se o pořad, který by Hasičský záchranný sbor ČR spoluvytvářel či garantoval. 

 

Jednotky zasahovaly u požáru v rodinném domě

3 Dnes po půl jedné v noci jsme vyslali jednotky k požáru v rodinném domě ve Valchově na Blanensku. Na místě zasahovalo 6 hasičských jednotek. Při požáru se zranili 4 lidé.

 

Požár lesního porostu na Boskovicku

1 Dvanáct jednotek likvidovalo požár lesního porostu v nedostupném terénu u obce Lhota Rapotina. Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun.

 

Požár dodávky na alternativní pohon LPG

8 Čtyři jednotky likvidovaly po čtrnácté hodině požár dodávky v Rajhradě. Do prostoru kabiny hasiči nasadili vysokotlaký proud. Uzavřeli přívod LPG. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc Kč.

 

Požár osobního auta na Kyjovsku

1 Dvě jednotky krátce po páté hodině zasahovaly u požáru Škody Octavia u Strážovic. Do boje proti plamenům nasadily jeden vysokotlaký a jeden vodní proud. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.  

 

Operační středisko absolvovalo test

IMG_5026 Včera večer prošlo naše Krajské operační a informační středisko zátěžovým testem přijmu tísňového volání a vysílání jednotek. Během dvou hodin založili příslušníci z operačního střediska 612 událostí.  Zátěžový test navazoval na poznatky získané z posledního zátěžového testu v září tohoto roku. Výsledky včerejší akce se budou v následujících dnech a týdnech vyhodnocovat.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29