main-bg.jpg

Havarovaný kamion zatarasil dálnici

Všechny jízdní pruhy dálnice D1 dnes časně ráno na téměř tři hodiny zatarasil kamion, který havaroval na 173. kilometru ve směru z Brna do Prahy. 

Tahač Renault Premium s chladírenský návěsem sjel mimo vozovku a převrátil se na levý bok. Návěs zablokoval odstavný i oba jízdní pruhy dálnice. V kabině tahače zůstal zraněný 52letý řidič. Dalším účastníkem nehody byla dodávka Ford Tranzit, která po srážce s kamionem skončila ve středových svodidlech. 

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince převzali ve 4.13 hodin, na místo vyjely jednotky\ ze stanic v Rosicích a v Bauerově a Lidické ulici v Brně. Hasiči zajistili místo nehody. Řidiči tahače pomohli ven z kabiny po odstranění zbytků rozbitého předního skla. Muži zraněnému na hlavě poskytli předlékařskou pomoc a předali ho do péče přivolaných zdravotníků. Ti na místě ošetřili také řidiče a spolujezdce z dodávky Ford.

Obě vozidla hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru a odpojili baterie. Protože z palivové nádrže tahače při nehodě vyteklo zhruba 50 litrů nafty na vozovku a palivo dále unikalo, kaluž na vozovce likvidovali sorbentem. Z poškozené nádrže do sudu přečerpali zbývajících 130 litrů nafty. Únik nafty do kanalizace nebyl zjištěn.

K uvolnění dálnice na místo dorazili pracovníci vyprošťovací firmy s těžkou technikou. Návěs plně naložený mraženými potravinami se jim ale nepodařilo z jízdních pruhů dostat a bylo nutné zajistit přeložení nákladu. Krátce po 7. hodině se podařilo převrácený návěs alespoň částečně posunout a uvolnit levý jízdní pruh. Hasiči uklidili vozovku od střepů a úlomků a v 7.05 hodin byl v tomto pruhu obnoven provoz. Protože další likvidační práce k odstranění následků nehody zajistili pracovníci vyprošťovací firmy, hasiči v 7.08 hodin ukončili zásah.

Krátce po nehodě policisté dálnici ve směru z Brna do Prahy uzavřeli a dopravu téměř tři hodiny odkláněli po vedlejších komunikacích.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31