main-bg.jpg

Jihomoravští hasiči bodovali v badmintonu

Třetí mistrovství České hasičské sportovní federace v badmintonu se v minulých dnech uskutečnilo v Kladně. 

Soutěž byla vyhlášena pro zaměstnance a příslušníky HZS ČR a konala se v tělocvičně BaC Kladno. Za Jihomoravský kraj se jí zúčastnilo šest sportovců a sportovkyň, a to převážně z Krajského operačního a informačního střediska (KOPIS), jeden příslušník byl z požární stanice v Lidické ulici v Brně (Aleš Bambušek, Antonín Hráček, Veronika Hradečná, Iveta Miškaříková, Radek Veveričík a Jaroslav Juřík).

HZS JmK se na mistrovstvích v badmintonu prezentuje již od prvního ročníku a umísťuje se v první polovině výsledkové listiny. I letos tomu nebylo jinak a potom, co s námi začaly bojovat o přední umístění i ženy, jsme se dostali „na bednu“. Třetí místo vybojovala Veronika Hradečná ve dvouhře žen a ve čtyřhrách žen se Veronika s Ivetou Miškaříkovou umístily na druhém místě za hráčkami z Prahy.

Muži z naší výpravy již nebyli tak úspěšní, ale postupem ze základní skupiny potvrdili vzrůstající úroveň hry, protože i celková kvalita turnaje rok od roku roste. Celkem přijelo na západ Čech kolem 40 hráčů z celé ČR. Na organizační přípravě se významnou měrou podílel příslušník jihomoravského krajského operačního střediska Antonín Hráček.

V Kladně byla také vyhlášena soutěž družstev a v ní jsme získali druhé místo právě za vyrovnané výkony všech zúčastněných v našem týmu.

Rádi bychom v následujícím ročníku překonali naše dosavadní úspěchy a dále reprezentovali jihomoravské hasiče a hasičky v této oblíbené hře.

 

por. Aleš Bambušek, KOPIS HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31