main-bg.jpg

2018

‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Následující   ››

Úspěch vyškovských nohejbalistů

IMG-20180607-WA0007 Jako každý rok se naši hasiči i letos zúčastnili přeboru nohejbalu dvojic HZS ČR. Akce se účastnilo 9 týmů z celé ČR. Nakonec bylo finále jihomoravské za účasti týmů ze Slavkova a Vyškova. Vítězství Vyškova „A“ 2:1 znamenalo již třetí obhajobu titulu na republikovém přeboru. Na třetím místě skončilo družstvo z Českých Budějovic. Tým Vyškov "B" obsadil 8. příčku.

 

Balvan hrozil zřícením

22 Dnes ráno jsme vyslali jednotky k odstranění nebezpečného balvanu, který hrozil pádem ve sportovním areálu obce Vísky na Blanensku. Hasiči uvolněný kus skály zajistili a posléze bouracím kladivem rozrušili na menší kusy. Dřevěný altán pod svahem zajistili proti poškození. Práce na místě trvala od 7.30 do 13.09 hodin. U zásahu pracovali profesionální hasiči z Boskovic, Blanska, Brna a místní dobrovolná jednotka.

 

Ukončili jsme zásah u požáru skládky

IMG_6756 Téměř patnáct hodin trval zásah na skládce nedaleko Kozlan na Vyškovsku. Krátce před polednem jsme činnost na místě úspěšně ukončili. Do akce se dnes zapojila také technika Záchranného útvaru HZS ČR z Jihlavy.

 

Zasahujeme u požáru skládky na Vyškovsku

20180605_222800 Od úterního večera likvidují desítky hasičských jednotek požár skládky komunálního odpadu u Kozlan na Vyškovsku. Vzhledem k nutnosti vystřídat na požářišti jednotky se po několika hodinách musel vyhlásit zvláštní, tedy nejvyšší, stupeň požárního poplachu.

 

Dobrovolní hasiči cvičili v Brně zásah v uzavřeném objektu

IMG_0395 Dvě květnová víkendová dopoledne využilo jedenáct jednotek sborů dobrovolných hasičů z města Brna k výcviku zásahu v uzavřených objektech. Výcvik byl organizován HZS Jihomoravského kraje, územním odborem Brno-město ve Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR, středisko Brno pod vedením zkušeného instruktora ppor. Ladislava Lakoty, velitele čety ze stanice Brno-Líšeň.

 

Hasiči likvidovali požár auta v dílně

1 Dnes večer jsme vyslali jednotky do ulice Křídlovická v Brně, kde oznamovatel viděl zakouřený objekt. Na místo přijely tři profesionální hasičské jednotky. Hasiči skutečně nalezli zakouřený obchod, nicméně v členitém objektu nebylo snadné nalézt ohnisko požáru. Průzkumem zjistili, že zdrojem kouře je požár jednoho vozidla v dílně mimo obchod. Jednotky plameny dostaly pomocí dvou vodních proudů rychle pod kontrolu. Kouř z požáru zasáhl prostor dílny a další tři zaparkovaná vozidla. Podle našeho vyšetřovatele tak způsobil škodu 200 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru nadále vyšetřuje. Hasiči prostor odvětrali a přibližně po devadesáti minutách zásah ukončili.

 

Páteční bouřky nad Jižní Moravou

gina (1) Zbýšov.jpg Po patnácté hodině prošly nad územím Jihomoravského kraje přívalové srážky s bouřkami. Hasiči za tří hodiny vyjeli řešit celkem osmnáct událostí. Jednalo se o technické pomoci a jednu železniční nehodu.

 

Na dálnici D2 hořel osobní automobil

gina (2).jpg Tři jednotky hasičů zasahovaly před dvacátou hodinou na dálnici D2, kde na kilometru 7,5 ve směru na Břeclav, hořelo auto. Plameny dostaly pod kontrolu do deseti minut a další dohašování trvalo přibližně půl hodiny. Při požáru se nikdo nezranil a škoda byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun. Dálnice byla neprůjezdná necelou půl hodinu, poté byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem. Po jednadvacáté hodině byla dálnice směrem na Břeclav zcela průjezdná.

 

Hasiči ve Vyškově vyprošťovali zraněné

P1040347 V centru Vyškova se dnes pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka uskutečnilo Krajské kolo soutěže HZS Jihomoravského kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. Akce se účastnilo deset týmů profesionálních hasičů včetně hostů ze Slovenska a Olomouckého kraje.

 

Na Hodonínsku se propadla střecha historického objektu

3 Včera před desátou hodinou večerní jsme přijali informaci o proboření střechy v Čejkovicích na Hodonínsku.  Mělo se jednat o muzeum, tzv. Masarykův domeček.

 

Při nehodě na Břeclavsku se zranili tři lidé

DN V pátek po 22. hodině jsme vyslali jednotku HZS z Břeclavi a dobrovolné hasiče z Podivína k vážné dopravní nehodě nedaleko Lednice na Břeclavsku.

 

Dnešní odpoledne bylo ve znamení dopravních nehod

6 Páteční odpoledne jsme zasahovali u zvýšeného počtu dopravních nehod. Nejvíc těchto výjezdů bylo na Brněnsku. Nehoda komplikovala provoz také na dálnici D1.

 

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod

logo HZS Zveme Vás na divácky atraktivní soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Utká se mezi sebou 7 družstev profesionálních hasičů z Jihomoravského kraje a hostující týmy z Olomoucka a Slovenska. 

 

Požár na Vyškovsku způsobil značnou škodu

Dnes odpoledne likvidovaly jednotky požár zemědělského stroje v Letošově na Vyškovsku. Plameny se podařilo rychle dostat pod kontrolu a do hodiny požár hasiči zcela zlikvidovali. Místo požáru při tom průběžně kontrolovali termokamerou. Oheň vozidlo zcela zničil a podle našeho vyšetřovatele škoda přesáhne milion korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.  

 

Noční bouřky se ve výjezdech výrazně neprojevily

V souvislosti s nočními bouřkami, které se prohnaly Jihomoravským krajem, jsme nezaznamenali nárůst počtu výjezdů. V Běhařovicích na Znojemsku odčerpávaly jednotky vodu ze dvou zatopených rodinných domů a laguny, která vznikla po dešti na návsi.  Další komplikace jsme nezaznamenali.

 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31