main-bg.jpg

2017

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Z kamionu po nehodě unikla nafta

12 Naše jednotky zasahovaly u nehody kamionu na dálničním sjezdu D1 na 190. km ve směru na Prahu. Řidiče bylo nutné vyprostit. Následovalo zajištění návěsu a opatření související s únikem nafty do vodoteče. 

 

Druhý den hoří skládka v Kozlanech

21 Od včerejšího dne hoří skládka komunálního odpadu v Kozlanech na Vyškovsku. Z počátku hořel odpad dva metry pod povrchem. Pomocí bagru byla skládka postupně odkrývána. 

 

V Babicích nad Svitavou se převrátil náklaďák

5 Jednotka z PS Lidická  vyjela 15.12. 2017 v odpoledních hodinách k dopravní nehodě nákladního auta do obce Babice nad Svitavou. Náklaďák naložený stavebním materiálem se převrátil na bok. Silnice byla zcela zablokována.

 

Tragická nehoda na Hodonínsku

20171215_155906 Na silnici I/55 u Mikulčic na Hodonínsku sjelo osobní auto Hyundai mimo silnici a narazilo do stromu. Spolujezdkyně podlehla na místě svým zraněním. Silnice po dobu vyšetřování byla uzavřena.

 

Na Brněnsku jsme zasahovali u smrtelné nehody

9 Na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku se čelně střetly dva osobní vozy. Řidiče jsme museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl. Silnice byla přes tři hodiny uzavřená.

 

V Bučovicích mají hasiči novou techniku

IMG_2769 Bučovická jednotka HZS Jihomoravského kraje má ve výbavě nové zásahové vozidlo. Cisternovou automobilovou stříkačku se podařilo zakoupit díky Fondu zábrany škod, který je financován pojišťovnami.

 

Statistika - silný vítr

Od pondělního poledne do dnešního rána evidujeme zvýšený počet výjezdů k událostem, které souvisejí se silným větrem v Jihomoravském kraji. Nejčastěji odstraňujeme popadané stromy a zajišťujeme uvolněné střešní krytiny.

 

Hasiče potrápil silný vítr

PVY_102T-2017_12_11-b31a7101 Do 20. hodiny hasiči v Jihomoravském kraji vyjížděli k třiašedesáti událostem. Nejvíce silný nárazový vítr potrápil hasiče na Břeclavsku. Zasahovali tam u tří desítek událostí. Převážně se jednalo o stromy přes silnici.

 

V Brně se utrhl svah pod zaparkovanými auty

4 Od dnešního rána jsme řešili následky sesunutého svahu v Brně-Líšni. Zřejmě vlivem vodovodní havárie se uvolnil svah pod zaparkovanými auty na ulici Velatická. Jedno zaparkované vozidlo při tom sjelo dolů, druhé balancovalo na hraně sesuvu.

 

Řidič osobního auta nepřežil srážku s kamionem

2 Sedm hodin zasahovaly naše jednotky u tragické dopravní nehody na silnici I/43 u Sebranic na Blanensku. Po střetu osobního auta a kamionu jeden člověk zemřel. Doprava v místě nehody byla omezená.

 

Hasiči dnes zasahovali u dvou tragických nehod

Náraz osobního auta do stromu brzo ráno nepřežil mladý muž. Nehoda se stala poblíž Sobůlek na silnici I/54. V Novém Přerově srazilo večer osobní auto seniorku. Přes veškerou snahu hasičů a záchranářů na místě zemřela.

 

Dva požáry v břeclavských bytech způsobily škodu za více jak tři milióny korun

Hasiči dnes bojovali s plameny ve dvou bytech v Břeclavi. Ráno před sedmou hodinou to bylo v ulici Na Valtické a odpoledne po půl třetí na ulici Slovácká. Evakuovali několik desítek lidí a škoda bude přesahovat tři milióny korun.

 

Poblíž letiště v Brně-Tuřanech se zřítil vrtulník

Hasiči zasahovali u pádu vrtulníku jen několik desítek metrů od areálu letiště. Ve vrtulníku se zranili dva lidé. Záchranná služba je ošetřila a odvezla do nemocnice. Hasiči zajistili místo proti případnému vzniku požáru a poté čekali na inspektory, kteří vyšetřují letecké nehody.

 

Na vybavení znojemské stanice se podílelo město

Se stavbou nové požární stanice ve Znojmě souvisí i náklady spojené s jejím vybavením. Do spolufinancování vybavení se zapojilo také město Znojmo.

 

Na lanovce se zasekli cestující

20171204_095522 Na lanové dráze u propasti Macocha dnes dopoledne nacvičovali naši hasiči záchranu osob ze zaseknuté kabiny. Podobné výcviky probíhají ve spolupráci s provozovatelem lanovky na Macoše každoročně.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31