main-bg.jpg

Mezi nejlepšími hasiči jsou také jihomoravští

Ve středu 13.4. 2016 se uskutečnil 7. ročník slavnostního předávání cen nejlepším hasičům České republiky. Jihomoravští hasiči v celorepublikové konkurenci uspěli.

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a občanské zaměstnance za uplynulý kalendářní rok.

Do sedmého ročníku ankety bylo zasláno celkem šedesát nominací, z nichž sedmnáctičlenná skupina hodnotitelů vybrala devatenáct vítězů. Slavnostního vyhlašování vítězů se účastnilo téměř dvě stě příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, včetně ředitelů jednotlivých hasičských záchranných sborů krajů a zástupců ministerstva vnitra.

Jihomoravští hasiči uspěli v těchto kategoriích:

Hasič roku 2015 – 3.místo obsadil nstržm. Bedřich Bačovský, který svým profesionálním jednáním zachránil život ženě, hrozící skokem z desátého patra panelového domu. Nadstrážmistr Bačovský k ní slanil ze střechy, vedl krizovou komunikaci a po náhlém zhoršení situace rychle zareagoval a zatlačil ženu zpět do okna a dále do bytu i za cenu ohrožení vlastního života. O ocenění brněnského hasiče hejtmanem Jihomoravského kraje jsme vás již informovali.

Projekt roku 2015 – 2. místo - Moderní zpracování požárně technických charakteristik a dalších informací pro vyšetřování požárů (MV-GŘ HZS ČR, HZS Jihomoravského kraje). Mobilní aplikace, webová databáze a publikace „Požárně technické charakteristiky a technických informací pro potřeby vyšetřování příčin požárů“ obsahuje vedle teoretických textů i praktické technické informace o látkách, materiálech a různých zákonitostech užitečných pro vyšetřovatele příčin požárů.

Velitel roku 2015 – 3. místo obsadil mjr. Bc. Tomáš Richter, MsC. Oceněný v roce 2015 zorganizoval a připravil speciální praktickou odbornou přípravu na téma chování tlakových lahví při požáru a možnosti eliminace jejich výbuchu prostřelením. Tento experiment a spolupráce s PČR byly zásadním přínosem při řešení požáru tlakových lahví na území celé České republiky. Mjr. Richter je velitel požární stanice Lidická v Brně.

Další podrobnosti a fotografie najdete na webu HZS České republiky.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31