main-bg.jpg

2016

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Na dálnici bude zasahovat nové vozidlo

20161107_111559 Na Územní odbor Brno-venkov přibyl nový rychlý zásahový automobil (RZA). Své místo má na požární stanici v Rosicích. Zasahovat bude mimo jiné na dálnici D1. Nový vůz byl financován z Fondu zábrany škod.

 

Hasiči přivezli dárky do nemocnice

IMG_1102 Vánoce jsou především o radosti a úsměvech těch nejmenších. Brněnští hasiči z požární stanice BVV se proto rozhodli vykouzlit na vánoce úsměv malým pacientům z Dětské nemocnice v Brně. 

 

V Židlochovicích hořela výrobní hala papírny

2016-12-18 Požár haly Židlochovice4 Půl hodinu před polednem vyjely první jednotky hasičů k požáru v objektu papíren v Židlochovicích. Už z dálky byl vidět kouř, který stoupal nad průmyslovým areálem v ulici Nádražní. Při požáru se zranil jeden ze zaměstnanců firmy a musel být převezen leteckou záchrannou službou k dalšímu ošetření. Požárem byla zničena výrobní část objektu. Škoda se odhaduje v řádu desítek milionů Kč. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.

 

Od rána zasahovali hasiči u šesti dopravních nehod

2016-12-17 DN OA VY-Kučerov2 Od půlnoci do odpoledních hodin zasahovali jihomoravští hasiči u šesti dopravních nehod. K dalšímu ošetření do zdravotnických zařízení musely posádky ZZS JMK převést šest zraněných. Největší množství havárii bylo na Vyškovsku. 

 

Hasiči dnes opět vyprošťovali

PC166645 Do dnešního odpoledne (do 14.hodiny) zasahovali jihomoravští hasiči u 6 dopravních nehod. Ve dvou případech museli z havarovaných  vozidel vyprošťovat.

 

Řidiče museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit

2016-12-15 DN OA Vlasatice3 K dopravní nehodě osobního automobilu vyjížděly jednotky z PS Pohořelice a Židlochovice večer do Vlasatic. Automobil převrácený na bok našli hasiči mimo komunikaci ve směru na Troskotovice. Řidič cestoval ve vozidle sám a po nehodě zůstal v automobilu zaklíněn. Hasiči jej vyprostili a na páteřní desce přenesli k sanitce ZZS JMK. Ta zraněného převezla k dalšímu ošetření. Hasiči zajistili místo proti vzniku požáru a vozidlo vytáhli pomocí navijáku zpět na komunikaci. Po závěrečném úklidu místa nehody se vrátili zpět na základny.

 

Požární stanicí v Blansku se dnes rozezněl zvuk nového zvonu

2016-12-15 Nový zvon u hasičů v Blansku3 Jmenuje se Florián, váží 31 kg a měří 33 cm. Tak nějak by mohla vypadat textová zpráva, která oznamuje přírůstek do rodiny někoho blízkého. A že je svatý, přestože se narodil teprve před týdnem? Jen zdánlivá podoba s člověkem tímto končí, protože náš Florián je celý z kovu, a to včetně svého srdce, které  dnes poprvé slavnostně rozeznělo nový zvon na požární stanici v Blansku. Rodinu bude mít početnou, a to všechny hasiče, kteří budou o jeho krásný, zvonivý zvuk stát.

 

Na silnici 43 u Kuřimi havarovala čtyři osobní vozidla

2016-12-15 DN 4 OA Kuřim6 K dopravní nehodě čtyř osobních automobilů vyjížděly jednotky hasičů z Blanska a SDH Lipůvka krátce před 15tou hodinou na silnici 43 u Kuřimi. Krajské operační a informační středisko přijalo hlášení o dopravní nehodě se zaklíněnou osobou a možným požárem jednoho z vozidel. Ten se při průzkumu místa nepotvrdil a všichni cestující byli již mimo vozidla. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru. Posádky ZZS převezly k dalšímu ošetření do zdravotnických zařízení celkem čtyři zraněné. V tuto chvíli hasiči místo nehody nasvětlují, aby Policie ČR mohla nehodu vyšetřit. Silnice bude ještě minimálně hodinu uzavřena.

 

Hasiči předali medaili starostovi obce Hodějice

DSC_2230 Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán udělil medaili HZS Jihomoravského kraje starostovi obce Hodějice Jiřímu Florianovi za vynikající spolupráci v průběhu řešení jarních přívalových srážek na území obce Hodějice. Protože se Ing. Jiří Florian nemohl zúčastnit slavnostního předání medaile, které se uskutečnilo 31.10. 2016 v reprezentačních prostorách vily Löw-Beer v Brně, převzal ji dnes z rukou ředitele územního odboru Vyškov plk. Václava Kováře  a velitele stanice Slavkov u Brna por. Kamila Jaborníka.

 

Při nehodě v Brně se zranilo pět osob

2016-12-12 DN 2 OA Brno, Kníničská1 Krátce před půl sedmou večer vyjížděli hasiči z PS Brno-BVV a Přehrada k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na ulici Kníničskou. V jednom vozidle cestovaly tři ženy, v druhém dva muži. Jednoho z nich museli hasiči z vozidla vyprostit. Jednotky zajistily místo nehody proti vzniku požáru a pomohly posádkám ZZS JMK s ošetřením celkem pěti zraněných před jejich převozem do zdravotnických zařízení. Za hodinu odjela poslední jednotka z místa nehody zpět na základnu.

 

Na Břeclavsku hořela střecha

16 V Zaječí na Břeclavsku dnes ráno hořela střecha rodinného domu. Hasiči na místě zasahovali až do odpoledne. Škoda se pohybuje kolem 200 tisíc korun.

 

Plyšáky do Prahy

Poslední dobou se na nás obrací vetší množství občanů, kteří zaznamenali vyhlášení sbírky plyšových hraček. Sbírku vyhlásila Praha 7. Plyšové hračky mají sloužit ke snížení stresu dětí u mimořádných událostí. Nejčastěji je to u dopravních nehod.

 

Při nehodě na Tišnovsku se zranilo pět lidí

6 Jednotka HZS z Tišnova vyjela dnes k ráno k vážné dopravní nehodě nedaleko Lomničky. Srazilo se tam osobní auto Renault s nákladním vozem Iveco.

 

Naši hasiči se zúčastnili odborných stáží ve Francii

6.JPG V listopadu proběhly dvě stáže našich lezců a leteckých záchranářů ve francouzských městech Méjannes-le-Clap a Grenoble. První stáž byla zaměřená na problematiku bezdrátového spojení v jeskyních a podzemních komplexech. Druhá představila prostředek Lezard využívaný při záchranářských činnostech s vrtulníky.

 

Dopravní nehoda osobního a nákladního auta v Brně

2016-12-02 DN NA OA Heršpická 08.jpg Na přelomu dne jsme zasahovali u vážné dopravní nehody na ulici Heršpická v Brně. Na křižovatce s Jihlavskou se srazilo osobní vozidlo s náklaďním. Řidiče a jeho spolujezdce jsme museli vyprostit. Tři zraněné osoby odvezli záchranáři k dalšímu ošetření.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31