main-bg.jpg

Leden

(39)

1 2 3   Následující   ››

V Brně hořela střecha chatky

1 31.1.2015  - Hasiči byli dnes odpoledne v Brně přivoláni k požáru chatky. Hořela střecha a půda přízemní dřevěné chatky o rozměrech cca 4x5 metrů. Hasiči zlikvidovali požár nasazemím dvou vodních proudů. Podle vyšetřovatele se škoda předběžně odhaduje na 50 tis. korun. Příčina je v šetření. Při požáru se nikdo nezranil. 

 

Při nehodě se zranil jeden člověk

1 31.1.2015 - Při nehodě dvou osobních aut u Holubic na Vyškovsku se zranil jeden člověk. Hasiči zajistili místo nehody a zasypali uniklé provozní kapaliny. Jedno vozidlo odtlačili mimo komunikaci. Po dobu zásahu byl provoz  na silnici 430 omezen a hasiči usměrňovali provoz.

 

Počet nehod po ránu opět vzrostl

RIMG0668 29.1.2015 - S novou sněhovou nadílkou přišla i ranní vlna dopravních nehod. Do 10. hodiny jich bylo 9 a zranilo se při nich minimálně 5 osob. Nejčastěji se bouralo na Vyškovsku (3x).

 

Auto zůstalo po nehodě na boku

P1294996 29.1.2015 - Hasiči dnes před 3. hodinou ráno vyjeli k nehodě osobního vozu u Strážnice na Hodonínsku. Nehoda byla bez zranění. Jednotka vozidlo převrátila zpět na kola a vyprostila jej na komunikaci. K žádnému úniku provozních náplní nedošlo. Jednalo se o dnešní první dopravní nehodu. Jejich počet začal v dopoledních hodinách s novým sněhem na vozovkách stoupat. 

 

V Brně se školí starostové

IMG_7679 27.1. 2015 - Dnes začalo v Jihomoravském kraji  školení jihomoravských starostů obcí v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení a integrovaného záchranného systému.  Školení organizuje Hasičský záchranný sbor JMK v součinnost s Krajským úřadem JMK, Krajským ředitelstvím Policie ČR a Zdravotnickou záchrannou službou JMK.

 

Úterní dopoledne ve znamení nehod

3 27.1.2015 - Jihomoravský kraj pokryl sníh a během dopoledních hodin vzrostl oproti jiným dnům počet dopravních nehod. Většina se obešla bez zranění.

 

Jihomoravští hasiči zasahovali u několika dopravních nehod

2 25.1.2015 - Hasiči v Jihomoravském kraji zasahovali díky sněhové nadílce u několika dopravních nehod. Od sobotní půlnoci do 18té hodiny  vyjížděly jednotky k pěti nehodám. Ve dvou případech byla vozidla převrácená na bok, dvě další na střechu.

 

V noci hořela stodola v Jasínově na Letovicku

2 23.1.2015 - Jednotky profesionálních hasičů z Boskovic, Kunštátu a Blanska a JSDH Jasínov a Letovice vyjely krátce po 21. hodině k požáru stodoly do Jasínova. Neobydlený objekt určený k demolici byl v době příjezdu jednotek silně zakouřený a hasiči proto zasahovali v dýchacích přístrojích. K hašení objektu použili dva C proudy. V objektu byla uskladněna sláma a seno, kterou hasiči vynesli ven a objekt odvětrali. Po závěrečné kontrole požářiště termokamerou se jednotky vrátily zpět na základny. Jednou z nejpravděpodobnějších vyšetřovacích verzí příčiny vzniku požáru je nedbalostní jednání.

 

Večer hořela chatka v Hodoníně

5 23.1.2015 - K požáru chatky na ulici U elektrárny byly večer povolány jednotky hasičů z požární stanice Hodonín. V době jejich příjezdu byl objekt o rozměru 3x3 celý zasažen požárem. Chatka byla v bezprostřední blízkosti sloupu vysokého napětí. Na místo byl tedy přivolán také technik energetické společnosti. Hasiči požár uhasili pomocí vysokotlaku a zkontrolovali požářiště pomocí termokamery. Výše škody způsobená požárem a jeho příčina jsou v šetření. Nikdo nebyl zraněn.

 

Hasiči vyprošťovali automobil v Mašovicích na Znojemsku

2 23.1.2015 - Do Mašovic na Znojmsku vyjížděli hasiči dnes krátce po 13té hodině. Při jejich příjezdu byla řidička již mimo vozidlo a do péči ji převzala posádka ZZS. Hasiči zajistili automobil proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Po vyšetření nehody PČR  převrátili hasiči vozidlo na kola a odstranili z komunikace. Jednotka odjela ve 13.46 hodin zpět na základnu.

 

U Mikulova se střetly dvě dodávky a kamion

5 23.1.2015 Mikulov - Ve 14.14 hodin byli mikulovští hasiči vysláni k dopravní nehodě na ulici 28. října. Na místě události zjistili, že došlo ke střetu dvou dodávek a kamionu. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru. Doprava na komunikaci byla v obou směrech zastavena. Dva zraněné účastníky nehody převzala do své péče ZZS. Po vyšetření nehody Policií ČR zajistili hasiči pomocí speciální techniky z PS Brno-Lidická odtah kaminou i s návěsem na odstavnou plochu mimo komunikaci. Po závěrečném úklidu komunikace se jednotka v 17.48 hodin vrátila zpět na základnu.

 

Ke srážce vlaku s automobilem vyjížděli hasiči do Vracova

5 23.1.2015 Vracov - Ke srážce osobního vozidla s vlakem vyjížděli hasiči z požární stanice Kyjov a Veselí ve 14.02 hod. Nehoda se stala na  železničním přejezdu před železniční stanicí Vracov. Hasiči vyprostili řidiče bez pomocí vyprošťovacího zařízení a přenesli jej k dalšímu ošetření do vozidla Zdravotnické záchranné služby. Jednotky zajistily vozidlo proti vzniku požáru a místo události předaly veliteli hasičů ze SŽDC krátce po 15té hodině. Hasiči z JSDH Vracov zajistili řízení dopravy přes všechny vracovské železniční přejezdy.

 

Cvičení na brněnském letišti ověřilo spolupráci složek IZS

15 21. 1. 2015 – Brněnské mezinárodní letiště dnes zažilo cvičení složek integrovaného záchranného systému. Námětem bylo přistání letadla, na jehož palubě byl cestující s podezřením na velmi nakažlivé onemocnění. Na místo proto vyrazili hasiči z Letiště Brno-Tuřany, záchranná služba se svým biohazard týmem, hasiči a policisté, kteří na místo dopravili také epidemiologa krajské hygienické stanice.

 

Hasiči z Hodonína zasahovali u nehody dvou vozidel

5 20.1.2015 - Hasiči z požární stanice Hodonín vyjížděli krátce po 15té hodině na křižovatku silnic I/55 a 432 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Nehoda se obešla bez zranění.

 

Auto zůstalo po nehodě na střeše

3 20.1.2015 - Hasiči ze stanic HZS Kyjov a Hodonín zasahovali u nehody jednoho osobního vozu u Milotic na Hodonínsku. Vůz zůstal po nehodě na střeše. Po zadokumentování události Policií ČR převrátili hasiči vůz na kola a zasypali uniklé provozní náplně. Nehoda se obešla bez zranění. 

 
1 2 3   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31