main-bg.jpg

Hřiště patřilo hasičům a požárnímu sportu

Ženy z SDH Ivanovice na Hané, muži z SDH Mistřín a profesionální hasiči z Brna dnes zvítězili v první společné krajské soutěži družstev v požárním sportu.   

Historicky první společné krajské klání se uskutečnilo v Brně a utkalo se v něm šest družstev profesionálních hasičů, jejich kolegy ze sborů dobrovolných hasičů reprezentovalo pět družstev žen a sedm družstev mužů. Hasiči o prvenství bojovali na dvou místech. Profesionální hasiči soutěž ráno zahájili výstupem do čtvrtého podlaží cvičné věže v areálu Školního a výcvikového zařízení HZS ČR v Trnkově ulici v Brně-Líšni. Dvoukolové zápolení ovládli hasiči z blanenského územního odboru HZS JmK, kteří v konkurenci 48 borců obsadili první tři místa a tím zcela suverénně vyhráli i soutěž družstev.

Dobrovolní hasiči se ve stejnou dobu sešli na stadionu VUT na Palackého vrchu v Brně-Žabovřeskách na startu štafety 4 krát 100 metrů s překážkami. Mezi družstvy mladých žen zvítězily s náskokem téměř čtyř sekund hasičky z Miroslavi na Znojemsku. O prvenství štafety mužů z SDH Mistřín na Hodonínsku naopak rozhodl rozdíl pouhých 0,13 sekundy. 

V areálu na Palackého vrchu pak profesionální o dobrovolní hasiči společně zápolili v dalších dvou disciplinách. Běh na 100 metrů s překážkami na tartanových drahách hasiči absolvovali ve dvou kolech. Mezi ženami vybojovalo prvenství družstvo SDH z Miroslavi, mezi muži – dobrovolnými hasiči byli nejúspěšnější borci z Mistřína. V klání příslušníků HZS JmK opět dominovali hasiči z Blanska, kteří obsadili první tři místa mezi jednotlivci a tím získali i prvenství v hodnocení družstev.

O konečném celkovém pořadí ale rozhodla závěrečná a nejnáročnější disciplina – požární útok. Mezi družstvy žen časem 26,90 sekund získaly vavříny mladé hasičky ze Zbraslavi na Brněnsku, mezi dobrovolnými hasiči se skvělým časem 24,09 sekund zvítězili muži z Mistřína. Mezi profesionálními hasiči prvenství s časem 28,49 vybojovali příslušníci vyškovského územního odboru HZS JmK. V součtu výsledků všech disciplin připadlo vítězství mezi družstvy SDH ženám z Ivanovic na Hané, mužům z Mistřína a mezi profesionálními hasiči příslušníkům brněnského územního odboru HZS JmK.

První společné soutěži, kterou uspořádaly HZS Jihomoravského kraje, krajské Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) a Moravská hasičská jednota (MHJ), přálo počasí a klání mělo velmi dobrou úroveň. Vítězům jednotlivých kategorií i celkovým vítězům, kteří si vybojovali účast v celostátních kolech, blahopřáli předseda finančního výboru zastupitelstva Jihomoravského kraje Ing. Mgr. Zdeněk Dufek, náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Slavomír Bell, starosta krajského SH ČMS Josef Gargula, prezident MHJ Zdeněk Milan a další hosté.

 

Výsledky soutěže:

 

SDH – štafeta 4 x 100 m s překážkami – ženy:

 1. Miroslav (okr. Znojmo)                    
 2. Ivanovice na Hané (okr. Vyškov)                            
 3. Velké Opatovice (okr. Blansko)                                               

 

SDH – štafeta 4 x 100 m s překážkami – muži:

 1. Mistřín (okr. Hodonín)
 2. Výrovice (okr. Znojmo)
 3. Habrovany (okr. Vyškov)

 

SDH – běh na 100 m s překážkami – ženy:

 1. Miroslav (okr. Znojmo)
 2. Ivanovice na Hané (okr. Vyškov
 3. Velké Opatovice (okr. Blansko)

 

SDH – běh na 100 m s překážkami – muži:

 1. Mistřín (okr. Hodonín)
 2. Kuřim (okr. Brno-venkov)
 3. Výrovice (okr. Znojmo)

 

SDH – požární útok – ženy:

 1. Zbraslav (okr. Brno-venkov)
 2. Ivanovice na Hané (okr. Vyškov)
 3. Bohunice (Brno-město)

 

SDH – požární útok – muži:

 1. Mistřín (okr. Hodonín)
 2. Kuřim (okr. Brno-venkov)
 3. Habrovany (okr. Vyškov)

 

HZS JmK – výstup do 4. podlaží cvičné věže:

 1. ÚO Blansko
 2. ÚO Brno
 3. ÚO Břeclav

 

HZS JmK – běh na 100 m s překážkami:

 1. ÚO Blansko
 2. ÚO Brno
 3. ÚO Znojmo

 

HZS JmK – požární útok:

 1. ÚO Vyškov
 2. ÚO Brno
 3. ÚO Znojmo

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30