main-bg.jpg

Havarovaný kamion sjel do řeky Svitavy - AKTUALIZACE

K nehodě kamionu a osobního auta dnes odpoledne hasiči vyjížděli na silnici I/43 u Letovic na Blanensku. 

Vozidlo Škoda Fabia zřejmě vyjelo do protisměru, kde se střetlo s kamionem Man. Tahač s návěsem s nákladem palet s hutním materiálem po nárazu prorazil svodidla a sjel do řeky Svitavy. Čtyřiačtyřicetiletý řidič škodovky byl  při nehodě zraněn, řidič tahače z kabiny ve vodě vyvázl bez zranění.

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince přijali ve 12.26 hodin, na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Boskovicích, Kunštátu a Blansku. Při jejich příjezdu byl zraněný řidič škodovky v péči zdravotníků, promáčenému řidiči kamionu hasiči poskytli deku a přístřeší v kabině zásahového vozidla.

Hasiči pomocí výstražných kuželů zajistili místo nehody a havarovaná vozidla zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Únik provozních kapalin z havarovaného tahače v řece nebyl zjištěn, protože ale hrozilo utržení palivové nádrže, hladinu Svitavy hasiči přehradili nornou stěnou a připravili zásoby sorbentu.

K vyproštění tahače z návěsem z řeky si majitel kamionu zavolal specializovanou firmu s těžkou technikou. Z návěsu hasiči pomohli vyložit palety s hutním materiálem. Před nasazením těžké vyprošťovací techniky hasiči také z břehu řeky odstranili překážející dřeviny a rozřezali část svodidel. Krátce před 18. hodinou bylo zahájeno vyprošťování kamionu. Soupravu tahače s návěsem se pracovníkům vyprošťovací firmy s pomocí těžké techniky a ve spolupráci s hasiči podařilo vytáhnout z řeky ve 21.45 hodin. Hasiči pomohli kamion naložit k odtahu. Protože při vyprošťování soupravy nebyl zjištěn únik provozních kapalin do vody, z hladiny Svitavy demontovali nornou stěnu. a zahájili uklidili vozovku.

Při likvidaci následků nehody bylo nutné komunikaci I/43 na více než tři hodiny uzavřít. Policisté dopravu odkláněli po vedlejších silnicích.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28