main-bg.jpg

2015

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Hasiči zachraňovali srnu z plotu

P1060457 Jednotka HZS ze stanice v Pozořicích dnes před polednem zachraňovala srnu, která uvízla v oplocení v chatové oblasti Viničných Šumic. Hasiči zraněné zvíře vyprostili a předali do péče zástupci mysliveckého sdružení.   Ročně jihomoravští hasiči vyjíždějí k cca 160 případům záchrany zvířat různých druhů.

 

Hořící plyn ohrožoval zaparkované auto

1 Hasiči ráno zasahovali u požáru plynového rozvaděče před rodinným domem v Židlochovicích na Brněnsku. Hořící unikající plyn ohrožoval poblíž zaparkované auto. Hasiči jej proto ochlazovali vodním proudem. Následně majitelka přeparkovala do bezpečné vzdálenosti. Po uzavření plynu zaměstnancem energetické společnosti jednotky požár zlikvidovaly. Průběžné měření koncentrací nepotvrdilo únik plynu do okolí. Škodu odhadl vyšetřovatel na 200 tisíc korun. Událost byla bez zranění.

 

Krtek a hasiči - kalendář v prodeji

1 Někteří mají v životě méně štěstí a tím spíš se to týká dětí, které jsou vážně nemocné. Hasiči proto chtěli vyjádřit solidaritu a současně získat pro péči o dětské onkologické pacienty finanční prostředky. Nechali se vyfotit spoře odění pro nový nástěnný kalendář. Fotografie vzbudily obrovský zájem veřejnosti. Od dnešního dne je možné si kalendář koupit a podpořit tak finančně Nadační fond dětské onkologie Krtek.

 

Hasiči asistovali policii u dvou případů nahlášených bomb

Dva podobné případy zaměstnaly jihomoravské hasiče v rozmezí dvou hodin. V obou případech asistovali policii v místě nahlášeného výbušného systému.

 

Jihomoravští hasiči obdrželi speciální prostředek pro záchranu koní

IMG_9691 Jihomoravští profesionální hasiči dnes jako druzí v republice převzali speciální síť určenou k záchraně koní a dalších velkých zvířat. Síť hasičům darovala veterinářka MVDr. Lýdia Čačková prostřednictvím veřejné sbírky a občanského sdružení EDUvet.cz.

 

Čtyři jednotky bojovaly s požárem mobilního domku

2015_12_03 P NB Rostěnice 1 Po dnešním relativně klidném dni vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji kolem deváté hodiny večerní hned k několika událostem. Jednou z nich byl i požár mobilního domku na Vyškovsku.

 

Část vozovky se sesula na neobydlený dům

PBM_105T-2015_12_01-55bde602 Část vozovky a opěrné zdi se dnes v Tišnově na ulici Pod Květnicí sesunula na neobydlený domek. Ačkoli statika samotného domu zůstala nenarušena, hrozilo další sesutí, a proto na místo události kromě hasičů ze stanice Tišnov vyjela i jednotka ze stanice Brno - Lidická, která je na podobné typy událostí vycvičená a technicky vybavená. Společnými silami se až do večerních hodin i ve spolupráci s přivolaným statikem pokoušeli zabezpečit svah proti případnému dalšímu sesuvu. To se jim také podařilo a krátce před devátou hodinou místo události opustili.

 

Požár nákladního automobilu způsobily cigaretové nedopalky

Krátce po třetí hodině odpolední zasahovaly u požáru nákladního automobilu v brněnských Černovicích čtyři jednotky hasičů. A i díky brzkému zásahu jedné z nich, nedošlo k rozsáhlejším škodám.

 

Na Blanensku spadl strom na auto

Od včerejšího večera se mírně zvýšil počet výjezdů, které zřejmě souvisí s větrnými poryvy. Na Blanensku hasiči pomáhali u nehody, při níž spadl strom na auto. 

 

Hasiči museli po nehodě vyprostit zraněného řidiče

3 U Dražůvek na Hodonínsku ráno bourala dvě auta. Jednoho z řidičů museli vyprostit hasiči. Silnice I/54 zůstala po nehodě uzavřená.

 

Slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje

Dne 30.11. se v Brně uskuteční slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu HZS Jihomoravského kraje.

 

U Říčan havarovala čtyři vozidla

3 Hasiči z PS Rosice dnes v 15.33 hod. vyjížděli k dopravní nehodě. Na dálnici D1 ve směru na Ostravu u Říčan se střetly čtyři osobní automobily. Hasiči do příjezdu ZZS poskytovali první pomoc třem zraněným. Místo nehody zajistili proti vzniku požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Posádka ZZS odvezla k dalšímu ošetření jednu ženu. Po závěrečném úklidu komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Rizika spojená (nejen) s adventními věnci

koureni3.JPG Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku. Než tak učiníme, měli bychom si uvědomit všechna rizika, která jsou s používáním otevřeného ohně doma spojená. Domovy jsou dnes doslova přeplněny vysoce hořlavými materiály. Koberce, čalounění, záclony – to vše je dnes vyrobeno z umělých vláken, které snadno hoří. Požáry v bytech se vlivem blízkosti hořlavých materiálů rychle šíří a mohou způsobit značné materiální škody.

 

U Pohořelic se srazila dvě osobní auta

1 Hasiči z PS Pohořelice dnes krátce po 15té hodině zasahovali u dopravní nehody. Na 33. kilometru silnice č. 52 z Pohořelic do Mikulov došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Hasiči zajistili místo dopravní nehody proti vzniku požáru. Do příjezdu posádky ZZS poskytli předlékařskou pomoc zraněné ženě. Ta byla následně převezena k dalšímu ošetření. Po vyšetření nehody Policií ČR pomohli hasiči s naložením vozidel na odtahový automobil a vyčistili komunikaci od střepů.  

 

Hasiči ráno vyprošťovali mnoho havarovaných aut

26.11.2015 - Ráno zasahovaly naše jednotky u většího počtu dopravních nehod, než je obvyklé. Nejvíc práce bylo na Brněnsku a Blanensku. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 TOOB-16 (Kurzy)
8. 11. 2019, 00:08 - 19. 11. 2019, 15:00
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30