main-bg.jpg

Listopad

(19)

1 2   Následující   ››

Hasiči museli po nehodě vyprostit zraněného řidiče

3 U Dražůvek na Hodonínsku ráno bourala dvě auta. Jednoho z řidičů museli vyprostit hasiči. Silnice I/54 zůstala po nehodě uzavřená.

 

Slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje

Dne 30.11. se v Brně uskuteční slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu HZS Jihomoravského kraje.

 

U Říčan havarovala čtyři vozidla

3 Hasiči z PS Rosice dnes v 15.33 hod. vyjížděli k dopravní nehodě. Na dálnici D1 ve směru na Ostravu u Říčan se střetly čtyři osobní automobily. Hasiči do příjezdu ZZS poskytovali první pomoc třem zraněným. Místo nehody zajistili proti vzniku požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Posádka ZZS odvezla k dalšímu ošetření jednu ženu. Po závěrečném úklidu komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Rizika spojená (nejen) s adventními věnci

koureni3.JPG Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku. Než tak učiníme, měli bychom si uvědomit všechna rizika, která jsou s používáním otevřeného ohně doma spojená. Domovy jsou dnes doslova přeplněny vysoce hořlavými materiály. Koberce, čalounění, záclony – to vše je dnes vyrobeno z umělých vláken, které snadno hoří. Požáry v bytech se vlivem blízkosti hořlavých materiálů rychle šíří a mohou způsobit značné materiální škody.

 

U Pohořelic se srazila dvě osobní auta

1 Hasiči z PS Pohořelice dnes krátce po 15té hodině zasahovali u dopravní nehody. Na 33. kilometru silnice č. 52 z Pohořelic do Mikulov došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Hasiči zajistili místo dopravní nehody proti vzniku požáru. Do příjezdu posádky ZZS poskytli předlékařskou pomoc zraněné ženě. Ta byla následně převezena k dalšímu ošetření. Po vyšetření nehody Policií ČR pomohli hasiči s naložením vozidel na odtahový automobil a vyčistili komunikaci od střepů.  

 

Hasiči ráno vyprošťovali mnoho havarovaných aut

26.11.2015 - Ráno zasahovaly naše jednotky u většího počtu dopravních nehod, než je obvyklé. Nejvíc práce bylo na Brněnsku a Blanensku. 

 

Hasiči likvidovali požár hospodářského stavení

20151121_173124 21. listopadu 2015 – Devět jednotek zasahovalo krátce před 17. hodinou u požáru hospodářského stavení rodinného domu v Želeticích na Kyjovsku. Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 miliónu korun.

 

Silný vítr zvýšil počet výjezdů

5 Od rána vyjíždějí jihomoravští profesionální a dobrovolní hasiči odstraňovat následky silného větru. Ve většině případů odstraňují popadané stromy ze silnic a zajišťují tak jejich průjezdnost.

 

Hasiči vyprošťovali havarovaný autobus

3 15.11.2015 - Hasiči dnes ráno pomohli posádce autobusu, který sjel do příkopu u Ludíkova na Blanensku. Tři cestující a řidič nebyli zranění. Hasiči jim pomohli z nakloněného vozidla a vyprostili autobus zpět na silnici. Během zásahu usměrňovali provoz na silnici. 

 

Hasičky z Nosislavi chtějí podpořit Nadaci policistů a hasičů

Dobrovolné hasičky z Nosislavi se rozhodly finančně přispět Nadaci policistů a hasičů. Využijí k tomu výtěžek z prodeje kalendáře.

 

Náročné vyprošťování čekalo hasiče u nehody na D1

P1060295 10.11.2015 - Krátce před půl devátou ráno zahájili hasiči zásah na místě nehody dvou kamionů a osobního auta u Holubic. Řidiče jednoho z kamionů bylo velmi náročné vyprostit. 

 

Tragická dopravní nehoda si vyžádala lidský život

PB075897 7. listopadu 2015 - K vážné dopravní nehodě spěchaly dvě jednotky hasičů. BMW 531i havarovalo na silnici I/52 u obce Blatnice pod svatým Antonínkem. U nehody se zranili dva lidé. Zaklíněný spolujezdec svým zraněním podlehl.

 

Na Žarošické ulici shořel nákladní automobil

10 6. listopadu 2015 -  Profesionální hasiči z brněnských stanic Líšeň a Lidická vyjeli krátce před půl šestou večer k požáru nákladního vozu převážejícího fólie v rolích. Automobil byl při příjezdu hasičů téměř celý v plamenech. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl miliónu korun. Událost zkomplikovala dopravu mezi Vinohrady a Židenicemi.

 

Hasiči likvidovali požár v rodinném domě

Výstřižek1 6.11.2015 - Dnes ráno zasahovalo pět hasičských jednotek při požáru v rodinném domě v Brně Jundrově. Záchranná služba odvezla z místa dva obyvatele domu. Škoda se pohybuje kolem půl milionu korun. 

 

U Vyškova se při nehodě zranili dva lidé

3 5.11.2015 - Hasiči dnes od 12.09 do 14.40 zasahovali u nehody osobního a nákladního vozu u sjezdu na D1 nedaleko Vyškova. Záchranná služba ošetřila dva zraněné. Hasiči zajistili místo na frekventované komunikaci a po vyšetření nehody uklidili silnici. Umožnili tak opětovný plynulý provoz. 

 
1 2   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31