main-bg.jpg

Krizport - Veřejná sekce

Veřejná sekce   obsahuje zejména potřebné informace pro občany z oblasti připravenosti a řešení mimořádných událostí – tj. zejména informace o ohroženích v JMK, jak se na mimořádnou událost připravit, jak jí čelit a co dělat po jejím skončení. 

K tomu je v prvé řadě využit stávající projekt HZS JMK „Vaše cesty k bezpečí“ a dále jsou připojeny informace z webu HZS JMK a odkazy na jiné webové stránky, které toto řeší (návody, metodiky…). Dále se zde nachází rozcestník na další důležité webové portály, přinášející aktuální informace v dané situaci – např. z oblasti meteorologie, hydrologie, dopravy, energetiky, hygieny, apod. Současně je zde pro potřeby orgánů krizového řízení i veřejnosti uvedena také platná legislativa, metodické postupy, vzory dalších dokumentů a plánů a jiné, tematicky zaměřené informace. Ve veřejné části se zveřejňují aktuální informace pro veřejnost o probíhajících mimořádných událostech a krizových situacích + výzvy, požadavky, apod. 

Cíl veřejné sekce

  • mimo dobu mimořádné události / krizové situace fungoval portál jako informační a vzdělávací kanál s puncem věrohodnosti poskytovaných rad a informací (proto v rámci webu HZS JMK),
  • v době probíhající mimořádné události / krizové situace byla veřejnost průběžně informována o stavu situace a aby nebyly složky IZS a další orgány, které v časové tísni situaci řeší, zbytečně zatěžovány dotazy veřejnosti, jak se v dané situaci zachovat, apod.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28