main-bg.jpg

Jihomoravští hasiči měli v neděli napilno

V neděli ráno asistovali hasiči při likvidaci nálezu nebezpečné munice v Suchém na Boskovicku. Pyrotechnici z Brna museli nevybuchlý německý granát zlikvidovat nedaleko místa nálezu. Ve Veselí na Moravě hasiči odstraňovali z komína rodinného domu část reklamního poutače.

V sobotu 4.1. v 19.37 hod. požádala Policie ČR HZS o spolupráci při zajištění místa nálezu nevybuchlé munice. Dva kusy nevybuchlé munice nalezli na břehu rybníka v kempu Suchý amatérští hledači s detektorem kovu. Policisté z Pyrotechnické služby, expozitury Brno jeden německý ruční dýmový granát, který byl bezpečný k převozu, odvezli k likvidaci. Druhý kus munice se rozhodli zneškodnit za lepších světelných podmínek. 

Krajské operační středisko vyslalo k zajištění místa události jednotku SDH Suchý, která ve spolupráci s PČR zabezpečila místo nálezu do nedělního rána. Vzhledem ke stavu tříštivého  puškového granátu ráže 30 mm pyrotechnici rozhodli o jeho likvidaci v nejbližším možném místě cca 1 km od rybníka. Při výbuchu této munice je ohrožený prostor až do vzdálenosti 200 metrů.

 

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Do Strážnice na ulici Masarykovu vyjížděla jednotka profesionálních hasičů z Veselí na Moravě k zajištění utrženého reklamního billboardu v 9.11 hodin. Ze štítové střechy Purkyňova gymnázia se vlivem větru utrhla část poutače o rozměru cca 6x15 metrů a zamotala se na komíně sousedního rodinného domu.

Hasiči se pomocí nastavovacích žebříků dostali na střechu rodinného domu a utrženou část billboardu, která byla po okrajích vyztužena ocelovým lankem, z komína sundali. Komín ani střecha domu nebyla poškozena. Jednotka se v 9.55 hod. vrátila na základnu.

Pavla Pražáková, tisková mluvčí

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31