main-bg.jpg

Kvůli přívalovým dešťům hasiči vyjížděli k desítkám zásahů

Přívalové deště dnes odpoledne zaměstnaly hasiče na Břeclavsku a Hodonínsku. Poprvé vyjížděli před 17. hodinou, do 20 hodin měli 31 zásahů na více než 20 místech.

Při čerpání vody ze sklepů, garáží a dalších prostor a uvolňování komunikací od bahna nejčastěji hasiči zasahovali na Hodonínsku. K úklidu bahna ze zatopené ulice vyjížděla místní dobrovolná jednotka v Lipově. Zatopené sklepy hasiči odčerpávali v obci Louka, v Prušánkách, a ve Tvarorožné Lhotě, kde zhruba 30 centimetrů vysoká hladina vody a bahna zasáhla řadu domů. V obci zasahují čtyři profesionální a dobrovolné jednotky, hasiči kromě čerpání vody a úklidu bahna lidem pomáhají vynášet věci ze zaplavených domů.
V okresním městě Hodoníně hasiči čerpali vodu ze sklepů a dalších prostor na Masarykově náměstí, v Patočkově, Žižkově a Velkomoravské ulici a v Hornické čtvrti. Vodu ze zatopené dílny čerpali v ulici Plucárna. Do Velkomoravské ulice hasiči vyjížděli na pomoc osádce auta, které uvízlo ve vodě pod mostem. Zaplavenou výtahovou šachtu odčerpávali v Konečné ulici a ul. P. Jilemnického. Vodní lagunu likvidovali v Brněnské ulici. V Koupelní ulici odčerpávali sklepní prostory koupaliště, které voda zatopila až do výšky 1,5 metru.
Na Břeclavsku hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů ve Tvrdonicích. V Bratislavské ulici pomáhali z vody autu, které uvízlo v zatopeném podjezdu. Ucpanou zatopenou jímku odčerpávali v Lidické ulici. V Lidické ulici také voda zaplavila 12 garáží. Ve Staré Břeclavi místní dobrovolná jednotka nasazovala čerpadla k likvidaci vody, která hrozila zatopením domova pro seniory. V ulici J. Palacha zasahovali v obchodním centru, kde do prodejen zřejmě se střechy zatékala voda. Protože odtoky vody byly ucpané, hasiči museli nasadit čerpadlo k likvidaci vodní laguny na střeše centra a pak uvolnili nefunkční odtok. Na dvou místech hasiči zasahovali také ve Velkých Pavlovicích. V Hlavní ulici uvolňovali ucpanou rýnu, z níž voda tekla do vchodu do domu. Do Brněnské ulice vyjížděli k odčerpání zhruba 30 centimetrů hluboké vodní hladiny, která hrozila zaplavením areálu zemědělského podniku. V Pavlově nasazovali čerpadlo ve sklepě jachetního klubu. Sklep voda zatopila do výšky 30 centimetrů.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30