main-bg.jpg

2017

‹‹   Předchozí   10 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Následující   ››

Vážná nehoda zablokovala hlavní tah z Pohořelic na Znojmo

DSC_5821 Dopoledne zasahovali hasiči u nehody osobního auta a kamionu na silnici I/53 v katastru Mackovic. Při nehodě zemřel řidič auta značky Peugeot, zraněnou spolujezdkyni vyprostili hasiči. Hlavní tah byl několik hodin uzavřen a policisté odkláněli dopravu.

 

U Milotic zemřel řidič v hořící Felicii

DSC_5772u Po půl šesté večer vyjížděli hasiči k požáru Škody Felicie, která havarovala na silnici mezi Kyjovem a Miloticemi. V hořícím voze zemřel řidič. Silnice byla znovu průjezdná až po půl deváté.

 

Nehoda dvou aut zkomplikovala provoz na silnici I/43 u Sebranic

PBK_121T-2017_03_09-9b93e614 Po osmnácté hodině zasahovali profesionální hasiči z Boskovic a Kunštátu u nehody dvou osobních aut. Vozidla havarovala na křižovatce silnic I/43 a II/150 v katastru obce Sebranice. Jedno z aut po nehodě zůstalo stát uprostřed silnice a druhé skončilo mimo komunikaci. Na místě byli první záchranáři, kteří se postarali o jednu zraněnou osobu. Hasiči zajistili místo nehody a zamezili unikání provozních kapalin. Po odstranění havarovaných vozidel uklidili křižovatku a zásah ukončili v 19.30hod.

 

Letečtí záchranáři pomohli s transportem zraněné

vrtulník Krátce před jedenáctou hodinou vyjížděly jednotky do Adamova, kde se po pádu z výšky zranila žena v areálu nevyužívané budovy. Vzhledem k místu, které bylo špatně dostupné zásahovým vozům, vyletěl z Brna do akce také vrtulník Policie ČR s hasiči-leteckými záchranáři na palubě. Hasiči do příletu vrtulníku poskytli první pomoc zraněné. Letečtí záchranáři ji pak rychle a šetrně vrtulníkem transportovali na nedaleké hřiště, kde již čekala posádka ZZS. Celá akce trvala přibližně půl hodiny. 

 

Při nehodě v Jedovnicích se zranili dva lidé

gina (3) Po šestnácté hodině zasahovali profesionální hasiči z Blanska společně s místními dobrovolnými hasiči u dopravní nehody na ulici Jiráskova v Jedovnicích. Zabezpečili místo nehody a kyvadlově usměrňovali provoz.

 

V Brně-Slatině zůstal ležet po nehodě Mercedes na boku

gina (1) K dopravní nehodě dvou osobních aut na ulici Tilhonova v Brně-Slatině spěchali odpoledne, po půl čtvrté, hasiči ze stanice v Líšni. Při nehodě Volkswagenu a Mercedesu se zranili dva lidé, o které se postarala záchranná služba. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru. Hasiči Mercedes převrátili zpět na kola a v sedmnáct hodin ukončili zásah.

 

Krajský ředitel poděkoval hasičům za zásah

IMG_1719 Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán dnes poděkoval hasičům za zásah při záchraně tonoucího začátkem března.

 

U obce Suchohrdly vyprošťovali hasiči nebezpečně nakloněný návěs

gina (5) Po patnácté hodině vyjeli profesionální hasiči ze Znojma k dopravní nehodě nákladního vozu na silnici II/413. Návěs zůstal nebezpečně viset na svahu a hrozilo jeho převrácení. Na místo velitel zásahu povolal i vyprošťovací speciál brněnských hasičů. Za pomoci jeřábu a vyprošťovacího speciálu, hasiči vytáhli návěs zpět na vozovku. Provoz na komunikaci byl omezen a po dobu vyprošťování policisté silnici zcela uzavřeli. Hasiči zásah ukončili krátce po osmnácté hodině.

 

Hasiči vyhráli Dortiádu HC Kometa Brno

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_9ab Fanoušci, partneři klubu, partnerská města, profesionálové a amatéři připravili pro děti z dětských domovů a různých ústavů na padesát krásných dortů. Svým dortem přispěli do 7. ročníku Dortiády i brněnští profesionální hasiči.

 

Záchrana speleologa byla mimořádně náročná

P1080810 5.3.2017 - Náročný zásah dnes čekal hasiče nedaleko Březiny na Brněnsku. V Nové Drátenické jeskyni poblíž známé jeskyně Výpustek zůstal zavalený speleolog. Záchranná akce trvala více jak šest hodin.

 

V Brně hořelo několik kamionů

IMG_1616a V Brně-Slatině hořelo několik nákladních vozů. Škody jsou v milionech. Nikdo se při požáru nezranil. Vyšetřování příčiny pokračuje.

 

Vítr vyvracel stromy a poškozoval střechy

2 V souvislosti se silným větrem zasahovali včera jihomoravští hasiči u 24 událostí. Ve Vyškově několik hodin zajišťovali střechu domu.

 

Hasiče zaměstnávaly požáry a silný vítr

PBO_141T-2017_03_04-bf273871 Dnešní den byl ve znamení mnoha požárů a odpoledne se k těmto případům přidal i silný vítr. Slunečná sobota tak pro jihomoravské hasiče znamenala desítky výjezdů.

 

Nehoda na D1 kontaminovala chovný rybník

IMG_1588 Dnes krátce po jedné hodině ráno vyjeli hasiči k dopravní nehodě kamionu na 226.km D1 ve směru od Brna. Řidič se zranil, z návěsu uniklo mléko, které se mísilo s naftou a kontaminovalo nedaleký rybník.

 

Dívce v lomu hrozilo zřícení ze srázu

lezci V lomu u Želešic na Brněnsku spadla mladá žena z vysokého srázu. Hasiči ji a jejího psa museli zachránit pomocí lanové techniky.

 
‹‹   Předchozí   10 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29