main-bg.jpg

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou

dovolena Blíží se letní prázdniny. Připravili jsme pro vás proto souhrn základních doporučení, jak připravit domácnost před odjezdem na dovolenou.

Uvedené rady řeší problematiku možného vzniku požáru a technických havárií v bytě. Nezabývají se možností kriminality, která je v kompetenci Policie ČR. Během uplynulých letních prázdnin jsme řešili téměř 100 událostí v domácnostech, ať už se jednalo o požáry či technické havárie. Následující rady snižují pravděpodobnost našeho zásahu právě u vás doma:

  1. Každý spotřebič doma může být v případě technické závady příčinou vzniku požáru.  Proto je potřeba před odjezdem všechny spotřebiče, které nemusí nutně zůstat zapojeny, odpojit ze zásuvek. Rozhodně je nenechávat ve stand-by režimu. Televizor odpojit také od antény. Možností je i vypnutí příslušných jističů.
  2. Vzhledem k různým klimatickým jevům doporučujeme zavřít všechna okna, příp. i dveře např. na balkon. Na balkoně, terase apod. nenechávat volné předměty, které by mohly při prudkém větru spadnout, odletět a někoho poranit nebo něco poškodit.
  3. Čas od času se setkáváme v bytech s vodovodními haváriemi, kdy dojde k závadě např. na přívodní hadici k pračce nebo umyvadlové baterii. Doporučujeme proto i uzavřít přívod vody do bytu či domu, aby po návratu z dovolené nebylo nutné vysoušení a nemuselo se kromě dovolené platit i za větší odběr vody.
  4. Samozřejmostí je pozhasínání všech světel a není na škodu uzavřít i přívod plynu.
  5. Pro případ havárie je dobré domluvit se s někým ze sousedů a nechat u nich rezervní klíče. Nechejte na sebe telefonické spojení, buď u sousedů, nebo v bytě, například na ledničce.

Další podrobnosti na toto téma nejdete v odkaze pod článkem. 

Přejeme vám příjemnou dovolenou i návrat domů.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31