main-bg.jpg

2016

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Při požáru bytu muselo být evakuováno 80 obyvatel domu

2016-10-30 Požár bytu Brno-Kohoutovice2 V neděli večer museli hasiči z panelového domu na ulici Chalabalova v Brně-Kohoutovicích evakuovat 80 jeho obyvatel. Hořel byt ve 4. patře. Jedna osoba byla odvezena k dalšímu ošetření. Jednoho obyvatele ošetřila posádka ZZS na místě

 

U Rousínova havarova tři vozidla

2016-10-30 DN 3OA u Rousínova2 Dnes krátce po 16té hodině havarovala u Rousínova ve směru na Starou poštu tři osobní vozidla. Hasiči z PS Slavkov zajistili místo nehody proti vzniku požáru a zasypali sorbentem provozní kapaliny, které z vozidel unikly. V době příjezdu jednotky byli všichni cestující již mimo vozidla. Posádka ZZS převzala do své péče jednoho muže a ženu. Hasiči řídili dopravu, která byla v místě nehody omezena a po vyšetření nehody PČR a závěrečném úklidu komunikace se vrátili po 18té hodině na základnu. 

 

Výbuch a požár zničil byt v Hustopečích

2016-10-29 výbuch a požár bytu Hustopeče3 Dnes dopoledne vyjížděli hasiči k nahlášenému výbuchu a následnému požáru v bytovém domě na ulici Družstevní v Hustopečích. Nikdo z obyvatel domu nebyl zraněn. Stav budovy musel posoudit statik.

 

V Kupařovicích na Brněnsku zničil požár stodolu

21 K požáru stodoly vyjížděly dnes jednotky hasičů pár minut před polednem. Hospodářské stavení v řadové zástavbě za rodinným domem bylo v době příjezdu prvních jednotek celé v plamenech. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Uvnitř objektu byly tlakové lahve. Jeden hasič byl lehce zraněn.

 

Zemřel příslušník HZS Jihomoravského kraje

smuteční V sobotu 22.10.2016 náhle a nečekaně zemřel nstržm. Petr Šnejdar, hasič-strojník z požární stanice Znojmo. K HZS Jihomoravského kraje nastoupil v dubnu 1992.  Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje tímto vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a příbuzným.

 

Radek Málek je mistrem Evropy

3 Brněnský hasič a naturální kulturista Radek Málek postoupil po minulých závodech v Brně na Mistrovství Evropy, které se o uplynulém víkendu uskutečnilo na Slovensku. V konkurenci jedenácti borců vybojoval zlatou medaili v kategorii Masters.  Jak sám Radek říká: „Byl to letošní poslední závod a na závěr sezóny bych rád poděkoval Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje, který mě dlouhodobě podporuje v přípravě.“ 

 

Požár poničil dům v Čejkovicích

5 Čtyři jednotky hasičů zasahovaly dnes ráno u požáru neobydleného domu v Čejkovicích na Znojemsku. Předběžná škoda způsobená požárem se pohybuje kolem 300 tisíc korun. Plameny zničily střechu nad obytnou částí přízemního domu a také průjezd. Hasiči zabránili rozšíření požáru na sousední domy v řadové zástavbě. Příčinou požáru byla zřejmě technická závada na elektroinstalaci. 

 

Na Blanensku hořela chata

004 Hasiči v noci likvidovali požár chaty na Blanensku. Dva lidé skončili v péči záchranné služby. Škoda je ve statisících. 

 

Provoz na D46 zkomplikovala nehoda

2 Hasiči ze stanice HZS ve Vyškově dnes po půl čtvrté vyjeli k nehodě dvou osobních aut na D46 ve směru na Prostějov v místě sjezdu u Drysic. Doprava musela být po nezbytně nutnou dobu zastavena. ZZS ošetřila a odvezla postupně 4 účastníky nehody. Hasiči zajistili místo proti požáru, otočili jedno havarované vozidlo na kola a pomohli obnovit provoz na dálnici. Z místa odjeli krátce po 17. hodině.

 

Hasiči nyní mohou snadněji zvedat tramvaje

loga K vyproštění zraněné osoby zaklíněné pod tramvají vyjely dnes odpoledne jednotky ze stanic Lidická a BVV v Brně. Nehoda byla tématem prověřovacího cvičení přímo v centru na náměstí Svobody. Po ukončení akce převzali brněnští hasiči nový prostředek ke zvedání tramvají. 

 

Ve Vyškově se stala tragická nehoda

DSCF8669 Ve Vyškově se dnes odpoledne stala vážná dopravní nehoda. Hasiči museli jednu zraněnou na místě z vozidla vyprostit. Svým zraněním však podlehla.

 

Hasiči zachránili obyvatele hořícího bytu

1 Tři jednotky dnes před 17. hodinou vyjely k požáru uvnitř domu na ulici Mezníkova v Brně. Tři lidé skončili v péči záchranné služby. Škoda se odhaduje ve statisících.

 

V Brně unikal z vozidla plyn

IMG_0944 Zřejmě vlivem technické závady začal dnes dopoledne unikat ze zaparkovaného osobního vozu zemní plyn. Hasiči se museli násilně dostat do auta s tímto CNG alternativním pohonem a odvětrat prostor kabiny. Uvnitř a v blízkém okolí naměřili výbušnou koncentraci plynu. Z preventivních důvodů proto po nezbytně nutnou dobu uzavřeli ul. Bayerova. Místo zajistili proti případnému požáru. Po odvětrání kabiny a kontrole koncentrací plynu v okolí se vozidla ujala odtahová služba. 

 

Hasiči využili areál Vlněny určený k demolici

20161003_124652 V uplynulých dnech cvičili hasiči v areálu bývalé Vlněny v Brně. Tamní podmínky reálně simulují situace u zásahu. 

 

Požár střechy rodinného domu v Blučině

2016-10-15 P RD Blučina 01.jpg Blučina - Šest jednotek zasahovalo u požáru střechy rodinného domu. Hasiči museli plechovou střechu rozřezat rozbrušovací pilou, aby se dostali k ohnisku požáru. Předběžná škoda je vyčíslena na necelých čtyři sta tisíc korun.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31