main-bg.jpg

Jihomoravští hasiči bodují na světových hrách v Koreji

Čtyři profesionální hasiči z Brna a Blanska úspěšně reprezentují Jihomoravský kraj na Světových hrách hasičů v jihokorejském Daegu.

Výprava profesionálních hasičů  z HZS Jihomoravského kraje, v podání Stanislava Kalvody, Radka Málka, Radima Vaculy a Josefa Nečase hájí nejen svůj kraj ale i celou Českou republiku, většina z nich po úspěších na předchozích světových hasičských hrách bojuje za obhajobu svých kvalitních výsledků.

Tisíce kilometrů od domova v Jižní Koreji v hornatém městečku Daegu, při letošních hasičských hrách opět září české vlajky, opět naši sportovci stojí na stupních vítězů a pohled jak se jim na prsou lesknou medaile budí v každém z nás úctu a přináší poděkování za tak skvělou reprezentaci.

Nejen kvalitní výsledky nejpočetněji zastoupené disciplíně T.F.A, (železný hasič) ale rovněž i v klasických disciplínách podobných těm co znáte z olympiád. Stanislav Kalvoda soutěží v 7 disciplínách z nichž 6 již má za sebou a vždy s medailovým úspěchem, několik zlatých a stříbrných medailí jsou hrdě a navždy připsány tomuto závodníkovi. Radek Málek, velmi úspěšný kulturista a nejen kulturista například získal medaili v silovém trojboji a to hned tu nejcennější . Skvělý výkon i Radima Vaculy a Josefa Nečase v nejtvrdší hasičské disciplíně T.F.A, kdy při jednotlivých disciplínách sekundu po sekundě zlepšovali svůj výkon, které posunuli jejich umístění mezi přední příčky, nutno podotknout v tak kvalitním zastoupení závodníky z různých koutů světa, přináší pocit naplnění a radosti a každý z nás jim alespoň na dálku posílá velké díky a podporu do dalších sportovních dnů plných tak skvělých úspěchů jako doposud.

Českou republiku na světových hrách v DAEGU, které se konají od 19. do 29.8.2010, reprezentuje tým 25 závodníků.  Výprava jenž naplňuje své poslání, každý den přináší cenné kovy, několik zlatých, stříbrných či bronzových medailí jasně ukazuje jejich kvalitní přípravu, odhodlanost ale hlavně kolektivní spolupráci. Která budí respekt a obdiv všech soupeřů z jiných zemí celého světa.

ImageZdeněk Hošák, dokumentarista světových hasičských her v Jižní Koreji, Daegu


PROFILY ZÁVODNÍKŮ Z JIHOMORAVSKÉHO KRAJE :

1.             Radim Vacula, HZS Jihomoravského kraje;

Ráda, náš dlouhán, Moravák jak Brno, na něj doslova a do písmene sedí, usměvavá hora železa, která svou výbušností v silových disciplínách vyburcuje kolegy k podání skvělých výkonů náš vlajkonoš co hrdě v čele představil celý tým České Republiky, sportovec a nejen to hlavně hasič, který pro své poslání dokáže prodat tělo i duši. Své kolegy doprovází při sportovních kláních a je oporou celé výpravy českých hasičů na světových hrách, díky ti že tě máme.2.             Josef Nečas, HZS Jihomoravského kraje;

Pepíno, plukas, který rád ukáže, že sedět v kanceláři není jen sedět za židlí, svou ostřílenou angličtinou dodává poznání této země perličky, které si kolegové při různých návštěvách této země užijí dokonale. Usměvavý a přátelský sympaták nejen pro naši výpravu. Sportovec tělem i duší a to i v požárním sportu. Svým ladným vystoupením v disciplíně T.F.A. rychlostí taktikou, dodává celé výpravě motivaci.3.             Stanislav Kalvoda, HZS Jihomoravského kraje;

Standa, atlet, tam kam Standa vleze tam si sebou urve medaili, všestranný sportovec, umí skákat, běhat, házet, prostě Staňa umí, nejvíce medailový a plyšáky osazený kamarád, rád rozdává smysl pro humor, jeho příhody jsou navždy vepsány do vzpomínek na tyto krásné hasičské hry. Sportem žijící hasič jenž národu přináší to příjemné nadšení a hrdost na to že jsme hasiči tělem i duší a za to mu velké díky4.             Radek Málek, HZS Jihomoravského kraje;Ráda, svaloun. Když tento dravec zatne sval, ztuhne všem úsměv ve tváři, místní domorodci ohlížejíc se za Rádou obdivem a poklonou vzdávají hold tomuto šampiónovy, přátelský, pohodový a především teamový hráč, který i po svých disciplínách velmi rád a ochotně doprovází své kolegy při jejich náročných vystoupeních, opora týmu a hlavně kamarád, který s klidnou a rozvážnou povahou dodává jemnost a lad celé naší reprezentaci.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31