main-bg.jpg

Kamion se na křižovatce střetl se sanitkou

Dva lidé byli dnes dopoledne zraněni při dopravní nehodě nákladního vozidla Avia a sanitky ZZS v Heršpické ulici v Brně.

Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena v 9.58 hodin, na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Bauerově a Lidické ulici. Podle informací HZS do sanitky, která stála ve směru do centra města na červenou na křižovatce u M paláce, zezadu narazil kamion naložený nákladem štěrku. Ve kabině avie zdeformované nárazem zůstali zaklíněni dva muži ve věku 58 a 61 let. Oba hasiči pomocí hydraulického nářadí vyprostili a předali zdravotníkům. Osádka sanitky, která v době nehody nepřevážela žádného pacienta, zraněna nebyla. Hasiči na havarované avii udělali protipožární opatření a odpojili baterii, sorbentem na vozovce zasypali menší skvrnu uniklých provozních kapalin. Protože kamion překážel dopravě, po vyšetření nehody ho hasiči odtáhli na okraj vozovky. K úklidu vysypaného štěrku povolali pracovníky městské správy komunikací.

  Image

U nehody vozidel Opel Corsa a Ford Mondeo hasiči ze stanice v Lidické ulici po 8. hodině zasahovali ve Fryčajově ulici v Brně-Obřanech. Vozidla se střetla čelně a při srážce byli zraněni řidička Fordu a řidič Opelu. Oba zdravotníci převezli do nemocnice. Hasiči udělali na vozidlech protipožární opatření, odpojili baterie a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. K úklidu vozovky byli povoláni pracovníci městské správy komunikací.

 K odstraňování následků dopravní nehody tří vozidel hasiči vyjížděli do Hradecké ulice v Brně. Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena v 10 hodin a na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Tišnově. Na silnici R 43 ve směru z Kuřimi do centra Brna havarovala vozidla Volkswagen Polo, Renault Laguna a Mazda 626. Při nehodě byl zraněn 26letý spolujezdec z vozidla VW Polo. Muže, který si stěžoval na bolest hrudníku, hasiči předali zdravotníkům. Na vozidlech hasiči udělali protipožární opatření a pěti kilogramy sorbentu na vozovce zasypali provozní kapaliny uniklé z jednoho z vozidel. Po vyšetření nehody policisty pak hasiči krátce před 12. hodinou havarovaná auta odstranili z komunikace a pomohli naložit k odtahu. Z povrchu vozovky hasiči uklidili střepy a úlomky karoserií.

  Image

Dvě jednotky hasičů odpoledne zasahovaly u dopravní nehody tří vozidel u obce Kobylí na Břeclavsku. Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena ve 12.53 hodin a na místo vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Hustopečích a dobrovolná jednotka z Kobylí. Na silnici z Kobylí do Bořetic havarovala dvě osobní auta a dodávka. Jeden účastník nehody utrpěl zranění a při příjezdu hasičů byl již v péči zdravotníků. Hasiči udělali na vozidlech protipožární opatření, odpojili baterie a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Havarovaná vozidla odtáhli mimo vozovku, komunikaci uklidili a krátce před 13.30 hodin ukončili zásah.

 por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31