main-bg.jpg

K požáru skládky štěpků byly nasazeny tři nakladače

Rozsáhlý požár skládky dřevěných štěpků dnes hasiči likvidovali v areálu bývalé cihelny v Měšťanské ulici v Hodoníně.

Hlášení o požáru hasiči na tísňové lince převzali v 7.18 hodin. Protože podle hlášení se mělo jednat o blíže nespecifikovaný požár kůry, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Hodoníně a místní dobrovolná jednotka. Při průzkumu po příjezdu vyšlo najevo, že v areálu hoří rozsáhlá skládka dřevěných štěpků a v blízkosti není hydrantová síť. Velitel zásahu si proto vyžádal výjezd dalších cisteren. Krajské operační a informační středisko HZS JmK na místo spolu s vozidly z centrální požární stanice vyslalo i jednotku SDH z Rohatce.

Oheň zachvátil nejméně polovinu hromady štěpků o délce 80 metrů, šířce 10 – 15 metrů a výšce 3,5 metru. Hasiči proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy. K doplňování cisteren zřídili kyvadlovou dopravu vody od několik set metrů vzdáleného hydrantu. Vzhledem k rozsahu hoření a řadě skrytých žhnoucích ohnisek majitel skládky k zásahu hasičů postupně nasadil tři kolové nakladače, kterými bylo možné hromadu postupně rozebírat a prohořelý materiál prolévat vodou.

Při postupném hašení a rozebírání skládky se požár podařilo dostat pod kontrolu v 10.18 hodin a za dalších 15 minut dohasit. Majiteli objektu hasiči doporučili, aby po dobu 24 hodin zajistil nepřetržitý dohled nad požářištěm a případné skrápění skládky a okolí vodou.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK ve spolupráci s policisty. Způsobenou škodu na zničených štěpcích připravených pro hodonínskou elektrárnu vyšetřovatel podle předběžného odhadu vyčíslil na 10 tisíc korun.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30