main-bg.jpg

Hořící kamion zablokoval dálnici D2

Dálnice D2 u Břeclavi ve směru na Slovensko byla v noci na čtvrtek uzavřena kvůli hořícímu kamionu.

Požár kamionu hasičům ve 22.20 hodin nahlásili policisté, kteří projížděli v opačném směru dálnice a na 52. kilometru dálnice D 2 ve směru na Slovensko viděli vysoké plameny šlehající z kamionu i výbuch vozidla. Krajské operační a informační středisko HZS JmK vzhledem k rozsahu události vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjelo devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů – profesionální jednotky ze stanic v Břeclavi, Hustopečích a Hodoníně, a dobrovolné jednotky ze Staré Břeclavi, Hrušek, Lednice, Podivína, Tvrdonic a Poštorné.

Z průzkumu po příjezdu hasičů vyplynulo, že na 52. kilometru dálnice D2 hořel oplachtovaný návěs tahače, na jehož korbě řidič soupravy převážel tahač Mercedes Benz s odmontovanými koly. Další, funkční tahač Mercedes Benz, kterým návěs převážel, holandský řidič soupravy stačil od hořícího návěsu odpojit a s vozidlem odjel do bezpečné vzdálenosti. K rychlému šíření požáru přispěl výbuch zbytků paliva v nádrži převáženého tahače, oheň zachvátil i plachtu návěsu. Policisté na žádost velitele zásahu dálnici ve směru na Slovensko uzavřeli a dopravu odkláněli po okolních komunikacích.

Proti plamenům hasiči nasadili čtyři vysokotlaké proudy a další proud s pěnou. Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 22.40 hodin a po dohašení vnitřku kabiny převáženého tahače za dalších devět minut zlikvidovat. Dálnici znečištěnou zplodinami hoření a hasící pěnou pak hasiči opláchli proudem vody a krátce před půlnocí se podařilo provoz částečně obnovit.

Požár způsobila technická závada na podvozku návěsu kamionu. Starší návěs s převáženým ojetým tahačem Mercedes Benz vyrobeným v roce 1997, který holandský řidič soupravy převážel z ČR do Afghánistánu, požár zničil. Celkovou škodu vyšetřovatel HZS vzhledem k zůstatkové hodnotě ojetého návěsu i tahače podle předběžného odhadu vyčíslil na 100 tisíc korun.

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31