main-bg.jpg

2017

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Pět lidí se zranilo při nehodě ve Vyškově

1 Před desátou hodinou vyjeli hasiči ze stanice Vyškov k nehodě dvou osobních aut. Nehoda se stala na silnici 431 u Vyškova. Ve vozidlech cestovalo celkem osm osob. Zranilo se pět lidí, z toho tři děti. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru odpojením akumulátoru a zamezili úniku provozních náplní. Projíždějící příslušnici Armády ČR poskytli zraněným osobám předlékařskou pomoc. 

 

Dopravní nehoda dvou aut u Mutěnic si vyžádala tři zraněné

7 Profesionální hasiči ze stanice Hodonín v ranních hodinách vyjížděli k dopravní nehodě dvou osobních aut u obce Mutěnice. U obou vozidel provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny. Při nehodě se zranili tři lidé. 

 

K vážné nehodě vyjeli hasiči na Blanensku

11 U Letovic se dnes odpoledne srazila dvě osobní auta. Hasiči museli vyprošťovat. Celkem se zranili tři lidé a frekventovaný tah na Svitavy byl dočasně uzavřen.

 

Večerní nehoda si vyžádala lidský život a vážné zranění

PBM_415T-2017_08_11-efa4a4a8 Brněnští profesionální hasiči ze stanic BVV, Lidická a Přehrada vyjížděli v pátek večer k vážné dopravní nehodě v Brně – Bystrci. Při střetu osobního automobilu s dodávkou se vážně zranili oba řidiči. Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení hasiči vyprostili zraněného řidiče dodávky, kterého následně předali do péče zdravotnické záchranné služby. Řidič osobního automobilu na místě svým zraněním podlehl. Jednotky dále zabezpečily vozidla proti vzniku požáru, zasypaly sorbentem uniklé provozní kapaliny a po vyšetření nehody uklidily komunikaci. Ulice U Zoologické zahrady byla po dobu zásahu a vyšetřování nehody uzavřena.

 

Požár v Boskovicích způsobil vysokou škodu

PB Páteční požár v Boskovicích na Blanensku způsobil vysokou škodu. K místu události vyjelo deset jednotek hasičů.

 

Extrémní noc a stovky výjezdů

230886062_1 Uplynulá noc byla pro jihomoravské hasiče velmi náročná. Hodně práce měly nejen výjezdové jednotky, ale také příslušníci na operačním středisku. Hasiči vyjížděli k řadě popadaných stromů a k dalším událostem v souvislosti s přívalovými dešti a bouřkou. Celkem evidujeme přes 350 výjezdů.

 

Tragická nehoda uzavřela silnici na Znojemsku

Dvě jednotky hasičů vyjížděly ve čtvrtek večer k nehodě osobního automobilu u obce Čejkovice na Znojemsku. Řidič vozidla svým zraněním na místě podlehl. Hasiči zabezpečili místo nehody a vozidlo proti vzniku požáru. Po vyšetření nehody vyprostili automobil zpět na vozovku. Silnice mezi obcemi Čejkovice a Břežany byla po dobu zásahu a vyšetřování nehody uzavřena.

 

Bouřka zaměstnala jihomoravské hasiče

PVY_101T-2017_08_10-5a4fc465 Téměř devadesát událostí řešili jihomoravští hasiči v souvislosti s počasím. Jednotky nejčastěji zasahovaly na Blanensku a Vyškovsku.

 

Vážná nehoda na Hodonínsku si vyžádala dvě zranění

PHO_101T-2017_08_09-9a47cb75 Při nehodě osobního automobilu a dvou motocyklů se ve středu večer zranily dvě osoby. Silnice mezi obcemi Čejkovice a Velké Bílovice byla po dobu zásahu uzavřena.

 

Vyprošťování z nákladních vozů není snadné. Hasiči měli možnost si tuto činnost procvičit

20170807_141114 Výcviku ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel je u HZS ČR věnována značná pozornost. Výcviky reagují na nárůst počtu zásahů u dopravních nehod a snahy výrobců vozidel o zvyšování pasivní bezpečnosti přepravovaných osob. Bezpečnostní prvky na vozidlech totiž v případě vyprošťování někdy komplikují snahu záchranných složek o rychlé vyproštění zraněných.

 

Nehoda před Mikulovem. Na místě bylo osm zraněných

Před polednem se u Mikulova stala dopravní nehoda, při které se zranilo osm lidí. Hlavní tah z Brna na Mikulov zůstal s mezením průjezdný.

 

Při nehodě na dálnici zemřel jeden člověk

a11 Dnes ráno zasahovaly jednotky u vážné nehody na 176. km D1 ve směru na Prahu. Nehoda si vyžádala jeden lidský život a šest zraněných. Provoz na dálnici byl omezen.

 

Dva lidé se zranili při nehodě na hlavním tahu z Brna na Mikulov

P1050345 Na silnici 52 u Novomlýnských nádrží dnes dopoledne zasahovali hasiči u nehody dvou osobních aut. Pomoc zraněným na místě poskytl před příjezdem jednotek kolem projíždějící příslušník HZS Jan Novotný ze Znojma. Při srážce se zranili oba řidiči a byli po ošetření odvezeni záchrannou službou. Hasiči zajistili místo proti požáru a usměrňovali na rušné silnici provoz. Po vyšetření nehody uklidili silnici a umožnili její zprůjezdnění. 

 

Auto skončilo po nehodě mimo silnici. Hasiči museli vyprošťovat

3 Krátce po 19. hodině vyjely jednotky k nehodě osobního auta na silnici I/54 u Kobeřic u Brna. Po příjezdu museli hasiči vyprostit jednoho zraněného. Další dva členy posádky vč. dítěte odvezla ZZS k preventivnímu vyšetření. Nedaleko nehody přistál také vrtulník ZZS. Silnice byla během zásahu průjezdná pouze s omezením. Po vyšetření nehody vyprostili hasiči vozidlo zpět na silnici a uklidili vozovku. Jednotky z místa odjely ve 21.27 hod. 

 

Hasiči v noci zasahovali u dopravních nehod

2 V noci ze soboty na neděli zasahovaly naše jednotky u 4 dopravních nehod. Zranilo se při nich sedm lidí.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31