main-bg.jpg

Jihomoravští hasiči zahájili spolupráci se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny

V ukrajinském Volovci se 10. května 2013 uskutečnilo oficiální setkání zástupců HZS JMK s náčelníkem voloveckýh hasičů Mykolou Gwozdakem.

V rámci rozvoje vzájemných vztahů předali jihomoravští hasiči  dary  voloveckým kolegům v podobě nepotřebného a vyřazeného vybavení, jenž se hodí pro každodenní práci.

Nad akcí převzal patronát generální konzul  České republiky ve Lvově, David Pavlita a náčelník ministerstva pro mimořádné situace pro Zakarpatskou oblast Miroslav Ščerbej. Čestnými hosty setkání  byl náčelník Zakarpatské horské služby Viktor Opalenyk a český iniciátor projektu partnerství spolupráce mezi HZS JMK a hasiči z Ukrajiny-Zakarpatské oblasti, dobrovolník Radim Kupec z Brna. Ten spolu s voloveckými hasiči vedl lednové pátrání po nezvěstném českém chlapci, jenž se pohřešoval v Karpatských horách. Celá akce vznikla jako poděkování za neskonalé úsilí, odvahu stovek záchranářů a dobrovolníků, kteří v extrémních podmínkách s minimálním a často nevyhovujícím vybavením  nasazovali vlastní zdraví a životy v obrovské, bohužel dosud neúspěšné snaze najít a zachránit pohřešovaného chlapce.

Součástí setkání byla také prezentace HZS JMK vedená Tomášem Richterem, velitelem brněnské požární stanice Lidická a Bedřichem Valáškem a Martinem Lepkou, veliteli čet ze stejné stanice. Na prezentaci navazovala obsáhlá  exkurze hasičských a záchranných sborů v zakarpatské oblasti vedená jednotlivými náčelníky stanic.

Výsledkem setkání byl podpis dohody o partnerství a spolupráci obou stran.

Během zasedání vedoucích členů delegací HZS JMK a ministerstva pro mimořádné situace Ukrajiny, zdůraznili přítomní patroni akce, David Pavlita a Miroslav Ščerbej význam tohoto mezinárodního programu, jelikož ochrana zdraví a života je prioritou pro hasičské a záchranné sbory obou zemí.

V závěru zakarpatská strana poděkovala za dary a vyjádřila potěšení z budoucí spolupráce.

 

mjr. Bc. Tomáš Richter, velitel PS Lidická

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31