main-bg.jpg

2016

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Nad ránem hořelo v jedné z brněnských ubytoven

požár lůžkovin Brno-Hybešova2 Pár minut po třetí hodině ráno vyjížděli brněnští hasiči k požáru v ubytovně na ulici Hybešova. V jednom z pokojů došlo k požáru lůžkovin. V době příjezdů prvních jednotek na místo události se ze zakouřené budovy evakuovalo 17 osob. Evakuaci dalších 8 obyvatel zajistili hasiči. Nikdo nebyl při události zraněn. Vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku požáru nedbalost - následek kouření. Škoda je předběžně stanovena na 10 tisíc Kč. Hasiči použili po uhašení požáru k odvětrání objektu přetlakovou ventilaci. Obyvatelé se mohli vracet zpět do budovy po čtvrté hodině. 

 

Po nehodě u Lulče zůstal zaklíněn spolujezdec

DN 1OA Luleč6 Krátce před půl osmou večer vyjížděla jednotka hasičů z PS Vyškov k dopravní nehodě osobního vozidla do katastru obce Luleč. V havarovaném automobilu, který sjel z komunikace před obcí Rostěnice, zůstal zaklíněn spolujezdec. Hasiči museli muže z vozu vyprostit pomocí hydraulického zařízení a k dalšímu ošetření jej transportoval vrtulník Letecké záchranné služby. Zranění při nehodě utrpěl také řidič vozidla. Hasiči předali místo události Policii ČR a vrátili se zpět na základnu před 21tou hodinou.

 

Dvě dopravní nehody blokovaly odpoledne dálnici D1

DN NA, cisterna a 2OA na D1 Popůvky1 Dnes odpoledne vyjížděli hasiči ke dvěma dopravním nehodám na dálnici D1. Po nehodě u Domašova zůstala ve voze zaklíněna řidička. U Popůvek havarovala cisterna převážející kyselinu fosforečnou.

 

Blíží se mistrovství republiky v požárním sportu

mrps V Brně se od pátku 26.8. do neděle 28.8. uskuteční  45. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru České republiky  a současně  63. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu   za účasti reprezentace České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednoty.

 

Pétanque podpořil dětskou onkologii

2016-07-21 Petanque 04.jpg Hraní pétanque v parku Lužánky mělo jeden hlavní cíl. Podpořit nadační fond Krtek. Během vrhání koulí se dobře bavili nejen hasiči, ale i kolemjdoucí. Navíc se podařilo získat osm tisíc korun.

 

Běžíme pro Nikýska

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje je hrdým partnerem charitativní akce Běžíme pro Nikýska, která se uskuteční v sobotu 27.8. 

 

Mladá dívka utonula v řece Jihlavě

2016-08-01 ZOZ Kounice 04.jpg Dolní Kounice - Tři hasičské čluny, vrtulník a policejní potápěči pátrali po ženě, která zmizela v řece Jihlavě v Dolních Kounicích. Obdobná situace nastala i v Břeclavi, kde mladý chlapec nevyplaval ze splavu.

 

Padesát zásahů za pět hodin

2016-07-31 Bouřky 03 Víc jak u padesáti událostí způsobených deštěm zasahovali jihomoravští hasiči mezi šestnáctou a jednadvacátou hodinou. Nejčastěji čerpali vodu ze sklepů. Nejvíce zásahů bylo v Brně.

 

Slunné sobotní odpoledne na novomlýnských nádržích

2016-07-30 P Lodi ATC Merkur  07.jpg Na horní novomlýnské nádrži vzplál výletní parník. Záchranné složky musely zachránit 45 osob. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Ke škodám na parníku nedošlo. Jednalo se totiž o cvičení.

 

Hasiči cvičili s Cobrou

V rámci pravidelné odborné přípravy byli hasiči brněnských požárních stanic proškoleni v obsluze a taktice nasazení speciálního vysokotlakého hasicího zařízení Cobra, které umožňuje kromě hašení také řezání téměř všech běžných materiálů. Toto zařízení je pro brněnské hasiče k dispozici na Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR v Brně-Líšni (ŠVZ).

 

Hasiči čerpali, řezali i hasili

PBM_101T-2016_07_27-5f5a0073.jpg JmK - Bouřky, které procházely ve středu odpoledne nad Jihomoravským krajem, navýšily počty výjezdů jen mírně. Hasiči v osmi případech čerpali vodu, nejčastěji ze sklepů, pětkrát zasahovali u spadených stromů. Blesk zapálil textilie na půdě rodinného domu v Moravských Knínicích a způsobil tak škodu cca 50 000 Kč.

 

Dopravní nehoda dodávky a osobního auta u Suchohrdel

2016-07-26 DN 2 OA Suchohrdly 05.jpg Suchohrdly u Miroslavi – Dvě jednotky HZS JmK zasahovaly u dopravní nehody dodávky a osobního auta. Hasiči vyprostili jednoho zraněného muže. Celkem čtyřem zraněným osobám poskytli první pomoc. Po příletu vrtulníku LZS a příjezdu sanitek pomáhali s naložením zraněných.

 

Řidiče museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit

DN 1OA Mutěnice4 Před 16tou hodinou vyjížděla jednotka hasičů z PS Hodonín k dopravní nehodě osobního automobilu do Mutěnic. Řidiči zůstala po nárazu do stromu ve vozidle zaklíněna dolní končetina. Hasiči zajistili místo zásahu proti vzniku požáru a řidiče vyprostili z automobilu  pomocí hydraulického zařízení. K dalšímu ošetření převezla zraněného posádka Zdravotnické záchranné služby. Z vozidla nevytekly žádné provozní kapaliny. Místo události předali hasiči Policii ČR před 17tou hodinou.

 

Primátor ocenil jihomoravské hasiče

IMG_2374 Jihomoravští hasiči dnes dopoledne přijali pozvání primátora statutárního města Brna Petra Vokřála. Ten poděkoval příslušníkům HZS Jihomoravského kraje, Školního a výcvikového zařízení HZS ČR v Brně a členům jednotky SDH Husovice za jejich nasazení u dvou nedávných brněnských požárů.

 

U Velkých Němčic havarovala tři osobní a jedno nákladní vozidlo

DN 3OA a NA Velké Němčice1 K dopravní nehodě tří osobních a jednoho nákladního automobilu vyjížděly jednotky z PS Hustopeče a Židlochovice včera odpoledne do Velkých Němčic. Na místě zjistily, že všichni cestující jsou již mimo havarovaná vozidla. Hasiči pomohli s ošetřením čtyř zraněných osob a jejich transportem do dvou sanitních vozů ZZS a vrtulníku Letecké záchranné služby.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31