main-bg.jpg

2016

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Větrné počasí přidalo práci hasičům

2016-12-02 TP Strom Rajhrad.jpg Během uplynulé noci jsme zasahovali u 13 spadených stromů. Nejvíce událostí (3) souvisejících s větrným počasím bylo shodně v okresech Brno-venkov a Blansko. Na Břeclavsku a Vyškovsku evidujeme po dvou událostech. V ostatních okresech jsme vyjížděli jednou.

 

Čelní střet dvou osobních vozidel u Nebovid

2016-12-01 DN 2 OA Nebovidy 01.jpg Dnes dopoledne jsme zasahovali při čelním střetu dvou osobních vozidel poblíž obce Nebovidy. Vyprostili jsme zaklíněného spolujezdce. Tři zraněné osoby přepravila zdravotnická záchranná služba k dalšímu ošetření pomocí sanitek a vrtulníku.

 

Na dálnici D2 havaroval kamion a dodávka u Velkých Němčic

2016-11-29 DN dodávka a NA Velké Němčice D2 1 K dopravní nehodě dodávky převážející víno a nákladního vozidla naloženého automobily vyjížděli dnes hasiči na dálnici D2. V katastru Velkých Němčic na 17. km směrem do Brna zůstala po střetu obou vozidel dodávka převrácená na boku napříč komunikace. Řidiči byli při příjezdu hasičů již mimo vozidla. Posádka ZZS JMK převezla k dalšímu ošetření řidiče dodávky. Hasiči museli před manipulací s vozidlem vyskládat převážený náklad. Pak mohli pomocí speciální techniky vozidlo převrátit zpět na kola. Po závěrečném úklidu komunikace předali místo události Policii ČR. 

 

Požár střechy hospodářského stavení v obci Ústup

2016-11-28 P Stodoly Ústup 02.jpg V odpoledních hodinách vyjeli jihomoravští hasiči k požáru zemědělského stavení v obci Ústup. Hořela nebytová část objektu. Hasiči museli zamezit dalšímu rozšíření plamenů. Velitel zásahu vyhlásil II. st. PP.

 

Hasiči ve Znojmě se příští rok dočkají nové stanice

Dnešní dopoledne bylo pro jihomoravské hasiče opravdu slavnostní. Poprvé v historii Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje je zahájena výstavba centrální požární stanice. Vrcholní představitelé HZS ČR a zástupci Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby JMK a zástupci města Znojma slavnostně poklepali základní kámen nové požární stanice.   

 

Havarovaný kamion hrozil převrácením

2016-11-25 DN NA Blanné okr.ZN4 V pátek večer vyjížděli hasiči k dopravní nehodě nákladního automobilu do katastru obce Blanné na Znojemsku. Nákladní vozidlo bez nákladu sjelo do příkopu a zůstalo v nestabilní pozici. Situaci komplikovaly dráty vysokého napětí přímo nad místem havárie. Velitel na místo povolal speciální techniku. Pomocí vyprošťovacího automobilu se podařilo vozidlo vyprostit krátce po 21 hodině. Po závěrečném úklidu vozovky se hasiči vrátili na základnu. 

 

Hasiči v Moravském krasu zachraňovali zraněné speleology

2016-11-26 Záchrana osob z jeskyně Lopač2 V jeskyni Lopač, která není veřejně přístupná, byla na expedici dvanáctičlenná skupina speleologů. Při návratu na povrch se jeden ze členů expedice zřítil z kovového žebříku a při pádu strhnul dolů další tři osoby. Odhadovaná hloubka šachty je cca 30 metrů.

 

Slavnostní setkání k 20. výročí programu Hasík CZ

2016-11-25 20 let programu Hasík CZ1 Na akademické půdě Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava se tento týden konalo slavnostní setkání k tomuto významnému jubileu. Oceněni byli nejaktivnější instruktoři z deseti krajů České republiky, kde program funguje. Rozvoj programu a jeho samotná realizace by však nebyla možná bez celé řady osobností, které programu fandí a pomáhají s jeho organizačním i finančním zajištěním.

 

U Voděrad se srazila tři auta

2016-11-22 DN 3 OA Voděrady4 Na komunikaci I/43 v katastru obce Voděrady na Blanensku vyjížděly jednotky hasičů dnes večer k nehodě tří osobních automobilů. Při jejich příjezdu byli již všichni cestující mimo vozidla. Posádka ZZS JMK do své péče převzala dvě zraněné osoby. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a s PČR řídili dopravu. Průjezd komunikací je po dobu vyšetřování a odstraňování havarovaných vozidel omezen do jednoho jízdního pruhu. Hasiči nasvítili místo nehody a zajišťují úklid komunikace od střepů.

 

Nad ránem vyhořel sklad v Popůvkách

IMG_1009 Krátce před třetí hodinou ráno vyjížděli hasiči k požáru budovy v Popůvkách. Přízemní sklad byl v době jejich příjezdu v plamenech. U požáru se nikdo nezranil, v době příjezdu prvních jednotek se v budově nikdo nenacházel. Požár se nerozšířil na další objekty.

 

Vyškovský hasič je členem zlatého týmu

FB_IMG_1479497019359 Reprezentace ČR zvítězila na Mistrovství světa v nohejbale. Členem vítězného týmu trojic byl také příslušník HZS Jihomoravského kraje.

 

Při dopravní nehodě se zranilo pět lidí

1 Před 16. hodinou dvě jednotky zasahovaly u dopravní nehody dvou osobních aut u obce Křižanovice. Ve vozidle Škoda Octavia zůstaly zaklíněny dvě ženy. Obě hasiči vyprostili a předali do péče záchranářů. Celkem se při nehodě zranilo pět lidí. Silnice I/50 byla po celou dobu zásahu uzavřena.

 

Požár způsobil milionovou škodu

Tři jednotky zasahovaly v odpoledních hodinách u požáru rodinného domu ve Znojmě. Během čtyřiceti minut hasiči požár lokalizovali pomocí jednoho vysokotlakého a jednoho vodního proudu. Prostor domu byl silně zakouřen, pro odvětrání nasadili přetlakovou ventilaci. Pomocí termokamery hasiči vyhledali drobná ohniska ve střešní konstrukci. Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na 1 milion korun. Při požáru se nikdo nezranil.

 

Při požáru chalupy na Boskovicku se zranil jeden hasič

6 Krátce před 16. hodinou zasahovalo pět jednotek u požáru dřevěné chalupy v Letovicích. Do boje proti plamenům hasiči postupně nasadili šest vodních proudů. Zasaženo bylo první patro a podkroví. Při zásahu se zranil jeden hasič. Vyšetřovatel vyčíslil předběžně škodu na 500 tisíc Kč. Příčina požáru zůstává v šetření.

 

Ověřte si, že si domů zvete odborníka – pomůže vám nová databáze

kom__n.jpg O problémech takzvaných „falešných kominíků“ se již hovoří řadu let. K tomu, aby lidé „nenaletěli“ někomu, kdo k revizi spalinových cest vůbec nemá oprávnění, by měla přispět nová databáze revizních techniků spalinových cest, kterou na svých stránkách právě spustilo MV – generální ředitelství HZS ČR. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31