main-bg.jpg

Milionové škody po požáru elektroinstalace

Do areálu firmy zpracovávající drůbež na ulici Chrlická v Modřicích na Brněnsku dnes vyjelo deset hasičských jednotek. 

Závada na elektroinstalaci způsobila požár, který se začal šířit po stěně a ve stropním podhledu uvnitř chladírenské haly.

Na základě hustého kouře, který se z místa požáru šířil a byl viditelný daleko do okolí vyhlásil velitel zásahu ještě cestou k požáru druhý stupeň požárního poplachu. Operační středisko HZS Jmk proto ihned vyslalo posilové jednotky. K zásahu povolalo jednotky HZS Jmk ze stanic BVV, Lidická, Líšeň, Starý Lískovec, Židlochovice a také jednotky SDH z Chrlic, Bohunic, Holasic a Ořechova.

Z budovy a přilehlého provozu firmy hasiči evakuovali 354 lidí. Nikdo nebyl při požáru zraněn.Vzhledem k hustému kouři zasahovali hasiči v dýchacích přístrojích a místo požáru rozdělil velitel zásahu na dva úseky. K hašení se zřídily dva vodní proudy. Vzhledem k charakteru provozu firmy nařídil velitel měřit možný únik čpavku. Měření únik nepotvrdila a rozvody čpavku dovnitř haly hasiči uzavřeli. V místě požáru bylo ale velké množství nebezpečného oxidu uhelnatého a hasiči proto museli halu odvětrávat pomocí přetlakových ventilátorů.

Šíření požáru zabránili hasiči po osmdesáti minutách. O dalších patnáct minut později požár zcela uhasili.

Na místo vyjela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která po požáru kontrolovala únik čpavku při opětovném zapojování technologií do provozu. K žádnému úniku podle měření nedošlo.

Předběžnou škodu odhadl vyšetřovatel HZS Jmk na 5 milionů korun.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jmk

Fotogalerie ZDE.

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30