main-bg.jpg

Informace k možnosti zapojení jednotek SDH obcí Jihomoravského kraje do záchranných a likvidačních prací v rámci povodní v ČR

Informace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů.

Vážení kolegové,

navazuji na předchozí zprávu pro vás všechny, kteří jste nabídli organizovanou pomoc při likvidaci následků povodní v Čechách.

Dnes jsme obdrželi zprávu z ústředního krizového štábu, který koordinuje veškeré záchranné a likvidační práce, že kraje postižené povodní pravděpodobně nevyužijí nabídky pomoci od JSDH z jiných krajů. Neznamená to však, že o Vaši pomoc nestojí. Naopak si velmi váží Vaší solidarity a především oceňují, že jste zůstali organizovaní a nekomplikovali jste jim situaci nekoordinovanými příjezdy. Kraje, které postihla ničivá povodeň, mají v současné době dostatek svých jednotek z míst, které nebyly zasaženy povodní.

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje vyslal na povodně 2 odřady hasičů v sestavě podle požadavků z postižených krajů. To, že v odřadu nebyly zařazeny JSDH z našeho kraje, nebylo v důsledku špatné organizace, či organizačních zmatků, ale z důvodu požadavků, které byly na HZS JMK vzneseny. HZS JMK se snaží aktivně nabízet Vaše služby jednak oficiálně přes ústřední krizový štáb, ale i přímo kolegům v terénu v postižených oblastech a v tomto trendu budeme  nadále pokračovat, zejména v oblastech, ve kterých působí naše jednotky.

Veškeré informace se Vám snažíme předávat co nejpřesněji a co nejdříve
a s přesvědčením, že o pomoc budeme požádáni. Věřím, že veškeré informace byly pro vás srozumitelné, i když Vás nepotěšily.

Za HZS Jihomoravského kraje Vám upřímně děkuji za vynikající spolupráci.

plk. Ing. Václav Špéra, krajský řídící důstojník HZS JMK      

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30