main-bg.jpg

Jihomoravští hasiči druzí nejlepší ve vyprošťování

1 Ve čtvrtek 15.9. se v Mladé Boleslavi uskutečnilo VIII. Mistrovství Hasičského záchranného sboru České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.  Soutěž organizovalo MV-Generální ředitelství HZS ČR, HZS Středočeského kraje a Česká asociace hasičských důstojníků. Generálním partnerem byla ŠKODA AUTO a.s. 

Soutěž se uskutečnila v centru Mladé Boleslavi na náměstí Republiky a účastnilo se jí 14 vítězných týmů hasičských záchranných sborů jednotlivých krajů, družstvo podnikových hasičů ŠKODA AUTO a.s. a také JSDH Jablunkov z Moravskoslezského kraje, úřadující šampioni ve vyprošťování z mistrovství dobrovolných sborů.

Úkolem čtyřčlenných družstev bylo ve stanoveném patnáctiminutovém limitu bezpečně a efektivně vyprostit zraněnou osobu z havarovaného vozu a poskytnout jí první pomoc. Kromě tří základních kritérií, kterými jsou taktika, technika a první pomoc, hodnotili rozhodčí také dodržování pravidel bezpečnosti práce.

Nejlépe si se všemi nástrahami a záludnostmi simulované dopravní nehody poradilo kvarteto HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Třinec. Se ztrátou 51 bodů skončilo na stříbrném stupínku družstvo hasičů HZS Jihomoravského kraje ze stanice Boskovice. Ze třetího místa se mohli radovat reprezentanti HZS Pardubického kraje ze stanice Svitavy, kteří si na své konto připsali o další tři body méně. O pořadí na druhém až čtvrtém místě, které nakonec zbylo na "domácí" tým z Hořovic, rozhodovaly odečtené body za překročení časového limitu.

Jihomoravští hasiči soutěžili ve složení:

vedoucí družstva - Jiří Lepka 
velitel - Zdeněk Krejčí 
strojník - Aleš Bohanus 
zdravotník - Zdeněk Parolek 
technik - Martin Pokorný 

Mistrovství Hasičského záchranného sboru České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se koná v intervalu dvou let a premiérově se uskutečnilo v roce 2002 v Brně, kde se prvním šampionem stalo družstvo HZS hl. m. Prahy.

Hostitelem příštího mistrovství v roce 2018 bude Školní a výcvikové zařízení HZS ČR v Brně.

Kompletní zprávu a výsledky soutěže najdete zde.

Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31